Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware ogłasza Projekt Monterey #VMworld

VMworldPodczas trwającej (w tym roku  w formie online) konferencji VMworld 2020, firma VMware ogłosiła Projekt Monterey. Efektem jego realizacji ma być stworzenie technologii wspierającej ewolucję architektury dla centrum danych, chmury i rozwiązań brzegowych. Wszystko po to, by sprostać rosnącym wymaganiom związanym z tworzeniem aplikacji nowej generacji - w tym AI, uczenia maszynowego i aplikacji 5G.

Aby dostarczyć rozwiązania stworzone w ramach Projektu Monterey, VMware nawiązało współpracę z partnerami, w tym Intelem, NVIDIA i Pensando Systems oraz Dell Technologies, Hewlett Packard Enterprise (HPE) i Lenovo.

"Organizacje wprowadzają coraz bardziej wyrafinowane rozwiązania, od natywnych w chmurze po te wykorzystujące uczenie maszynowe, do strumieniowania aplikacji, które są rozproszone i intensywnie wykorzystują dane. Ogłaszamy Projekt Monterey, aby pomóc klientom sprostać wymaganiom jakie stawiają przed nimi  aplikacje nowej generacji. Dzięki przemodelowaniu architektury centrum danych, chmury i na krawędzi sieci, zaoferujemy klientom swobodę uruchamiania tych aplikacji w najlepszym możliwym środowisku" - powiedział Rajiv Ramaswami, COO odpowiedzialny za rozwój produktów i usług chmurowych w firmie VMware.

Projekt Monterey odpowiada na wyzwania związane z aplikacjami nowej generacji
Wraz z modernizacją istniejących aplikacji i wdrożeniami nowych, tradycyjna architektura IT staje się coraz bardziej obciążona. Aplikacje nowej generacji, wielochmurowe i hybrydowe, rozproszone w różnych środowiskach, wspierające transformację 5G, natywne w chmurze, wykorzystujące uczenie maszynowe, stworzyły szereg nowych wyzwań dla działów IT. Aplikacje zużywają m.in. coraz więcej mocy obliczeniowej, a to mocno wpływa na wydajność.

"Przy dzisiejszym niewiarygodnie szybkim tempie innowacji w obszarze nowych aplikacji, mamy sposobność do ponownego przemyślenia architektury podstawowej infrastruktury IT. Wierzymy, że przedsiębiorstwo przyszłości będzie opierało się na zdezagregowanym i łatwym do komponowania środowisku IT. Ściśle współpracując z VMware w ramach Projektu Monterey, korzystając z technologii SmartNIC, jesteśmy o krok bliżej od zapewnienia wyższego poziomu wydajności, realizacji spójnych działań i wprowadzenia wewnętrznych zabezpieczeń wymaganych w infrastrukturze nowej generacji w lokalizacjach brzegowych, rdzeniowych i chmurowych" - powiedział Paul Perez, starszy wiceprezes i dyrektor ds. technicznych, grupa rozwiązań infrastrukturalnych, Dell Technologies.

"W Equinix nasze inwestycje w SmartNIC i związaną z nią technologię sieci brzegowych stanowią ważną część naszej globalnej strategii, której celem jest stworzenie połączonej infrastruktury. Jesteśmy podekscytowani potencjałem projektu Monterey w zakresie bezpieczeństwa i wydajności jakie niesie on dla aplikacji nowej generacji, przy jednoczesnym ujednoliceniu infrastruktury i operacji dla naszych klientów" - stwierdził Zachary Smith, dyrektor zarządzający, Bare Metal w Equinix.

Aby rozwiązać te problemy, organizacje wdrożyły wyspecjalizowane systemy z akceleratorami sprzętowymi, takimi jak procesory graficzne, układy FPGA i karty sieciowe z funkcją odciążania ruchu. Takie podejście zwiększyło wydajność, lecz jednocześnie doprowadziło do separacji nie tylko zespołów, ale i co za tym idzie kompetencji, a także zwiększenia całkowitego kosztu posiadania. Wprowadziły też nowe poziomy złożoności i wymagań związanych z bezpieczeństwem.

