Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 17 maja 2012, 15:08 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 27 lis 2011, 17:29
Posty: 31
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Witam,

Mam zainstalowany Citrix Xen serwer i nie potrafię zainstalować systemu z płyty hosta, dostaje komunikat że nie może odczytać z płyty:
2012-05-17 14:55:50 Error: Starting VM 'Debian Squeeze 6.0 (64-bit) (1)' - INVALID_SOURCE - Unable to access a required file in the specified repository: file:///tmp/cdrom-repo-W3ESqM/install.amd/xen/vmlinuz.
lub:
2012-05-17 14:54:52 Error: Starting VM 'Debian Squeeze 6.0 (64-bit) (1)' - The VM could not start because the CD drive is empty.
Dlaczego tak się dzieje? napęd jest sprawny bo instalowałem z niego Citrix..\
Za informacje byłbym wdzięczny

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 maja 2012, 23:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7400
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Cytuj:
Mam zainstalowany Citrix Xen serwer i nie potrafię zainstalować systemu z płyty hosta,

To jest świeża instalacja XenServer, czy był robiony jakiś upgrade?
XenServer zainstalowany bezpośrednio na sprzęcie czy na jakimś wirtualizatorze (VirtualBox...)
A jak wygląda sprawa z podpięciem ISO z poziomu ISO Library?

Możesz jeszcze spróbować uruchomić system z parametrem ide=nodma.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 maja 2012, 09:35 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 27 lis 2011, 17:29
Posty: 31
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Witam,

To jest świeża instalacja na sprzęcie, mam jedną maszynę wirtualną zaimportowaną z virtualboxa która działa teraz chciałem zainstalować drugi system ale nie wiem jak to się robi ;/
gutek pisze:
A jak wygląda sprawa z podpięciem ISO z poziomu ISO Library?

nie mam pojęcia jak to wygląda dopiero zaczynam się tym bawić i nie bardzo wiem o co chodzi.
Może łatwiej byłoby podać mu obraz nie z płyty ale nie wiem jak to też zrobić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 maja 2012, 12:59 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7400
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Na jakimś dysku musisz udostępnić katalog na potrzeby udostępniania obrazów ISO dla XenServera (nawet z poziomu Windows 7).

Podzczas tworzenia nowej maszyny z poziomu XenCenter w kroku Installation Media wybierasz New ISO Library, a następnie z listy ISO Library wybierasz Windows File Sharing (CIFS) i wskazujesz udostępniony katalog z obrazami.

Oczywiście możesz też udostępnić obrazy poprzez iSCSI, np z jakiejś macierzy...

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 maja 2012, 13:40 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 27 lis 2011, 17:29
Posty: 31
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Dziękuję, będę próbował


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 maja 2012, 14:27 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 27 lis 2011, 17:29
Posty: 31
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Witam, udało mi się zrobić jakby repozytorium na komputerze w sieci udostępniając obrazy w Windows 7 (są widoczne) natomiast przy wyborze pliku obrazu dostaje błąd:

2012-05-18 14:25:01 Error: Starting VM 'Debian Squeeze 6.0 (64-bit) (2)' - INVALID_SOURCE - Unable to access a required file in the specified repository: file:///tmp/cdrom-repo-IjQQKr/install.amd/xen/vmlinuz.

grr...albo płyta jest czysta albo takie coś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 maja 2012, 16:59 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 27 lis 2011, 17:29
Posty: 31
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Problem został rozwiązany choć metoda bardzo pokrętna i w żaden sposób przeze mnie nie zrozumiała:

Problem leży po stronie template: cały czas próbowałem zainstalować Debian Squeeze 6.0.5 x64 na profilu do Debiana - być może choć tego nie wiem tylko wersje 6.0.0 są "wspieranie" przez szablon instalacji. Wybrałem w profilu Windows XP żeby zobaczyć czy to nie wina dystrybucji po czym wybrałem BOOT FROM NETWORK oczywiście z sieci nie bootuje ale w drugiej kolejności jest płyta, która bez problemu startuje uruchamia się instalator Debiana..i nareszcie jest szansa na instalacje :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 maja 2012, 18:16 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7400
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
A to fajnie, że się udało.
Właśnie miałem pytać czy nie próbowałeś wybrać innego systemu podczas instalacji, ewentualnie zainstalować innego obrazu z innego ISO/płyty...

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 maja 2012, 08:28 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 27 lis 2011, 17:29
Posty: 31
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Hej,

Próbowałem jeszcze Ubuntu 11.10 ale też wybrałem Ubuntu z "szablonu" dla Linuxów raczej nie ma opcji BOOT FROM NETWORK, za każdym razem: płyta czysta albo błąd. Stwierdziłem, że zrobię tak jak jest tutaj:
http://www.citrix.com/tv/#videos/105 tam pan wybrał Windows XP i zauważyłem że okno wygląda inaczej (czego wcześniej się nie spodziewałem) i bez problemu podając Debiana zamiast Windows XP chodzi. Może ktoś z forum instalował jakieś inne dystrybucje to może napisze czy miał problemy i czy w tym tkwi problem. Na dniach postaram się sprawdzić inną dystrybucję bo będę instalował także dam znać jak to wygląda.

Pozdrawiam i dziękuję za zaangażowanie się w wątek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl