Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Badanie Equinix: Firmy przyspieszają transformację cyfrową

Transformacja CyfrowaEquinix zaprezentował wyniki swojego corocznego globalnego badania dotyczącego przewidywań decydentów IT na temat największych trendów informatycznych wpływających na przedsiębiorstwa na całym świecie oraz wpływu pandemii COVID-19 na plany w zakresie infrastruktury cyfrowej.

Badanie objęło 2600 decydentów IT z różnego rodzaju przedsiębiorstw z 26 krajów w regionie obu Ameryk, Dalekiego Wschodu oraz Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) i wykazało, że:
• 52% polskich przedsiębiorstw przekształciło swoją infrastrukturę informatyczną, aby dostosować ją do wymagań związanych z pracą zdalną i hybrydową, a ich budżety informatyczne zostały zwiększone w celu przyspieszenia transformacji cyfrowej.
• 45% cyfrowych liderów w Polsce uważa, że w ich przedsiębiorstwach nastąpią długofalowe zmiany dotyczące tego, gdzie i jak ludzie będą pracować.
• 60% polskich firm wciąż planuje ekspansję na nowe regiony, kraje lub metropolie,  pomimo zakłóceń spowodowanych przez pandemię COVID-19.

Transformacja cyfrowa po pandemii

Pandemia COVID-19 przyczyniła się do rozwoju cyfryzacji i inwestycji w infrastrukturę cyfrową. 35% ankietowanych liderów cyfrowych z Polski stwierdziło, że z powodu pandemii przyspieszyli swoje plany w zakresie transformacji cyfrowej, a 33% wskazało, że budżety ich przedsiębiorstw zostały zwiększone w celu zaspokojenia szybkiego wzrostu zapotrzebowania na rozwiązania cyfrowe.

Byliśmy również świadkami gruntownej zmiany strategii informatycznych pod kątem stawienia czoła wyzwaniom związanym z pandemią. 58% ankietowanych zmieniło swoją strategię informatyczną w wyniku pandemii, a 54% chce inwestować w technologię, aby po pandemii ich przedsiębiorstwo było bardziej elastyczne.

Odpowiadając na pytanie o największe priorytety w strategii cyfrowej ich przedsiębiorstw, 73% respondentów wskazało cyfryzację infrastruktury informatycznej jako główny priorytet, natomiast 54% uznało połączenia bezpośrednie (interconnection) za kluczowy czynnik wspomagający transformację cyfrową - co oznacza wzrost o 15% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Zmniejszyły się obawy dotyczące tego, że pandemia zahamuje plany przedsiębiorstw w zakresie ekspansji

• Według ankietowanych liderów IT, 60% polskich przedsiębiorstw wciąż planuje ekspansję na nowe regiony, kraje lub metropolie.
• Spośród tych 60% ponad dwie trzecie (67%) chce tego dokonać w sposób wirtualny, a nie poprzez inwestowanie w fizyczną infrastrukturę informatyczną na danych rynkach.

Wykorzystywanie połączeń bezpośrednich

• 57% liderów IT w Polsce uważa, że połączenia bezpośrednie - czyli bezpośrednia i prywatna wymiana danych pomiędzy przedsiębiorstwami - pomogą im stawić czoła wyzwaniom, z którymi muszą zmierzyć się w związku z pandemią COVID-19.
• Odsetek osób, które stwierdziły, że połączenia bezpośrednie mają kluczowe znaczenie dla przetrwania ich firmy, wzrósł z 35% w zeszłym roku do 49% w tym roku.

"Na podstawie tego badania możemy wysnuć wniosek, że połączenia bezpośrednie stanowią podstawę transformacji cyfrowej w Polsce i spodziewamy się, że przez następne kilka lat sytuacja ta się utrzyma. W obliczu wyzwań spowodowanych przez pandemię 35% ankietowanych liderów cyfrowych w Polsce stwierdziło, że przyspieszyli swoje plany dotyczące transformacji cyfrowej. 49% respondentów uznało, że połączenia bezpośrednie mają kluczowe znaczenie dla przetrwania ich przedsiębiorstwa - w porównaniu z 35% w roku ubiegłym. Dlatego zamierzamy wykorzystać naszą globalną obecność, prężną społeczność partnerów i szeroką gamę rozwiązań w zakresie połączeń bezpośrednich, aby kontynuować dostarczanie infrastruktury cyfrowej. W ten sposób chcemy pomagać cyfrowym liderom w uzyskaniu przewagi nad konkurencją - zarówno podczas pandemii, jak i po jej zakończeniu" - powiedział Robert Busz, dyrektor zarządzający Equinix w Polsce.

Global Interconnection Index (GXI) Volume 4, badanie rynku opublikowane niedawno przez firmę Equinix, przewiduje, że w latach 2019-2023 ogólna przepustowość połączeń bezpośrednich (stanowiąca miarę prywatnych połączeń na potrzeby transferu danych między przedsiębiorstwami) osiągnie na całym świecie składaną łączną stopę wzrostu w wysokości 45%. Największy wpływ na ten spodziewany wzrost ma transformacja cyfrowa, zwłaszcza w wyniku zwiększonego zapotrzebowania ze strony przedsiębiorstw, które rozszerzają swoją infrastrukturę cyfrową z lokalizacji scentralizowanych do rozproszonych lokalizacji brzegowych.

"W miarę jak cyfrowi liderzy na całym świecie skupiają się na cyfryzacji swoich przedsiębiorstw by stawić czoła wyzwaniom spowodowanym przez pandemię, badanie nie pozostawia wątpliwości, że połączenia bezpośrednie odgrywają bardzo ważną rolę w tej transformacji. Fakt, że ponad połowa decydentów IT w regionie EMEA stwierdziła, że połączenia bezpośrednie pomogą im odpowiedzieć na wyzwania, z jakimi mają do czynienia w wyniku pandemii COVID-19, a prawie połowa uważa, że będą one kluczowe dla przetrwania ich firmy, świadczy o tym, że połączenia bezpośrednie dla wielu przedsiębiorstw nabrały krytycznego znaczenia, i uważamy, że trend ten utrzyma się również podczas odbudowy gospodarki po pandemii" - powiedział Eugene Bergen Henegouwen, prezes Equinix w regionie EMEA.

O badaniu
Niezależne badanie zlecone przez Equinix objęło 2600 decydentów IT w różnych przedsiębiorstwach w obu Amerykach (Brazylia, Kanada, Kolumbia, Meksyk, USA), Azji i Pacyfiku (Australia, Chiny, Hongkong, Japonia, Korea Południowa, Singapur) i EMEA (Bułgaria, Finlandia, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Holandia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania). Respondenci zostali wybrani do udziału z panelu internetowego Dynata. Badanie zostało przeprowadzone online od 17 grudnia 2020 r. do 8 stycznia 2021 r.

Źródło: Equinix

Logowanie i rejestracja