Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

ZENworks Configuration Management - virtual appliance

NovellNovell udostępnił nowe urządzenie wirtualne (Virtual Appliance) z ZENworks Configuration Management - jedno z pierwszych rozwiązań klasy plug-and-play, integrujące funkcje zarządzania komputerami osobistymi, zasobami i aktualizacjami. 

 

Novell zaprezentował również istotne usprawnienia ZENworks, ułatwiające użytkownikom przeprowadzanie migracji starszych wersji systemów Windows do Microsoft Windows 7. Ponadto firma zapowiedziała wersję ZENworks 11, integrującą w jednej konsoli zarządzanie bezpieczeństwem i systemami, co ma pomóc użytkownikom w sprostaniu zbieżnym wymaganiom w zakresie informatyki i bezpieczeństwa.

Wirtualne urządzenie pomaga obniżać koszty
Wirtualne urządzenie z ZENworks Configuration Management stworzono, by uprościć instalację, obniżyć koszty pomocy technicznej i utrzymania w ruchu związane z zarządzaniem punktami końcowymi. Oparto je na infrastrukturze VMware ESX, a do budowy wykorzystano SUSE Studio. Produkt firmy Novell umożliwia bezproblemową integrację zarządzania komputerami osobistymi, zasobami i aktualizacjami oprogramowania. Już teraz wiele przedsiębiorstw wykorzystuje zalety przetwarzania typu cloud computing, wdrażając urządzeniawirtualne w prywatnych środowiskach typu Cloud. Wzbogacając rodzinę narzędzi ZENworks o nowe rozwiązanie pracujące w środowisku zwirtualizowanym, Novell zapewnia użytkownikom dodatkowe możliwości wyboru i elastyczność, gdyż ZENworks Configuration Management można stosować jako tradycyjne oprogramowanie, bądź jako urządzenie wirtualne.

Zdaniem IDC urządzenia wirtualne są atrakcyjne dla klientów przede wszystkim ze względu na szybkość wdrożenia i bezproblemową eksploatację. „Rozwiązania stworzone pod kątem łatwości instalacji i eksploatacji, takie jak urządzenie wirtualne ZENworks Configuration Management, pozwalają klientom szybko skorzystać z zalet architektury typu cloud dzięki zastosowaniu wstępnie skonfigurowanego, dobrze zabezpieczonego, zintegrowanego rozwiązania, które korzystnie wpływa na dynamikę firmy” - mówi Fred Broussard, dyrektor ds. badań w dziale PC, Device and IT Service Management firmy IDC.

Uproszczona migracja do Windows 7 i zarządzanie tym systemem
Według sponsorowanego przez Microsoft raportu IDC zatytułowanego „The Economic Impact of Microsoft’s Windows 7, Worldwide” (Doc #W7WW709, lipiec 2009), do końca 2010 roku z Windows 7 powinno już korzystać 19% użytkowników na całym świecie. Dzięki istotnym ulepszeniom wprowadzonym w oprogramowaniu z rodziny ZENworks, użytkownicy zyskują narzędzia pozwalające ograniczyć ryzyko związane z migracją do Windows 7, w tym ryzyko utraty danych oraz przestojów. Udostępniony właśnie zestaw oprogramowania ZENworks z trzecim już zestawem uaktualnień (SP3), a więc ZENworks 10 Configuration Management SP3, ZENworks 10 Patch Management SP3, ZENworks 10 Asset Management SP3 oraz nowa wersja ZENworks Application Virtualization 8 ograniczają wspomniane zagrożenia i wyposażają dział IT w komplet narzędzi pozwalających dokonać oceny i zaplanować migrację do Windows 7, przeprowadzić ją bez problemów, a potem dokonać optymalizacji środowiska komputerów PC.

Bezproblemowa integracja systemów zarządzania zasobami i bezpieczeństwa IT

Kwestie eksploatacji i bezpieczeństwa stają się sobie coraz bliższe wobec rosnącej złożoności zadań działów informatyki, które narażone są na coraz to nowsze zagrożenia pochodzące zarówno z zewnątrz, jak z wewnątrz firmy.


Nowa wersja ZENworks 11, która ma zostać udostępniona jeszcze w tym roku, ułatwi podołanie tym wyzwaniom. Z poziomu jednej konsoli dostępne będą funkcje zarządzania konfiguracją punktów końcowych, bezpieczeństwem i zasobami. W przygotowywaniu ZENworks 11 Novell wykorzystuje swoje doświadczenie w tworzeniu wieloplatformowych rozwiązań do zarządzania systemami, co zapewni zarządzanie systemami i bezpieczeństwem za pomocą jednego narzędzia w środowiskach heterogenicznych zawierających urządzenia z systemami Windows i Linux.

Rozwiązania Novell ZENworks 10 Configuration Management SP3, ZENworks 10 Asset Management SP3, ZENworks 10 Patch Management SP3 będą dostępne od 30 marca 2010 r. Natomiast ZENworks Application Virtualization 8 zostanie udostępnione na początku kwietnia 2010 r. Wirtualne urządzenie ZENworks Configuration Management jest dostępne jako opcja wdrożeniowa oprogramowania ZENworks 10 Configuration Management SP3.

-> Demonstracja techniczna ZENworks 11

Źródło: Novell
Skomentuj na forum