Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Aktualności

Jak utrzymać produktywność w okresie urlopowym? [Porady Veeam]

ProduktywnośćVeeam Software, lider rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, które umożliwiają inteligentne zarządzanie danymi, przedstawił najważniejsze wskazówki, które pomogą przedsiębiorstwom w utrzymaniu produktywności w czasie wakacyjnych urlopów. W ciągu najbliższych tygodni pracownicy działów informatycznych większych przedsiębiorstw i menedżerowie ds. IT z małych i średnich firm będą korzystać z corocznego urlopu wypoczynkowego, co oznacza zmniejszenie liczebności personelu. Razem z pracownikami na wakacje nie jadą jednak dane.

Zarządzanie danymi w chmurze pozwala organizacjom zrobić coś więcej niż tylko utrzymywać funkcjonowanie na podstawowym poziomie, nawet gdy firma nie działa obecnie z pełną wydajnością. Z uwagi na znaczenie podejmowania decyzji w oparciu o dane w bankowości, handlu detalicznym czy w opiece zdrowotnej infrastruktura cyfrowa musi być zawsze w pełni dostępna, funkcjonalna i chroniona.

Andrzej Niziołek, dyrektor regionalny firmy Veeam Software w północnej i południowej części Europy Wschodniej, przedstawia poniżej porady, które pomogą przedsiębiorstwom utrzymać dostępność w okresie wakacyjnym.

1. Nieprzerwane tworzenie kopii zapasowych

Tworzenie kopii zapasowych to niezbędny proces wspierający inteligentne prowadzenie biznesu. W raporcie „Veeam Cloud Data Management Report” na rok 2019, przygotowanym na podstawie badania, w ramach którego ankietowano 1575 liderów globalnych firm, stwierdzono, że mniej niż jedna trzecia przedsiębiorstw nieustannie tworzy kopie zapasowe i replikuje aplikacje o kluczowym znaczeniu. Dzięki integracji rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych w szerszą strategię zarządzania danymi w chmurze firmy mogą zmienić tworzenie kopii zapasowych w bardzo zautomatyzowany, ciągły proces, co pozwala informatykom skupić się na wspieraniu transformacji cyfrowej. Zapewnia to także przedsiębiorstwom spokój ducha i pewność, że dane są zawsze dostępne, nawet gdy dział IT nie jest w pełni dostępny.

2. Wdrożenie opartego na danych podejścia do planowania wykorzystania zasobów

Choć okres wakacyjny może być prawdziwą próbą dla biznesu, nie powinien zaskakiwać przedsiębiorców. Badanie przeprowadzone przez firmę Veeam dowodzi, że 9 na 10 firm chce wdrożyć inteligentne zarządzanie danymi i często wykorzystuje przy tym narzędzia do zarządzania danymi w chmurze, aby wydobyć ze swoich danych większą wartość. Korzystając z analizy danych, przedsiębiorstwa mogą efektywniej zarządzać zasobami ludzkimi i odpowiednio przygotować się na nieobecność wielu pracowników, zatrudniając zastępców lub z wyprzedzeniem przekazując ich obowiązki pozostałym członkom zespołu. 91 proc. szefów przedsiębiorstw uważa podnoszenie kwalifikacji cyfrowych personelu za element kluczowy dla odniesienia sukcesu, dlatego firmy powinny wziąć pod uwagę rozszerzanie kompetencji informatycznych nie tylko na działy IT. Podejście oparte w większym stopniu na danych może pomóc przedsiębiorstwom w utrzymaniu sezonowej produktywności.

3. Maksymalizacja korzyści płynących z rozszerzonych funkcji inteligentnych

Technologie do zarządzania danymi w chmurze zwiększają automatyzację, a dzięki ich wprowadzeniu personel działu ITmoże poświęcić czas i zasoby na generowanie dla przedsiębiorstwa wartości strategicznej, a nie na czasochłonne, powtarzalne procesy. Jak wynika z raportu „Veeam Cloud Data Management Report” na rok 2019, prawie trzy czwarte przedsiębiorstw wdrożyło już lub zamierza wdrożyć w ciągu najbliższych 12 miesięcy sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Technologie te poza zwiększeniem możliwości inteligentnych narzędzi i potencjału menedżerów ds. IT oraz całych działów informatycznych, mogą również zostać wytrenowane tak, aby wypełnić lukę w składzie personelu w okresie wakacyjnym. Automatyzacja wdrożona w innych obszarach przedsiębiorstwa pozwala zmniejszyć obciążenie poszczególnych pracowników i zespołów, wynikające z większej ilości pracy spowodowanej przez nieobecność kolegów.

4. Proaktywna ochrona danych i prewencyjne cyberzabezpieczenia

Pracownicy idą na urlop, lecz cyberprzestępcy i złośliwe oprogramowanie nadal stwarzają zagrożenie. Cyberataki i nieplanowane przestoje mogą zdarzyć się w każdej chwili. Jak wynika z raportu „Veeam Cloud Data Management Report” na rok 2019, konsekwencje przestojów w działaniu aplikacji (tj. utracone przychody i spadek produktywności) kosztują przedsiębiorstwa w sumie 20,1 mln USD rocznie. Firmy nie mogą sobie na to pozwolić, a ponad połowa szefów przedsiębiorstw przyznaje, że przerwy w pracy systemów wpływają na zaufanie ze strony klientów. Narzędzia do zarządzania danymi w chmurze pomagają firmom utrzymać przewagę i proaktywnie chronić zasoby cyfrowe oraz zarządzać nimi, nawet gdy w dziale informatycznym jest za brakuje personelu. Co więcej, inwestycja w solidne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i usuwania skutków awarii może pomóc firmom chronić dane w przypadku nieplanowanego przestoju.

Źródło: Veeam

Logowanie i rejestracja