Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 30 cze 2009, 19:48 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 30 cze 2009, 19:28
Posty: 2
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam,
Na wstępie chciał bym gorąco wszystkich przywitać, miło że na polskiej scenie IT znalazło się forum odnośnie wirtualizacji.

Mam sprawę, muszę wywalić VMware Server 2

Powody:
1) Strasznie wolna praca, w stosunku do wykonywanych operacji
2) Błędy w interfejsie użytkownika, w zasadzie 9/10 przypadków próby uruchomienia konsoli / klienta webowego pod Linuksem kończy się błędem.
3)Rzadkie aktualizację które sugerują "porzucenie" tego darmowego projektu, w celu realizacji innej komercyjnej gałęzi.
4) Problemy w aktualizacji / instalacji dodatków VMware Guest na maszynach klienckich.
5) Dziwne zarządzanie pamięcią... 1 GB free / nawet nie jako cache / a maszyny jadą pierońsko wolno, load 5.
6) Chu**jowe wsparcie ze strony "społeczności" - ich technicy zlewają na pytania projektu który jest za darmo.

Mam pod tym kilka serwerów,
Kluczowe dystrybucje które muszę przenieść to
Debian 5 oraz Ubuntu Server.


Dane odnośnie procesora

egrep '(vmx|svm)' --color=always /proc/cpuinfo
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts pni dtes64 monitor ds_cpl vmx est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm lahf_lm tpr_shadow
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts pni dtes64 monitor ds_cpl vmx est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm lahf_lm tpr_shadow

( spiera sprzętową wirtualizację typu KVM )

W moim wypadku odpadają jakiekolwiek maszyny wirtualne typu ESIx Proxmox lub inne, wypalane bezpośrednio z płyty. Serwer hosta dzieli też inne usługi :/.


Nie wiem, zupełnie jaką wirtualizację wybrać.
Z pewnością potrzebuję GUI lub interfejs WEB do zarządzania. Serwer jest bez monitora, więc dostęp do niego mam tylko via SSH.

Potrzebuję coś stabilnego, oraz posiadającą łatwą możliwość "backupu" maszyn, na zdalne medium, via SSH lub NFS.
Wciskam "backup" maszyna pauzuje (jeżeli architektura tego wymaga) i tworzy mi kopie zapasową, którą w razie awarii mogę odzyskać ją na innym komputerze!.

No i wymagana jest akceptacja / konwersja dysku .vmdk

Jeżeli ma ktoś z Państwa jakąś solucję to będę wdzięczny za podzielenie się.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 cze 2009, 23:41 
Offline
V-desktop
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lis 2008, 00:46
Posty: 185
Podziękował: 3 raz
Pomógł: 6 raz
Jesli miało by to być oparte na darmowym hypervisorze i nie ESXi to wchodzą w gre jeszcze Citrix XenServer i MS Hyper-V Server.

_________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą - Gabriel García Márquez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 lip 2009, 09:15 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 30 cze 2009, 19:28
Posty: 2
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Citrix XenServer - bodajże testowałem, i jest to "środowisko instalowane ", w moim wypadku odpada, wraz z serwerem maszyn dzielę serwer NFS.

Może za kilka lat, doczekam się oddzielnego sprzętu na NFS, wtedy rozwiązanie "bootowalne" będzie miało sens.

MS Hyper-V Server - licencja na Windows 2k8 - wydatek rzędu 5 - 6 tyś zł. (nie mówię o jakimś podłym OEMie za 2 tyś z myszką, za który zamykają do "pierdla" przy pierwszej kontroli).


Czy ktoś wie jak licencja miewa się w wypadku Virtual Box który został przejęty przez Sun ?
Dawniej był to projekt opensource, więc domyślam się że nie było obostrzeń licencyjnych odnośnie wykorzystania na platformie serwerowej.
Jak sprawa wygląda po przejęciu przez SUN ?

http://vbox.innotek.de/

Niedawno wydali nawet wersję obsługującą po kilka procesorów. Testowałem wersję 3 BETA 2, jeżeli chodzi o wydajność to skok jest piorunujący. System wirtualny który przeważnie działa "ociężale" w wypadku VBoxa pracował tak samo, jak był by uruchamiany na maszynie zwykłej.


