| Virtual-IT.pl https://www.virtual-it.pl/forum/ |
|
| Hyper-V problem z dostępem do terminali po zmianie procesora https://www.virtual-it.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=16270 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | marcinp1984 [ 24 kwie 2025, 15:47 ] |
| Tytuł: | Hyper-V problem z dostępem do terminali po zmianie procesora |
Witam serdecznie, Nie jestem specem w temacie ale mam nadzieję, że będzie w miarę jasno aby ktoś mnie zrozumiał Na serwerze mamy dwie maszyny wirtualne. Na jednej mamy sql-a na drugiej wszystkie zasoby sieciowe i tu jest też dysk, z którego korzystają wszystkie terminale/pulpity zdalne. Do tej pory nie było żadnego problemu, radziłem sobie sam z wszystkimi zmianami do momentu kiedy chciałem wymienić procesor (xeon silver) na dwa (xeon gold). Po zaakceptowaniu zmian żaden użytkownik nie może wbić się na terminal. Natomiast same maszyny wirtualne pracują. Zmiana sprzętu wymusza zmianę jakichś ustawień? To co zauważyłem to po zmianie procesora zmieniło się to co widać w poniższych linkach. https://mistralsolution.pl/v1.png https://mistralsolution.pl/v2.png Tam gdzie są użytkownicy i komputery w Computers i Domain Controlers nic nie ma. I drugie zdjęcie SQL Server Services tutaj przy starym procku coś widać, przy nowym jest pusto. Tak samo w przypadku SQL Server Network Configurations. Po przełożeniu procesora na stary wszystko działa. Jak można rozwiązać ten problem? |
|
| Autor: | paulblacksmith [ 24 kwie 2025, 18:55 ] |
| Tytuł: | Re: Hyper-V problem z dostępem do terminali po zmianie proce |
Hej, czy wymiana CPU nie wpłynęła na kwestie licencyjne VM-ek? Po wymianie procesora zainstalowałeś najnowsze sterowniki? |
|
| Autor: | marcinp1984 [ 25 kwie 2025, 08:52 ] |
| Tytuł: | Re: Hyper-V problem z dostępem do terminali po zmianie proce |
Mamy licencję na 20 terminali ale czy wymiana procesora mogłaby mieć a to jakiś wpływ? W końcu to tylko kwestia sprzętowa. Chyba, że po zmianie procka wypluło licencje? Tego nie sprawdzałem. Żadnych sterowników nie instalowałem bo serwer po uruchomieniu od razy widział procki, maszyny wirtualne też. Niestety terminale już nie chciały wpuścić. |
|
| Autor: | xenio [ 25 kwie 2025, 21:59 ] |
| Tytuł: | Re: Hyper-V problem z dostępem do terminali po zmianie proce |
Co do kwestii sprzętowych to może jest po zmianie procesora zmieniany jakiś kluczowy ID, w efekcie czego coś się knoci. Tak na marginesie sprawdzałeś czy na serwerze jest najnowszy BIOS? |
|
| Autor: | Washi [ 25 kwie 2025, 22:21 ] |
| Tytuł: | Re: Hyper-V problem z dostępem do terminali po zmianie proce |
Na obu maszynach wirtualnych sprawdź stan usług w services.msc i zweryfikuj czy wszystkie powiązane z AD DS i SQL Server są uruchomione. No i jeszcze dzienniki systemowe pod kątem błędów po wymianie procesora. |
|
| Autor: | marcinp1984 [ 29 kwie 2025, 11:41 ] |
| Tytuł: | Re: Hyper-V problem z dostępem do terminali po zmianie proce |
Cytuj: Co do kwestii sprzętowych to może jest po zmianie procesora zmieniany jakiś kluczowy ID, w efekcie czego coś się knoci. Tak na marginesie sprawdzałeś czy na serwerze jest najnowszy BIOS? Sądzę, że bios nie był aktualizowany nigdy na tym serwerze. Cytuj: Na obu maszynach wirtualnych sprawdź stan usług w services.msc i zweryfikuj czy wszystkie powiązane z AD DS i SQL Server są uruchomione. No i jeszcze dzienniki systemowe pod kątem błędów po wymianie procesora. To sprawdzę po majówce bo jestem na urlopie |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+1godz. [letni] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|