Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Chmura nad Wisłą - tak, ale powoli [Cloud comupting w Polsce]
Chmura nad Wisłą - tak, ale powoli [Cloud comupting w Polsce]

OVHcloud oraz Intel przyjrzały się rynkowi MŚP sprawdzając stopień wykorzystania cloud. Badanie  wykazało, że podczas pandemii chmurą zainteresowało się 41 proc. firm, a 71 proc. planuje kolejne wdrożenia. Ankietowanych zapytano także o plany, motywacje i kryteria wyboru usług chmurowych oraz o to jak decydenci oc...

Czytaj więcej...

The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT
The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT

Coraz większą popularność zyskują podkasty. Nie są tak angażujące jak różnorodne filmiki tematyczne, tym samym możemy je odsłuchać w trakcie domowych czynności, joggingu, spaceru czy nawet prowadząc samochód. Dla mnie największą wartość stanowią audycje związane z pracą zawodową i zainteresowaniami, inspi...

Czytaj więcej...

BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych
BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych

BDRSuite, kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii, zostało zaprojektowane do ochrony środowisk działających w wielu modelach, od platform wirtualizacji (VMware vSphere i Microsoft Hyper-V), przez systemy fizyczne (Windows, Linux i Mac), po środowiska chmurowe (AWS) i SaaS (Microso...

Czytaj więcej...

Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?
Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?

Cyberatak na firmę prawie zawsze zaczyna się (a często też kończy…) dochodzeniem, kto zawinił powstałej sytuacji. Gdy ofiarą padną systemy w infrastrukturze chmurowej, niemal automatycznie za winnego uznany zostaje dostawca usługi, kontrakt jest przerywany, a zaatakowana aplikacja przenoszona z powrotem do lokal...

Czytaj więcej...

Zrozumieć Kubernetes
Zrozumieć Kubernetes

Jednym z coraz popularniejszych tematów w branży IT są systemy kontenerowe, a w szczególności Kubernetes. Raport VMware na temat Kubernetes za rok 2021 pokazuje, że z jednej strony platforma ta jest coraz chętniej wykorzystywana, choć z drugiej strony brak jest jednak specjalistycznej wiedzy na jej temat,...

Czytaj więcej...

Co wiemy o sztucznej inteligencji? Niewiele, a i tak za mało
Co wiemy o sztucznej inteligencji? Niewiele, a i tak za mało

Ponad 40% z nas ma codziennie do czynienia ze sztuczną inteligencją, ale tylko co druga osoba jest w stanie wytłumaczyć czym w ogóle ów termin właściwie jest, podaje firma Entrata. Być może dlatego coraz częściej zdarza się, że zaawansowane algorytmy zaskakują ludzi swoimi wnioskami, a przecież to syntety...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet FortiGate 60F - firewall następnej generacji

FortinetFortinet, światowy lider w szerokich, zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązaniach cyberochronnych, rozszerzył ofertę o nowy model urządzenia gwarantującego bezpieczeństwo sieci. Firewall następnej generacji FortiGate 60F to bardzo wydajne biurkowe rozwiązanie zapewniające ochronę środowiska IT. Jest to kolejny model z bardzo udanej serii FortiGate 60, w ramach której sprzedano ponad 1,5 mln urządzeń.

Firewall został wyposażony w procesor nowej generacji System On a Chip 4 (SOC 4) zaprojektowany specjalnie do obliczeń związanych z bezpieczeństwem sieciowym.

Cyfrowe innowacje oraz coraz szybsza popularyzacja usług chmurowych zmieniają oblicze działań biznesowych, ale też przyczyniają się do powstawania wielu wyzwań związanych z niedostateczną jakością łączy internetowych oraz ryzykiem włamania. Rozwiązania zapewniające definiowane programowo zarządzanie siecią rozległą (Software-Defined Wide Area Network, SD-WAN) rozwiązują te problemy, a także przyczyniają się do obniżenia kosztów związanych z połączeniami MPLS (Multiprotocol Label Switching). Jednak nie wszystkie dostępne na rynku systemy radzą sobie z tym idealnie. Część z nich nie jest wystarczająco wydajna w zapewnianiu ochrony, a inne nie udostępniają satysfakcjonującej administratorów ilości informacji o zarządzanym środowisku.

Zaprezentowany przez Fortinet firewall następnej generacji ForiGate 60F zapewnia wszystkie korzyści płynące z ochrony typu Secure SD-WAN. Gwarantowane są one m.in. dzięki zainstalowanemu w urządzeniu, opatentowanemu przez producenta procesorowi SOC4.

