Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 lis 2009, 16:43 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 20 lis 2009, 16:26
Posty: 3
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam serdecznie

Poszukuję rozwiązania do virtualizacji serwerów w tym asteriska - najchętniej w formie przygotowanej dystrybucji do tego typu rozwiązań (Elastix, Trixbox, itp). Środowisko jest bardzo małe, około 10 użyszkodników w tej chwili uruchomione są na osobnych serwerach(i z różnych względów muszą pozostać to niezależne systemy operacyjne)pakiet zimbry, pakiet wamp i monitoring. Stanęliśmy przed kolejnym wyzwaniem jak centralka telefoniczna z obsługą lini pstn. Jesteśmy przed zakupem serwera na tego typu usługi, ale pomyślałem sobie że skoro mają działać cztery komputery, a może jeden z virtualizacją, to czemu się nie zainteresować. Przebrnąłem przez sporą ilość wiedzy i wstępnie zdecydowałem się na ESXi. Czytając dalej okazało się że to fajne rozwiązanie, ale nie obsłuży karty pci do lini miejskiej. Więc pomyślałem sobie że może wrócę do przetestowanego rozwiązania (XEN), ale nie wiem jak to się zachowa. Nie widziałem także przygotowanego jajka pod w/w dystrybucje do centralek, a nie wiem czy jestem już na tyle gotowy, aby całą taką dystrybucję samodzielnie uruchomić od podstaw. Co radzicie w takiej sytuacji. Dodam że raczej nie będzie virtualizowany żaden serwer z rodziny MS.

Pozdrawiam i czekam na podpowiedź
Rafał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 lis 2009, 13:01 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 18 maja 2009, 15:28
Posty: 10
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Eustachy pisze:
Przebrnąłem przez sporą ilość wiedzy i wstępnie zdecydowałem się na ESXi. Czytając dalej okazało się że to fajne rozwiązanie, ale nie obsłuży karty pci do lini miejskiej. Więc pomyślałem sobie że może wrócę do przetestowanego rozwiązania (XEN), ale nie wiem jak to się zachowa.

Najnowszy ESXi 4.0 również sobie nie radzi...? Masz na myśli Xena czy Citrix XenServer?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 lis 2009, 17:06 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 20 lis 2009, 16:26
Posty: 3
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Tak naprawdę jest mi to zupełnie obojętne. Do tej pory używałem xena. Z informacji podanych na forum vmware, żaden nie przepchnie obsługi tej karty.

Pozdrawiam
Rafał Turski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 22 lis 2009, 16:19 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 03 kwie 2009, 14:50
Posty: 74
Podziękował: 2 raz
Pomógł: 1 razy
Elastix bazuje na CentOS'ie wiec nie powinno byc problemow ze zwirtualizowaniem. Tribox jest (przynajmiej kiedys na pewno byl) dostepny jako obraz VMware wiec i z przekonwettowaniem go pod inny hypervisor nie powinno byc tez problemow. Mylsle ze Xen jest slusznym wyborem. Jednak zastanawiam sie czy w tym wypadku warto srodowisko wirtualizowac. Jak piszesz maja dzialac 4 maszyny na jednym komputerze. Nie bylo by z tym problemu gdyby dzialal jeszcze jeden zapasowy. W wypadku awarii sprzetu tracisz dostep do wszystkich maszyn, no chyba ze zakupiony serwer bedzie mial dolaczona jakas sensowna usluge serwisowa np. 24 h wymiana. Ale Znow pojawia sie pytanie, jak dlugo Twoje srodowisko moze sie obejsc bez dostepu do danych aplikacji?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 23 lis 2009, 12:25 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 20 lis 2009, 16:26
Posty: 3
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Dzieki Mirecki, to wszystko jest dla mnie zrozumiałe i pewne. Moje główne pytanie czy vmware, tudzież ESXi, czy xen, będą potrafiły uzyskać fizyczny dostęp do karty pstn? Bo jeśli esx potrafi, to mona tam od zera zainstalować z obrazu iso. W kązdym razie czytałem na wielu forach że asterisk na esx bez problemu, tak długo jak nie chcesz podłączyć lini miejskiej. Czy ktoś próbował takie coś?

Moje środowisko obejdzie się jakąś chwilę i te 24h to raczej nie jest problem.

Pozdrawiam
Rafał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl