Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

HPE GreenLake ze wsparciem dla Microsoft Azure Stack HCI i SQL Server

HPEHewlett Packard Enterprise rozszerza HPE GreenLake, swoją platformę edge-to-cloud, o wsparcie dla Microsoft Azure Stack HCI i Microsoft SQL Server. Nowe usługi chmurowe HPE GreenLake pozwolą firmom podnieść efektywność i zwiększyć elastyczność, czyli osiągnąć dokładnie to, czego poszukiwali przy wyborze skalowalnej, uproszczonej architektury lokalnej cloud-native.

Wspólni klienci obu firm mogą teraz konsolidować zwirtualizowane obciążenia Windows i Linux w celu zwiększenia efektywności, a także uruchamiać obciążenia produkcyjne w przyjaznym środowisku hybrydowym. Ogłoszone wsparcie stanowi dodatkowe rozszerzenie bogatego portfolio produktów HPE w obszarze infrastruktury hiperkonwergentnej, do którego zaliczają się m.in. HPE SimpliVity i HPE Nimble Storage dHCI - dostępne w ramach oferty HPE GreenLake.

W miarę postępów cyfrowej transformacji, przedsiębiorstwa muszą pracować nad zapewnieniem sobie coraz większej kontroli nad własnymi danymi, a jednocześnie cały czas modernizować infrastrukturę lokalną oraz na brzegu sieci. Obecnie 70 procent aplikacji i danych o krytycznym dla biznesu znaczeniu pozostaje poza chmurą publiczną. Są zlokalizowane w bezpiecznym, niewspółdzielonym środowisku lub na brzegu sieci, czyli tam gdzie powstaje coraz więcej danych.  HPE GreenLake ze wsparciem dla Azure Stack HCI i Microsoft SQL Server umożliwia firmom transformację ich obciążeń lokalnych i brzegowych. Klienci mogą bowiem korzystać z chmurowego modelu operacyjnego dla aplikacji i obciążeń, które znajdują się blisko miejsc, w których generowane są dane.

"Świat staje się hybrydowy i dlatego bardzo cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z Microsoft. Zwłaszcza, że obserwujemy znaczny wzrost w obszarze infrastruktury hiperkonwergentnej. Łącząc Microsoft Azure Stack HCI z ofertami takimi, jak platforma edge-to-cloud HPE GreenLake, klienci mogą korzystać z zalet zunifikowanego, zautomatyzowanego środowiska. Rozwiązanie pozwala klientom dowolnie określić proporcje we własnej chmurze hybrydowej i elastycznie, ale z zachowaniem kontroli, rozmieszczać obciążenia. Stale pogłębiamy naszą współpracę z Microsoft. Skupiamy się przede wszystkim na opracowywaniu kompleksowych rozwiązań, które ułatwią firmom transformację do nowoczesnych organizacji wykorzystujących chmurę obliczeniową w szerokim zakresie" - mówi Keith White, General Manager, HPE GreenLake Cloud Services.

Infrastruktura hiperkonwergentna to szybko rozwijająca się kategoria IT. Wykorzystuje koncepcję infrastruktury definiowanej programowo do zwiększania elastyczności przy wykorzystaniu mechanizmów i funkcji charakterystycznych dla chmury. HPE konsekwentnie inwestuje w rozwój i wprowadza innowacje do rozwiązań HCI, dlatego produkty, takie jak HPE SimpliVity czy HPE Nimble Storage dHCI, uznawane są za najlepsze w swojej klasie. Wspólnie z ekosystemem partnerów, HPE oferuje najbardziej zaawansowane, a zarazem kompletne portfolio rozwiązań HCI na rynku, które są dostępne za pośrednictwem platformy chmurowej HPE GreenLake. To zoptymalizowana oferta, dzięki czemu dostarcza klientom możliwości wyboru najlepszego rozwiązania dla każdego z ich obciążeń, w tym dla oprogramowania biznesowego, aplikacji o znaczeniu krytycznym, aplikacji zwirtualizowanych i kontenerowych, a także całych środowisk, bez względu na ich skalę.

"Integracja HPE Greenlake z Microsoft Azure Stack HCI i Microsoft SQL Server to najnowsza odsłona długiej i produktywnej współpracy między Microsoft i HPE. Wspólna praca nad integracją HPE GreenLake z ofertą Microsoft zaowocowała rozwiązaniem managed services, które oferuje naszym klientom prostotę, elastyczność i efektywność ekonomiczną dopasowaną do potrzeb i możliwości ich środowisk. Dodatkową korzyścią jest dostęp do stale rozwijającej się eksperckiej wiedzy i doświadczenia w zakresie bezpieczeństwa, które są zaszyte w Azure i w rozwiązaniach HPE" - mówi Roanne Sones, Corporate Vice President, Microsoft Azure Edge + Platform.

Najważniejsze korzyści oferty HPE GreenLake z Azure Stack HCI i Microsoft SQL Server:
• Doświadczenie cloud: Klienci wszędzie, także lokalnie i na brzegu sieci, potrzebują elastycznej, zarządzanej w ich imieniu platformy chmurowej, która zapewnia możliwości automatyzacji, samoobsługi i dostęp do pojemności na żądanie oraz współpracuje z szeroką gamą narzędzi. Azure Stack HCI, nowy system operacyjny dla infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI), jest teraz dostarczany jako usługa Azure na platformie chmurowej HPE GreenLake. Pozwala to na przyspieszenie modernizacji centrów danych, zwiększenie produktywności w biurach zdalnych i ułatwia wdrażanie wielu aplikacji na brzegu sieci.
• Uproszczone zarządzanie dla hybrydowego IT: Klienci mogą kontrolować swoje usługi za pośrednictwem portalu Azure, w taki sam sposób, w jaki zarządzają usługami chmury publicznej Azure. Dzięki platformie chmurowej HPE GreenLake, klienci mogą teraz zarządzać i rozwijać swoje środowisko, a także ponosić opłaty odpowiednio do tempa jego wzrostu.
• Uwolnienie danych przynosi oszczędności: Dzięki wsparciu dla Microsoft SQL Server, HPE GreenLake może wykorzystywać zdefiniowane i przetestowane konfiguracje - gotowe do obsługi aplikacji bazodanowych dowolnej wielkości. HPE oferuje rozliczenia w modelu pay-per-use, mechanizmy samoobsługowe bazujące na klikaniu myszką, a także skalowalność i elastyczność charakterystyczne dla chmury. Jednocześnie zapewnia poziom bezpieczeństwa typowy dla tradycyjnego, lokalnego IT. Efektem jest TCO niższe o 30–40-proc. Jednocześnie eliminowana jest potrzeba tworzenia zapasu mocy czy pojemności, czyli przewymiarowania środowisk.

Źródło: HPE

Logowanie i rejestracja