Oto główne cechy tego rozwiązania:
• Połączenie komunikacji SD-WAN, zaawansowanego routingu oraz funkcji bezpieczeństwa w jednym, łatwym w zarządzaniu urządzeniu, gwarantującym efektywność pracy i optymalny całkowity koszt użytkowania (TCO).
• Najlepsza w tej klasie produktów współpraca z aplikacjami wymagającymi najwyższej jakości transmisji danych (SaaS, multi-cloud, ujednolicona komunikacja), możliwość podglądu parametrów dotyczących jakości transmisji danych (nawet jeśli są zaszyfrowane) bez negatywnego wpływu na wydajność.
• Zgodność z wytycznymi SDN (Security-Driven Networking) dzięki zastosowanemu procesorowi SOC4, który zapewnia najszybszą, głęboką inspekcję pakietów SSL/TLS w zaszyfrowanym ruchu (jest to pierwsze rozwiązanie na rynku obsługujące standard TLS 1.3) z wydajnością 750 Mb/s, 11 razy większą niż branżowa średnia.
• Wszechstronna ochrona przed zagrożeniami dzięki funkcji IPS, mechanizmowi kontroli aplikacji oraz modułowi antymalware działającemu z wydajnością 700 Mb/s (4-krotnie szybciej niż branżowa średnia), co zapewnia użytkownikom ochronę ich sieci bez negatywnego wpływu na wydajność.

Zastosowany w FortiGate 60F procesor SOC4 gwarantuje wysoką wydajność i skalowalność tego rozwiązania, umożliwił też zmniejszenie wymiarów urządzenia oraz obniżenie wymagań dotyczących pobieranej mocy elektrycznej. Efekt jego zastosowania jest najlepiej widoczny w wynikach testu Security Compute Rating, w którym porównano rozwiązania Fortinet wyposażone w specjalistyczny procesor z innymi urządzeniami typu NGFW czy SD-WAN, w których do obliczeń związanych z bezpieczeństwem wykorzystywane są procesory ogólnego przeznaczenia. Wyniki, zaprezentowane w poniższej tabeli, są jednoznaczne.

FortiGate 60F zapewnia najlepszy współczynnik cena/wydajność wśród innych rozwiązań tej klasy. Firmy, które wdrożą to urządzenie, tym samym zapewniają sobie zgodność z przyjętą przez Fortinet technologią Secure SD-Branch, w ramach której bezpieczeństwo – zapewniane na brzegu sieci w centrali firmy - „rozciągane”  jest także na jej oddziały. Dzięki temu w automatyczny sposób zaczynają obowiązywać takie same reguły polityki bezpieczeństwa oraz możliwe jest zarządzanie całym środowiskiem z jednej konsoli.

Zaprezentowane przez Fortinet nowe rozwiązanie udowadnia zaangażowanie producenta w tworzenie rozwiązań z kategorii Secure SD-WAN oraz umacnia jego pozycję wśród trzech największych dostawców rozwiązań SD-WAN na świecie (według wyników z drugiego kwartału 2019, gdy obroty Fortinet ze sprzedaży SD-WAN wzrosły o 234%). Skuteczność narzędzi ochronnych Fortinet została potwierdzona także przez niezależne agencje badawcze; dwa razy pod rząd otrzymały rekomendację w raportach NSS Labs SD-WAN Group Test.

"Od coraz większej liczby klientów, dla których wyzwaniem jest zapewnienie wymaganego przez użytkowników poziomu świadczenia usług, dostępności do informacji o nich oraz bezpieczeństwa na brzegu sieci WAN, słyszymy, że oczekują oni od naszych rozwiązań wsparcia także dla aplikacji biznesowych. Dzięki zaprezentowanemu dziś rozwiązaniu FortiGate 60F, wspieranemu przez nasz najnowszy procesor przyspieszający obliczenia związane z bezpieczeństwem sieci, Fortinet potwierdza swoje zaangażowanie w rozwój produktów ochronnych oraz ustala nowy branżowy rekord w kontekście wydajności, aby zapewnić administratorom sieci możliwość rozwoju infrastruktury brzegowej w sieci rozległej WAN. Nasz błyskawicznie rosnący udział w rynku uzasadnia dlaczego zastosowaliśmy stworzoną przez Fortinet metodologię Security-Driven Networking w sieciach SD-WAN, dzięki której możliwe stało się zgromadzenie w jednym urządzeniu narzędzi do konsolidacji infrastruktury sieciowej, zaawansowanego routingu oraz zapewniania bezpieczeństwa" - powiedział John Maddison, Executive Vice President ds. produktów oraz Chief Marketing Officer, Fortinet.

Źródło: Fortinet