Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa wersja Teradata Data Warehouse Appliance

TeradataTeradata Corporation ogłosiła dostępność Teradata Data Warehouse Appliance 2580, rozwiązania, które jak podaje producent jest dwukrotnie szybsze od poprzedniej wersji.


Teradata Data Warehouse Appliance spełnia szeroki zakres wymagań dotyczących wydajności i pojemności hurtowni dzięki dodaniu dysków o pojemności jednego terabajta do dotychczas oferowanych dysków o pojemności 300 gigabajtów i 450 gigabajtów.

Znaczące udoskonalenia wprowadzone do Teradata Data Warehouse Appliance czynią to rozwiązanie skalowalnym, łatwym w użyciu i bardzo wydajnym narzędziem analitycznym dla tych klientów, którzy chcą lepiej wykorzystać informacje zawarte w danych.
• Znaczna poprawa wydajności została osiągnięta dzięki wykorzystaniu mocy Teradata Database 13 i procesorom Intel Xeon Nehalem, wykorzystujące technologię hyper-threading.
• Proces ładowania danych został uproszczony poprzez wprowadzenie Teradata EasyLoader, oferując klientom jednostopniowe działanie pozwalające z łatwe załadowanie danych do hurtowni.
• Teradata jako jedyny dostawca umożliwia klientom ochronę ich inwestycji, wydłużając czas życia swoich produktów poza czas zalecany na zmianę technologii (technology refresh period). Aby ułatwić rozbudowę systemu hurtowni danych, Teradata Data Warehouse Appliance jako jedyne rozwiązanie w branży umożliwia „coresidency”, technologię pozwalającą w jedym sytemie używać serwerów różnych generacji Teradata Warehouse Appliance. Dzięki innowacjom wprowadzonym przez Teradata nie jest już konieczna kosztowna całkowita wymiana sprzętu celem rozbudowy platformy sprzętowej.
 
Wykorzystanie energooszczędnej architektury Teradata Data Warehouse Appliance obniża koszty chłodzenia centrów przetwarzania danych. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu energooszczędnych procesorów oraz opatentowanej budowie szafy pozwalającej na znaczną redukcję emisji ciepła. Ponadto rozwiązania Teradata Platform Family oferują zmniejszenie przestrzeni zajmowanej w centrum danych, z zachowaniem tej samej wydajności, obniżając całkowite nakłady ponoszone na przestrzeń w centrach przetwarzania danych.

Rozwiązania z rodziny platform Teradata oferują klientom opcje umożliwiające im optymalizację ich środowiska hurtowni danych zarówno pod względem ceny jak i wydajności. Platforma Teradata Active Enterprise Data Warehouse spełnia najbardziej wygórowane wymagania funkcjonalne w branży. Dla tych klientów, którzy myślą o analityce w ramach jednego departamentu lub wymagają systemu z dziedziny wsparcia podejmowania decyzji, dobrym rozwiązaniem będzie Teradata Data Mart Appliance lub Teradata Data Warehouse Appliance. Klienci, którzy mają potrzebę analizy archiwów zawierających dane historyczne, które zazwyczaj są przechowywane tylko na taśmach, mogą teraz przechowywać i przetwarzać je w systemie Teradata Extreme Data Appliance i bezpośrednio przeprowadzać analizy na ogromnych zbiorach danych przy bardzo niskich kosztach.

W połowie roku 2010 Teradata zaprezentuje nowe rozwiązanie z rodziny Teradata Extreme Performance Aplliance, pierwszy na rynku system z wykorzystujący dyski SSD z hyper-analytic, zapewniając klientom więcej opcji z zakresu wydajności i ceny.
Kiedy klienci rozważają swoje analityczne potrzeby rozwoju architektury hurtowni danych, Teradata może doradzić najlepsze rozwiązanie przedstawiając klientom szereg opcji architektury w szerokim zakresie kosztów i funkcjonalności.

Źródło: Teradata
Skomentuj na forum