Ale proszę wypowiedzcie się, jak kwestia wygląda licencyjnie.

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 lip 2009, 13:17 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2009, 16:13
Posty: 7
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
marek222 pisze:
MS Hyper-V Server - licencja na Windows 2k8 - wydatek rzędu 5 - 6 tyś zł. (nie mówię o jakimś podłym OEMie za 2 tyś z myszką, za który zamykają do "pierdla" przy pierwszej kontroli).


Myslę, że cougar miał raczej na myśli darmową wersje Hyper-V Server :)

_________________
liczek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 lip 2009, 14:13 
Offline
V-desktop
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lis 2008, 00:46
Posty: 185
Podziękował: 3 raz
Pomógł: 6 raz
Dokladnie, mialem na mysli darmowy Hyper-V Server 2008. Ale skoro nie odpowiada Ci Xen to i pewno Hyper-V tez nie bedzie dobrym rozwiazaniem.

_________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą - Gabriel García Márquez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 lip 2009, 18:13 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lis 2008, 22:13
Posty: 2768
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 3 raz
Cytuj:
Niedawno wydali nawet wersję obsługującą po kilka procesorów. Testowałem wersję 3 BETA 2, jeżeli chodzi o wydajność to skok jest piorunujący.


Już jest wersja finalna VirtualBox 3.0:
http://virtual-it.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=272&Itemid=39

_________________
Ladnscape photography - moja druga pasja :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 02 lip 2009, 14:44 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 kwie 2009, 21:11
Posty: 14
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
marek222 pisze:
Czy ktoś wie jak licencja miewa się w wypadku Virtual Box który został przejęty przez Sun ?
Dawniej był to projekt opensource...


Sam bym chciał wiedzieć jak na prawde jest z tym licencjonowaniem VirtualBOxa, bo nie jest to zbyt jasne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 lip 2009, 19:32 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7400
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
cougar pisze:
.. MS Hyper-V Server.


Co do Stawiania Ubuntu a tym samym Debiana w produkcyjnym środowisku pod kontrola Hyper-V (pomimo ze produkt MS bardzo mi sie podoba) bylbym ostrozny. W prawdzie instalowalem testowo Ubuntu bodajze 8.10 pod Hyper-V i nie bylo z nim zadnych problemow, ale nalezy pamietac, ze aktualnie wspieranym linuksem pod Hyper-V jest SuSe.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 lip 2009, 19:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7400
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
marek222 pisze:
Ale proszę wypowiedzcie się, jak kwestia wygląda licencyjnie

Licencjonowanie VirtualBox'a jest rzeczywiście troche zagmatwane pogooglalem troche poczytalem licencje i ponizej moje wnioski.

Rozbudowana wersje na licencji PUEL, jak najbardziej mozna uzywac w firmie. Jednak jest jedno obostrzenie, ktore znacznie to ogranicza. A mianowicie mozna uzywac programu zainstalowanego 'OSOBIŚCIE', tym samym bedac administratorem nie mozna zwirtualizowac serwera i udostepnic go dla uzytkownikow, pozostaja w tym wypadku jedynie testy.

Jesli kogos interesuja ceny VirtualBox do komercyjnego uzytku:
http://globalspecials.sun.com/DRHM/serv ... 6883912278

Nalezy zwrocic uwage na to , ze poza wersja na licencji PUEL jest wersja Open Source Edition na licencji GPL, a te juz mozna uzywac komercyjnie. Mankamentem moze byc brak kilku funkcji i koniecznosc skompilowania, gdyz jest ona dostepna w wersji zrodlowej.

W wypadku problemow z kompilacja mozna poszukac wersji binarnej skompilowanej z plikow zrodlowych, oczywiscie zgodnie z licencja GPL.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl