Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Artykuły

Szkolenia BDRSuite: Twoja ścieżka do mistrzostwa w ochronie danych

BDRsuite Certification CourseSkuteczna ochrona danych jest jednym z kluczowych elementów zapewniających bezpieczeństwo i ciągłość działania firm i organizacji. Specjaliści IT jak i osoby pracujące w branży są tego świadome, że niezawodność rozwiązań z zakresu backupu i disaster recovery jest nieocenionym elementem informatycznej układanki tworzącej infrastrukturę IT. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na nowe szkolenia dla partnerów (i nie tylko) oferowane przez Vembu Technologies. To doskonała okazja aby usystematyzować i pogłębić wiedzę, a jednocześnie zdobyć certyfikaty BDRSuite Certified Professional oraz BDRSuite Certified Sales Professional.

Co to jest BDRSuite?

BDRSuite to, wielokrotnie opisywane na łamach portalu Virtual-IT.pl, wszechstronne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych, zaprojektowane z myślą o ochronie różnorodnych środowisk IT, od infrastruktury fizycznej (serwery, stacje robocze), przez wirtualizację (VMware, Hyper-V, KVM, Nutanix, etc...), aż po środowiska cloud computing i aplikacje SaaS. Szeroki zakres funkcji, takich jak backup VMware, Hyper-V, KVM, Nutanix, etc. a także backup Windows, Linux, Mac, wsparcie AWS, Microsoft Azure, Microsoft 365 i Google Workspace, czyni go kompleksowym narzędziem, które spełnia potrzeby zarówno małych firm, jak i dużych korporacji.

Warte podkreślenia jest to, że BDRSuite oraz siostrzana platforma chmurowa BDRCloud, są bardzo intuicyjne, a cały proces ochrony danych kontrolujemy z poziomu webowej konsoli administracyjnej.

Dla kogo szkolenia i certyfikacja BDRSuite?

Niedawno uruchomiony program szkoleń i certyfikacji został opracowany przed wszystkim z myślą o partnerach, w tym między innymi dostawcach usług zarządzalnych (MSP), dystrybutorach i sprzedawcach.

Kursy obejmują podstawowe, jak i zaawansowane tematy, pomagając w zdobyciu umiejętności konfiguracji bezpiecznej infrastruktury kopii zapasowych i skutecznego zarządzania danymi za pomocą BDRSuite.

BDRSuite Training

Dla handlowca i ITPros'a

Szkolenie, BDRSuite Certified Sales Professional, to szkolenie, jak sugeruje nazwa, dla osób które na co dzień są odpowiedzialne za sprzedaż rozwiązań, przygotowanie ofert handlowych, jak i prezentacje produktów. W trakcie tego kursu posiądziesz wiedzę obejmującą funkcjonalności poszczególnych elementów BDRSuite, zaznajomisz się z wymaganiami systemowymi i wspieranymi platformami, zgłębisz model licencjonowania oraz poznasz program partnerski. Po ukończeniu kursu zyskasz umiejętności pozwalające na swobodne ustalenia kwestii doboru rozwiązań z osobami technicznymi jak i stworzenie oferty handlowej dopasowanej do potrzeb klienta.

BDRSuite Certified Learning Portal

Drugie z dostępnych szkoleń, BDRSuite Certified Professional, to kurs techniczny skierowany do osób odpowiedzialnych za planowanie, wdrożenia strategii backupowej i utrzymanie infrastruktury. W nim, charakterystyka rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych od Vembu, stanowi jedynie wprowadzenie, a główna tematyka obejmuje proces wdrażania i zarządzania procesem kopii zapasowych i przywracaniem danych w różnorodnych środowiskach (wirtualizacja, serwery fizyczne i stacje robocze, chmura, SaaS, aplikacje i środowiska bazodanowe). To w trakcie tego szkolenia dowiesz się jak wdrożyć infrastrukturę backupową opartą o pojedynczy serwer, jak również w środowisku klastrowym. Poznasz tak szczegółowe niuanse jak np. numery portów, z których korzystają poszczególne usługi BDRSuite oraz wskazówki na temat tego jak krok po kroku utworzyć zadanie backupowe, specyficzne dla Twojego środowiska, jak przywrócić danych, jak utworzyć kopię zapasową w chmurze z wykorzystaniem obiektowej pamięci masowej, itp.

BDRSuite Certified Professional

Format szkoleń

Każde szkolenie zostało podzielone na kilka kluczowych modułów, w taki sposób, aby sprawnie przyswoić wszystkie poruszane w nim kwestie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można wrócić i powtórzyć zagadnienia z wybranego obszaru, a nawet całe szkolenie. Poszczególne tematy rozszerzono o prezentacje (do pobrania) oraz odsyłacze do artykułów w bazie wiedzy na stronach Vembu.

Po ukończeniu szkolenia handlowego otrzymasz certyfikat BDRSuite Certified Sales Professional, natomiast do otrzymania certyfikatu BDRSuite Certified Professional, poza przerobieniem materiału szkolenia technicznego należy ukończyć prosty test sprawdzający nabytą wiedzę.

Podsumowanie

Koniecznie poszerz swoją wiedzę z zakresu backupu i disaster recovery, wnikając w głąb możliwości pakietu BDRSuite, korzystając z bezpłatnych kursów oferowanych przez Vembu. Nie czekaj, dołącz do grona ekspertów, którzy opanowali sztukę ochrony danych niemal każdego rodzaju obciążeń w środowiskach każdej wielkości. Zarejestruj się już dziś na stronie BDRSuite Learning Center i poznaj pełnie możliwości rozwiązań od Vembu.


Piotr MasztafiakAutor: Piotr Masztafiak - z komputerami za pan brat od czasów C64, trener, konsultant, pasjonat szeroko pojętej wirtualizacji, technologii chmurowych i rozwiązań Microsoft. Pomiędzy analizą logów Hyper-V, ESXi i XenServer zgłębia tajniki licencjonowania i zarządzania kapitałem oprogramowania. Wyróżniony tytułami VMware vExpert (Cloud Management, NSX, Security) Posiada +30, mniej lub bardziej technicznych certyfikatów w tym Microsoft MCSA | MCITP, OCI Architect, Alibaba Cloud ACA, Citrix CCA | CCSP, VMware VCA | VTSP | VSP, SUSE CLA.

 

 

Logowanie i rejestracja