Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia
Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia

Aż 81 proc. menadżerów IT na świecie uważa, że wytwarzanie oprogramowania metodyką DevOps w sposób znaczący ogranicza czas potrzebny na stworzenie systemu IT lub aplikacji, a wdrożenie DevOps we własnej organizacji jest jednym z najważniejszych wyzwań dla ich firmy - wynika z badań firmy GitLab. Jednocześ...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?
Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?

Wraz z postępującą cyfryzacją przedsiębiorstw na znaczeniu zyskuje zjawisko BYOD, czyli Bring Your Own Device. Polega na wykorzystaniu przez pracowników prywatnych urządzeń, np. smartfonów i tabletów, do łączenia się z firmową siecią. Zjawisko dotyczy już 87% organizacji  i może narażać je na ...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Już za dwa dni poznańska konferencja POZITIVE TECHNOLOGIES!

pozitive technologiesJuż w najbliższy czwartek, 19 listopada, o godz. 9:00 wystartuje tegoroczna edycja konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES, organizowana przez Miasto Poznań i wspierana przez lokalnych liderów sektora IT, tym razem pod hasłem „Miasto biznesu i technologii”. Swój udział w wydarzeniu potwierdziło dotychczas niemal 600 specjalistów z całej Polski.

Przez cały dzień czekać będą na nich interaktywne prelekcje ponad 40 ekspertów, ciekawe debaty oraz wirtualna strefa Expo ze stoiskami partnerów wydarzenia.

Program tegorocznej edycji konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych specjalistów IT. Celem rady programowej i organizatorów konferencji było stworzenie merytorycznego wydarzenia, przyciągającego najlepszych rynkowych ekspertów, chcących podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami ze specjalistami rozwijającymi swoją karierę zawodową w obszarze nowych technologii. Konferencja zapewnia dostęp do aktualnych trendów i wiedzy, przekazywanej przez praktyków pracujących dla rynkowych liderów w kraju i zagranicą. Wirtualny charakter wydarzenia pozwala na jeszcze szersze dotarcie do potencjalnych uczestników konferencji i promocję miasta Poznania jako atrakcyjnego ośrodka technologicznego, zapewniającego możliwości rozwoju zawodowego i biznesowego.

4 ścieżki tematyczne, ponad 40 e-prelekcji

"W tym roku uczestnicy konferencji mogą wziąć udział w interaktywnych wykładach odbywających się równolegle w ramach 4 ścieżek tematycznych: GrunSec (Security), Jeżyce++ (Full Stack), PiątkOps (DevOps) i WilData (Big Data, AI, Machine Learning). Planując tegoroczną edycję konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES chcieliśmy podkreślić ścisły związek miasta Poznania z nowymi technologiami. Właśnie dlatego nazwy poszczególnych ścieżek tematycznych inspirowane są nazwami poznańskich dzielnic" - zapowiada Katarzyna Sobocińska, Zastępczyni Dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Miasta Poznania.

Dodatkowo, na Scenie Głównej wydarzenia, zorganizowane zostaną m.in. 2 debaty z udziałem zaproszonych ekspertów - reprezentantów samorządu, środowiska biznesowego i pracowników akademickich. Poprowadzi je Wiktor Doktór - prezes Pro Progressio.

W agendzie POZITIVE TECHNOLOGIES 2020 znalazło się ponad 40 prezentacji i wykładów. Wygłoszą je znani w środowisku praktycy biznesu i eksperci technologiczni. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Andre Kovac - niezależny inżynier oprogramowania, trener technologii i ekspert w dziedzinie uczenia maszynowego oraz cieszący się dużą popularnością Sławomir Sobótka - właściciel Bottega IT Minds, zrzeszającej 60 ekspertów technicznych, posiadający 17-letnie doświadczenie w pracy w branży IT. Na scenie głównej wystąpi także Piotr Beńke, CTO w IBM na Polskę i kraje bałtyckie, odpowiedzialny za strategię w obszarze technologii i rozwój zespołów technicznych. Uczestnicy wezmą także udział w emisji specjalnego odcinka live autorskiego podcastu „Piątki po deployu”, przygotowanego przez Miłosza Kusiciela i Mateusza Anioła z Merixstudio.

"Poznań to silny ośrodek technologiczny na mapie Polski. Cieszymy się, że wspólnie z naszymi partnerami możemy po raz kolejny zgromadzić najlepszych ekspertów i przyciągnąć do naszego miasta, w tym roku wirtualnie, programistów, testerów, DevOpsów i innych specjalistów nastawionych na rozwój kariery w sektorze nowych technologii" - dodaje Katarzyna Sobocińska, Zastępczyni Dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Miasta Poznania.

Dzięki możliwościom networkingu online uczestnicy będą mogli nawiązać relacje z przedstawicielami firm partnerskich i prelegentami wydarzenia. W Strefie Expo czekać będą wirtualne stoiska partnerów wydarzenia. Część z nich przygotowała dla uczestników konferencji atrakcyjne niespodzianki.

Głównym organizatorem POZITIVE TECHNOLOGIES 2020 jest Miasto Poznań, Biuro Obsługi Inwestorów. Partnerami konferencji, aktywnie uczestniczącymi w organizacji wydarzenia, są firmy sektora IT, działające w Poznaniu: Capgemini Software Solutions Center, Allegro Tech, Egnyte, GSK Poznań Tech Hub, Sonalake, Sollers Consulting. Sponsorami są: BAE SYSTEMS, beyond.pl, F-Secure, GFT, Merixstudio oraz Next IT.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Portal Virtual-IT.pl został patronem medialnym konferencji. Zapraszamy!

Rejestracja wciąż trwa. Bezpłatne bilety i program konferencji dostępne są na: https://pozitive.tech/