Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat prezentuje Ansible Tower 3.3

Red hat Ansible TowerRed Hat wprowadza na rynek rozwiązanie Red Hat Ansible Tower 3.3, czyli najnowszą wersję platformy korporacyjnej do automatyzacji i koordynacji operacji IT. Red Hat Ansible Tower 3.3 udostępnia unowocześniony interfejs użytkownika. Zapewnia również lepszą skalowalność oraz możliwość uruchomienia Ansible Tower na platformie Red Hat OpenShift Container Platform, będącej korporacyjną platformą aplikacyjną z kontenerami Kubernetes.

W dzisiejszych rozproszonych środowiskach informatycznych konieczna jest możliwość szybszej i łatwiejszej współpracy pomiędzy różnymi zespołami i na różnych platformach. Najnowsza wersja Red Hat Ansible Tower pomaga zaspokoić tę potrzebę, umożliwiając przedsiębiorstwom bardziej elastyczne i spójne zarządzanie środowiskami Red Hat oraz infrastrukturą hybrydową. Za pomocą nowych funkcji Ansible Tower 3.3 użytkownicy mogą rozszerzać i skalować automatyzację w różnych zespołach i infrastrukturach informatycznych. Jest to możliwe dzięki rozszerzonym możliwościom delegowania i nadawania uprawnień, integracji ze starszymi procesami i standardami oraz większym możliwościom współużytkowania playbooków Ansible.

Ponadto, aby pomóc przedsiębiorstwom w bardziej elastycznym wprowadzaniu automatyzacji oraz dopasować się do struktury ich infrastruktur, rozwiązanie Red Hat Ansible Tower 3.3 jest dostępne jako usługa kontenerowa (pod service), którą można skonfigurować bezpośrednio z platformy Red Hat OpenShift Container Platform. Dzięki temu można łatwo zwiększać moc obliczeniową Ansible Tower poprzez dodawanie nowych kontenerów. Proces ten, obejmujący poprzednio wiele etapów, jest teraz uproszczony - użytkownicy mogą skalować Ansible Tower bezpośrednio z poziomu  interfejsu użytkownika platformy Red Hat OpenShift Container Platform, wiersza poleceń, jak również dzięki interfejsom API.

"Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw stara się zmodernizować swoją infrastrukturę. Wiąże się to z zapotrzebowaniem na narzędzie, które bez problemu pracuje w różnych środowiskach. Rozwiązanie Red Hat Ansible Tower już wcześniej mogło być uruchamiane w różnych środowiskach hybrydowych, a obecnie udostępnienie funkcji Red Hat OpenShift Container Platform w wersji Ansible Tower 3.3 idzie o krok dalej. Umożliwia korzystanie z platformy na więcej sposobów w celu jeszcze łatwiejszego wprowadzania automatyzacji obejmującej wiele infrastruktur" - mówi Joe Fitzgerald, wiceprezes działu zarządzania w firmie Red Hat.

Poniżej prezentujemy dodatkowe nowe funkcje i rozszerzenia dostępne w Red Hat Ansible Tower 3.3.

● Bardziej szczegółowa kontrola. Dzięki zmienionemu interfejsowi zadania i ich szablony pokazują więcej informacji, takich jak zasoby i dane uwierzytelniające, co pozwala użytkownikom szybciej wyszukiwać informacje. Ponadto Ansible Tower 3.3 umożliwia jeszcze łatwiejszą konfigurację zadań do wykorzystania podczas tworzenia harmonogramów i projektowania przepływów pracy. Do każdego elementu zadania, który jest konfigurowalny w momencie uruchomienia (zasoby, dane uwierzytelniające, a nawet ankiety) można zapisać konfigurację, a następnie wykorzystać ją w przepływie pracy lub harmonogramie.
● Większa skalowalność. Jest przede wszystkim ważna z perspektywy użytkowników korporacyjnych. Red Hat Ansible Tower 3.3 jest oparty na grupach instancji, co umożliwia rezerwowanie mocy obliczeniowej klastra Tower dla konkretnych organizacji, zasobów lub zadań. Nowe funkcje w grupach instancji umożliwiają sprawniejsze zarządzanie mocą obliczeniową w Tower bez konieczności restartowania klastra.
● Obsługa niestandardowych środowisk Ansible. Użytkownicy mogą teraz tworzyć środowiska Ansible dopasowane do swoich potrzeb, obejmujące niestandardowe moduły i biblioteki, a nawet wiele wersji Ansible. Zespoły zajmujące się aplikacjami mogą pozostać przy zaufanej wersji Ansible Engine, natomiast inne zespoły mogą korzystać z nowych wersji.
● Lepsza integracja. Ułatwia zarządzanie integracjami, zapewniając m.in. lepszą obsługę uwierzytelniania, bardziej szczegółową kontrolę LDAP oraz możliwość tworzenia tokenów dla aplikacji innych firm bezpośrednio z Ansible Tower.

Rozwiązanie Red Hat Ansible Tower 3.3 jest dostępne na portalu Red Hat Customer Portal.

Najnowsza wersja platformy do automatyzacji zostanie zaprezentowana na AnsibleFest, corocznej konferencji użytkowników Ansible, która odbędzie się w Austin w Teksasie w dniach 2-3 października 2018 r.

Logowanie i rejestracja