Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 13 lip 2009, 13:12 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 12 lip 2009, 13:03
Posty: 7
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
dopiero zaczynam wdrażać się w wirtualizację, czym więcej czytam na ten temat tym trudniej mi się zdecydować na jakieś konkretne rozwiązanie. Wirtualizacji chcę używać głównie do systemów serwerowych, chcę mieć możliwość szybkiego odtworzenia systemu na komputerze zastępczym w razie awarii któregokolwiek serwera, zastanawiam sie czy vmware server sprawdzi sie w tej roli bo z tego co wyczytałem jest darmowy, chyba że możecie polecić coś innego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 lip 2009, 17:25 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 15 sty 2009, 00:46
Posty: 118
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 4 raz
Moze ktos na mnie bedzie psioczyl, ale rozne sa zdania na temat stawiania wirtualnego DC. Mowi sie ze jest to ostatnia rzecz jaka powinno sie wirtualizowac. No ale jak masz zamiar to robic tylko dla backupu.

Co do samego VMware Server to rozwazac mozna bylo jego wdrozenie jeszcze jakies 2 lata temu i ewentualnie zastanawiac sie czy VMware Server czy Microsoft Virtual Server 2005 R2 (tez darmowy).

No chyba ze twoj serwer nie jest zbyt obciazony to mozesz rozwazac jego wdrozenie. Samo rozwiaznie nie jest trudne w konfiguracji.

Jednak ja jak mialbym wybierac to szedlbym w kierunku VMware ESXi, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer (rowniez darmowe).

Pamiętaj jeszcze o licencjonowaniu, masz dodatkową licencje na 2K3?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 lip 2009, 07:38 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 12 lip 2009, 13:03
Posty: 7
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
a czy nadal jest tak że Microsoft Hyper-V dziąła tylko i wyłącznie na maszynach 64-bit? i trzeba mieć licencję na w2k8 żeby móc go używać?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 lip 2009, 11:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7400
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
To nie tak. Nie należy mylić dwóch rzeczy: Rola Hyper-V instalowana w Windows Server 2008 to jedno, a Microsoft Hyper-V Server 2008 to drugie :)

I tak w pierwszym wypadku musisz miec licencje na Windows Server 2008, w drugim wypadku produkt jest darmowy.

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en

Co do wymagań:
Serwer na, którym stawiasz Hyper-V (zarówno ten jako rola Win2K8 jak i ten suwerenny) musi:
- Mieć processor x64 ze wsparciem dla wirtualizacji (Intel VT lub AMD V)
- Dostępna i włączona funkcja Hardware Data Execution Protection (DEP)

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 15 lip 2009, 08:23 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 12 lip 2009, 13:03
Posty: 7
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
no to lipa - Hyper-V odpada ze względu na specyficzne wymagania sprzętowe, zależy mi głównie na rozwiązaniu uniwersalnym które będę mógł zastosować przy starszych serwerach bo to głównie w ich przypadku boję sie awarie sprzętowe. Co więc wybrać takż żeby cena rozwiązania była jak najmniejsza?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 15 lip 2009, 08:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7400
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Nie wiem czy sie zrozumielismy.

Te wymagania odnosza sie do serwera 'sprzetu' na ktorym bedziesz mial Hyper-V, natomiast serwer 'jako system operacyjny' to inna bajka, juz pod samym Hyper-V mozesz sobie bez problemu instalowac Windows 2003 Server 32 bit....

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 lip 2009, 07:45 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 12 lip 2009, 13:03
Posty: 7
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
tak rozumiem, tylko że nie mam na dzień dzisiajszy sprzętu który pozwoliłby mi na takie rozwiązanie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 lip 2009, 11:21 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 18 maja 2009, 15:28
Posty: 10
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
fidley pisze:
tak rozumiem, tylko że nie mam na dzień dzisiajszy sprzętu który pozwoliłby mi na takie rozwiązanie

W takim wypadku pozostaje Ci MS Virtual Server 2005 R2 lub Vmware Server, oba darmowe, jednak na slabymm sprzęcie cudów się nie należy spodziewać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl