Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Mastercard i Microsoft usprawnią tożsamość cyfrową

IdentityObecnie weryfikacja tożsamości online nadal zależy od fizycznego lub cyfrowego dowodu, zarządzanego przez zewnętrzną instytucję - może to być m.in. paszport, dowód zamieszkania (np. opłacone rachunki), prawo jazdy czy dane użytkownika. Sprawia to, że musimy pamiętać setki haseł, potrzebnych przy różnych logowaniach. Mastercard i Microsoft ogłosiły strategiczną współpracę mającą na celu poprawę sposobu, w jaki ludzie korzystają i zarządzają swoją cyfrową tożsamością.

Bywa też tak, że jesteśmy poddawani bardziej złożonemu procesowi potwierdzania swojej tożsamości i zarządzania danymi. Mastercard i Microsoft współpracują, by każdej osobie zapewnić bezpieczny, natychmiastowy sposób weryfikowania tożsamości cyfrowej, niezależnie od tego, kto i kiedy prosi o jej potwierdzenie.

Odpowiedzią na te wyzwania jest usługa, dzięki której każdy mógłby wprowadzać, kontrolować i udostępniać swoje dane tożsamości w wygodny dla siebie sposób - na urządzeniach, z których korzysta na co dzień. Taki właśnie jest cel Mastercard, który ściśle współpracuje z takimi graczami jak Microsoft.

"Dzisiejszy krajobraz cyfrowej tożsamości jest skomplikowany i niespójny, a to, co działa w jednym kraju, często nie sprawdza się w innym. Mamy możliwość stworzenia systemu, który stawia ludzi na pierwszym miejscu, dając im kontrolę nad ich danymi i miejscem ich użycia" - mówi Ajay Bhalla, prezes ds. bezpieczeństwa w Mastercard. "Współpraca z Microsoft przybliża nas o krok do stworzenia interoperacyjnej usługi tożsamości cyfrowej. Już wkrótce będziemy mogli powiedzieć więcej na ten temat."

Dostęp do powszechnie uznawanej tożsamości cyfrowej mógłby poprawić doświadczenie użytkownika w kontakcie z firmami, dostawcami usług i ich społecznością online, uwzględniając takie sektory jak:
• Usługi finansowe: usprawnienie i przyspieszenie procesu identyfikacji klienta w celu utworzenia nowego konta bankowego, przyznania kredytu lub realizacji usług płatniczych.
• Handel: bardziej spersonalizowane i efektywniejsze zakupy online i w sklepach stacjonarnych, bez względu na rodzaj płatności, urządzenie lub usługodawcę.
• Usługi urzędowe: uproszczenie kontaktu z urzędami - np. przy składaniu deklaracji podatkowych, ubieganiu się o paszport lub ubieganiu się o wsparcie finansowe (np. z ubezpieczenia społecznego).
• Usługi cyfrowe: łatwiejsze korzystanie z poczty elektronicznej, mediów społecznościowych, usług streamingu filmów i muzyki czy platform do wspólnych przejazdów.

"Cyfrowa tożsamość to podstawa determinująca, jak ludzie żyją, pracują i bawią się na co dzień" - mówi Joy Chik, wiceprezes ds. korporacyjnych, Microsoft. "Wierzymy, że ludzie powinni mieć kontrolę nad swoją cyfrową tożsamością i danymi. Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem współpracy z Mastercard, dzięki której wdrożymy zdecentralizowane innowacje w zakresie tożsamości cyfrowej."

Inicjatywa może również pomóc w rozwiązaniu często pojawiających się problemów:
• Walka z wykluczeniem: Ponad miliard osób na świecie, w większości kobiet, dzieci i uchodźców, nie jest oficjalnie uznanych przez prawo, np. nie ma dokumentów potwierdzających, kim są. Tożsamość cyfrowa może poprawić ich dostęp do usług zdrowotnych, finansowych i socjalnych.
• Weryfikacja tożsamości: Pojedyncza cyfrowa tożsamość do wielokrotnego użytku może pomóc użytkownikom w kontakcie ze sklepami, bankami, urzędami i wieloma innymi dostawcami usług cyfrowych. W efekcie interakcja z tymi instytucjami będzie bardziej uniwersalna, bezproblemowa i niedroga.
• Zapobieganie oszustwom: Pojedyncza tożsamość cyfrowa może pomóc w ograniczeniu oszustw w zakresie płatności i kradzieży tożsamości.

Inicjatywa posłuży jako podstawa dla nowych usług Mastercard opartych na Microsoft Azure, stworzonych we współpracy z liderami bankowości, operatorami sieci komórkowych i  rządami. Firmy łączą swoje mocne strony - doświadczenie Microsoft w zakresie technologii tożsamości i wiedzę Mastercard w zakresie bezpiecznych interakcji cyfrowych w złożonym ekosystemie wielopodmiotowym.

Źródło: Mastercard

Logowanie i rejestracja