Realizacja Projektu Monterey ma pomóc organizacjom w zarządzaniu coraz bardziej złożonym środowiskiem aplikacji. Projekt obejmie:
Wsparcie dla technologii SmartNIC: VMware rozwija VMware Cloud Foundation (vSphere, vSAN i NSX) w celu wsparcia technologii SmartNIC, pełniącej również rolę jednostki przetwarzania danych - nowego komponentu architektury, który odciąża procesor od przetwarzania zadań. Dzięki obsłudze technologii SmartNIC, VMware Cloud Foundation będzie w stanie zapewnić wirtualizację mocy obliczeniowej na procesorze serwera, jednocześnie przenosząc funkcje sieciowe i obsługi pamięci masowej I/O do procesora SmartNIC. Umożliwi to aplikacjom maksymalne wykorzystanie dostępnej przepustowości sieci, jednocześnie oszczędzając cykle procesora serwera w celu uzyskania jak najwyższej wydajności aplikacji. Firma VMware wykonała pierwszy krok w tej ewolucji, umożliwiając uruchamianie VMware ESXi na SmartNIC.
● Przebudowa platformy: VMware przebuduje VMware Cloud Foundation, aby umożliwić dezagregację serwera, w tym wsparcie obsługi serwerów bare metal. Dzięki temu aplikacja działająca na jednym serwerze fizycznym będzie zużywać zasoby akceleratora sprzętowego, takie jak FGPA (programowalne układy logiczne) z innych serwerów fizycznych. Umożliwi to również dynamiczny dostęp do zasobów fizycznych w oparciu o polityki konfiguracji lub API dostosowane do potrzeb aplikacji. Ponieważ ESXi działa na SmartNIC, organizacje będą mogły używać jednej struktury do zarządzania całą infrastrukturą obliczeniową, niezależnie od tego, czy będzie ona zwirtualizowana czy fizyczna. Oddzielenie funkcji sieciowych, pamięci masowej i funkcji bezpieczeństwa od głównego serwera umożliwi aktualizację oprogramowania i firmware (mikro-kodu) niezależnie od serwera.
● Bezpieczeństwo: Projekt Monterey umożliwia firmie VMware urzeczywistnienie wizji wewnętrznego bezpieczeństwa. Każdy SmartNIC może obsługiwać w pełni funkcjonalny firewall stanowy i zaawansowany pakiet zabezpieczeń. Ponieważ operacje będą realizowane na karcie sieciowej, a nie na serwerze, można wdrożyć nawet tysiące małych zapór ogniowych i automatycznie dostroić je w celu ochrony określonych usług, które składają się na aplikację.  Każdej usłudze można zapewnić inteligentną ochronę, która może pomóc w załataniu każdej luki. Umożliwi to stworzenie dopasowanej ściśle do potrzeb ochrony, którą można automatycznie dostroić i wdrożyć w dziesiątkach tysięcy usług aplikacyjnych. Dodatkowo, Projekt Monterey umożliwi przedsiębiorstwom lub dostawcom usług wspierającym wielu klientów, ich odizolowanie od głównej infrastruktury.
Projekt Monterey zapewni organizacjom dostosowywanie centrów danych, środowisk chmurowych lub brzegowych do potrzeb aplikacji w zakresie wydajności, dostępności i bezpieczeństwa. Ponadto realizacja inicjatywy oznacza, że VMware będzie rozwijać infrastrukturę i realizować spójne działania dla wszystkich aplikacji - zmniejszając zapotrzebowanie na specjalistyczne systemy, zespoły i narzędzia do zarządzania, co z kolei zmniejszy ogólną złożoność i całkowity koszt posiadania TCO.

"Nasza współpraca z VMware w ramach projektu Monterey wniesie nowe funkcje do systemów ThinkAgile VX. Dzięki naszej wtyczce plug-in do vSphere Lifecycle Manager (vLCM), będziemy nadal upraszczać obsługę i utrzymanie rozwiązań Lenovo ThinkSystem. Projekt Monterey umożliwi wprowadzanie innowacji w naszych projektach systemów, a tym samym pozwoli na lepszą ochronę danych i zapewni nowe sposoby dynamicznego udostępniania zasobów. Dzięki platformie Project Monterey, nasze systemy ThinkAgile VX będą mogły obsługiwać pełną wirtualizację i zapewnią uruchamianie VMware Tanzu na serwerach bare metal, w celu uzyskania maksymalnej wydajności, szybkości przetwarzania baz danych, AI / ML i dużych obciążeń analitycznych" - powiedział Greg Huff, dyrektor ds. Technologii, Data Center Group, Lenovo.

"Nowoczesne aplikacje wymagają architektury, która wnosi więcej inteligencji do chmury hybrydowej. Moc obliczeniowa wsparta procesorami graficznymi NVIDIA napędza takie obszary, jak AI, data science, HPC czy obciążenia graficzne. Zintegrowany z VMware Cloud Foundation procesor NVIDIA BlueField-2 DPU zapewnia klientom VMware niesamowitą wydajność, bezpieczeństwo i programowalność przetwarzania danych w korporacyjnych centrach danych oraz przyspiesza każdą aplikację" - stwierdził Manuvir Das, szef działu informatyki dla przedsiębiorstw w firmie NVIDIA.

Na całym świecie firmy telekomunikacyjne w coraz większym stopniu wykorzystują platformę VMware Telco Cloud do wirtualizacji i konteneryzacji wdrożeń sieci 5G. Projekt Monterey pomoże im w dalszym przyspieszeniu tworzenia wysoce wydajnej, w pełni zwirtualizowanej infrastruktury 5G, niezbędnej do świadczenia zaawansowanych, innowacyjnych usług w sieciach 5G.

Wsparcie Projektu Monterey
Projekt Monterey zyskał szerokie wsparcie dostawców, co pozwoli na dostarczanie elastycznych, zintegrowanych rozwiązań. VMware współpracuje z Intel, NVIDIA i Pensando i będzie wykorzystywać ich technologie SmartNIC w ramach Projektu Monterey. Dell Technologies, HPE i Lenovo dostarczą z kolei zintegrowane systemy oparte na Projekcie Monterey.

Dostępność
Projekt Monterey to zapowiedź technologii. Firma VMware nie ogłasza obecnie jej dostępności.

Źródło: VMware

Logowanie i rejestracja