Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat OpenShift Container Platform 3.7

Red Hat ContainerRed Hat udostępnił Red Hat OpenShift Container Platform 3.7, najnowszą wersję korporacyjnej platformy kontenerowej bazującej na projekcie Kubernetes. Rosnąca złożoność aplikacji i ich potencjalna niekompatybilność z chmurą stają się poważnym problemem dla działów IT. Rozwiązanie pomaga w budowaniu aplikacji, które wykorzystują usługi działające w centrum danych i chmurze publicznej.

Najnowsza wersja platformy Kubernetes obejmuje natywną integrację z brokerami usług Amazon Web Services (AWS), które umożliwiają deweloperom łączenie usług AWS z zasobami lokalnymi w celu tworzenia nowoczesnych aplikacji, a jednocześnie budowania spójnego, bazującego na otwartych standardach fundamentu pod dalszą ewolucję firmy.

Aplikacje korporacyjne działające natywnie w chmurze mogą korzystać z usług znajdujących się w różnych miejscach, m.in. w centrum danych oraz w wielu chmurach publicznych. Ponadto, według firmy badawczej 451 Research, ponad 60 proc. przedsiębiorstw wdrażających strategie chmurowe używa dwóch (lub wielu) różnych środowisk chmurowych - lokalnych chmur prywatnych, hostowanych chmur prywatnych oraz chmur publicznych. Coraz więcej nowoczesnych aplikacji budowanych z myślą o transformacji cyfrowej polega na siatce luźno sprzężonych komponentów i mikrousług. Stwarza to duże problemy ze spójnością działania w środowiskach różnych dostawców chmury, które Red Hat OpenShift Container Platform 3.7 pomaga rozwiązać.

Red Hat OpenShift Container Platform łączy zespoły deweloperów i operacji IT na jednej platformie, która umożliwia spójne budowanie, wdrażanie i zarządzanie aplikacjami w infrastrukturze chmury hybrydowej. Pozwala to przedsiębiorstwom czerpać więcej korzyści z dostarczania nowoczesnych i tradycyjnych aplikacji w krótszych cyklach i z większą efektywnością. Platforma wykorzystuje technologie open source i standardy branżowe, w tym system Red Hat Enterprise Linux i projekt Kubernetes.

Aplikacje w chmurze hybrydowej
Nowoczesne aplikacje wykorzystują różne usługi i komponenty systemów lokalnych oraz chmurowych, więc możliwość efektywnego i spójnego łączenia części tej układanki ma kluczowe znaczenie dla dostarczania innowacji biznesowych. Red Hat OpenShift Container Platform 3.7 spełnia tę potrzebę dzięki w pełni wspieranej funkcji OpenShift Service Catalog, która pozwala działom IT łączyć dowolną aplikację działającą na platformie OpenShift z szeroką gamą usług, bez względu na to, gdzie te usługi są zlokalizowane.

OpenShift Service Catalog pomaga użytkownikom wyszukiwać usługi, konfigurować je i łączyć z aplikacjami OpenShift, jednocześnie zapewniając administratorom bezpieczniejszy i bardziej konsekwentny sposób dostarczania nowych usług użytkownikom końcowym. Dzięki temu działy informatyczne nie muszą rozumieć szczegółów tworzenia ani użytkowania usług i mogą skupić się na dostarczaniu korzyści biznesowych, zamiast na zaopatrywaniu się w niezbędne usługi.

Nowa wersja platformy będzie zawierać rozwiązanie OpenShift Template Broker, które zmienia dowolny szablon OpenShift w odkrywalną usługę dla deweloperów aplikacji korzystających z OpenShfit. Szablony OpenShift to listy obiektów OpenShift, które można zaimplementować w ramach konkretnych parametrów, co ułatwia organizacjom wdrażanie kompozytowych aplikacji wielokrotnego użytku złożonych z mikrousług.

Do Red Hat OpenShift Container Platform 3.7 dołączono też rozwiązanie OpenShift Ansible Broker do konfigurowania i zarządzania usługami za pośrednictwem OpenShift Service Catalog przy wykorzystaniu Ansible. Pozwala ono konfigurować usługi zarówno na platformie OpenShift, jak i poza nią, co pomaga uprościć i zautomatyzować skomplikowane procesy obejmujące zróżnicowane usługi i aplikacje w systemach lokalnych i chmurowych.

Produkcyjne wsparcie rozwiązania Service Catalog w OpenShift Container Platform wykorzystuje szeroką gamę technologii Red Hat stworzonych z myślą o chmurze hybrydowej, m.in.:
• Red Hat OpenShift Application Runtimes, kolekcję wspieranych środowisk uruchomieniowych, która obniża barierę wejścia związaną z budowaniem i wdrażaniem natywnych aplikacji chmurowych (obecnie w wersji beta).
• Red Hat Container-Native Storage 3.6, korporacyjne rozwiązanie pamięci masowej definiowanej programowo zbudowane w oparciu o Red Hat Gluster Storage. Dostarcza ono pamięć masową z kontenerów, zarówno w systemach lokalnych, jak i w chmurze.

Integracja usług AWS
Jak zapowiedziano na konferencji Red Hat Summit 2017, Red Hat udostępnia obecnie usługi AWS bezpośrednio w Red Hat OpenShift Container Platform. Integracja ta pozwala użytkownikom AWS konfigurować i wdrażać te usługi z poziomu OpenShift i zapewnia klientom pojedyncze wsparcie klasy korporacyjnej.

W momencie premiery Red Hat OpenShift Container Platform 3.7 zapewnia dostęp do następujących usług AWS:
• Amazon Simple Queue Service (SQS)
• Amazon Relational Database Services (RDS)
• Amazon Athena
• Amazon Route 53
• Amazon Simple Storage Services (S3)
• Amazon Simple Notification Service (SNS)
• Amazon ElastiCache
• Amazon Redshift
• Amazon DynamoDB
• Amazon Elastic MapReduce (EMR)

Dodatkowe funkcje
Red Hat OpenShift Container Platform 3.7 oferuje również dodatkowe funkcje i możliwości, które zwiększają komfort pracy użytkowników oraz poziom bezpieczeństwa platformy, w tym:
• Funkcję Network Policy, która wyszła już z fazy Tech Preview, jest ogólnie wspierana i pozwala administratorom projektu stosować reguły i zasady sieciowe do ruchu przychodzącego w konkretnych kapsułach (pods) OpenShift.
• Prometheus (Tech Preview), rozwiązanie do monitorowania i alarmowania w Red Hat OpenShift Container Platform 3.7. Popularne rozwiązanie monitorujące (i projekt CNCF) zostało bezpośrednio wbudowane w platformę OpenShift.

"Nowoczesne, natywne aplikacje chmurowe nie są monolitycznymi blokami z jasno określonymi wymogami i zasobami. Chcąc efektywniej budować nowoczesne aplikacje, działy IT muszą zatem zmienić sposób, w jaki deweloperzy wyszukują, konfigurują i spożytkowują krytyczne usługi i zasoby w architekturze hybrydowej. Red Hat OpenShift Container Platform 3.7 uwzględnia te potrzeby, zapewniając hybrydowy dostęp do usług za pośrednictwem katalogu, który ułatwia deweloperom znajdowanie niezbędnych usług i dołączanie ich do krytycznych aplikacji biznesowych - bez względu na to, gdzie znajdują się te usługi - oraz ścisłe integrowanie ich z AWS w celu dalszej optymalizacji tworzenia i wdrażania aplikacji chmurowych" - Ashesh Badani, wiceprezes i dyrektor generalny, OpenShift, Red Hat.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja