Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Aktualności

Sztuczna inteligencja skróci kolejki do lekarzy

ai medycynaZdaniem firmy Gartner zastosowanie sztucznej inteligencji doprowadzi do rozwiązania palących problemów społecznych w takich dziedzinach, jak służba zdrowia czy bezpieczeństwo osobiste. Już w 2023 r. w samych tylko USA wzrost możliwości analitycznych i zdolności poznawczych AI pozwolą zmniejszyć liczbę przyjęć na oddziałach ratunkowych o 20 milionów.

Według opublikowanego pod koniec 2018 r. raportu Budowanie inteligentnych doświadczeń w epoce ciągłych zmian, w ciągu najbliższych czterech lat obsługa na oddziałach ratunkowych zostanie usprawniona dzięki zastosowaniu narzędzia, jakim jest wirtualna rejestracja. Pacjenci zostaną szybciej zdiagnozowani, a do szpitala przyjadą tylko w celu koniecznych badań lub konkretnego leczenia. Co więcej, sama liczba przyjęć na amerykańskich oddziałach ratunkowych zmniejszy się o 20 milionów dzięki wprowadzeniu wirtualnej opieki medycznej, która będzie mogła częściowo wyręczyć lekarzy w poradnictwie, a także odciążyć chorych, którym przypomni na przykład o konieczności wzięcia kolejnej dawki leku.

Wirtualna opieka medyczna pozwala przełamać bariery związane z miejscem pobytu pacjentów i zapewnić mieszkańcom wsi podobny poziom opieki medycznej, co w miastach. Według raportu fundacji "Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej gęstość placówek medycznych na terenach wiejskich (3 przychodnie na 10 tys. mieszkańców) jest ponaddwukrotnie mniejsza niż w miastach gdzie na 10 tys. mieszkańców przypada prawie 6,5 przychodni. W gorzej skomunikowanych, peryferyjnych regionach jest też wysoka liczba wakatów na stanowiskach lekarskich. Tymczasem obsługa pacjenta na odległość i wirtualna opieka medyczna wykorzystująca sztuczną inteligencję pozwalają wyrównać te dysproporcje i zapewnić mieszkańcom tych obszarów opiekę medyczną. Byłoby to dobre uzupełnienie istniejącego systemu ochrony zdrowia, umożliwiające rozwiązanie wielu jego bolączek stosunkowo niskim kosztem" - mówi Artur Chmielewski, dyrektor zarządzający Avaya na Polskę.

Autorzy opracowania powołują się na przypadek chorób przewlekłych: stanowią one poważny, globalny problem społeczny i pochłaniają niewspółmiernie dużą część nakładów na opiekę zdrowotną. Podobnie jest w Polsce: na walkę z cukrzycą wydajemy od 1,5 do 2 miliardów złotych rocznie, a jeszcze wyższe są wydatki z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz koszty pośrednie wynikające z epidemii cukrzycy - tylko w 2012 roku wyniosły one ponad 3 miliardy złotych. Analitycy widzą w tym obszarze okazję do lepszego wykorzystania środków pochodzących z obniżonych kosztów obsługi: postuluje się między innymi przeznaczenie ich na działania związane z innowacyjnymi metodami terapii oraz zwiększeniem komfortu pacjentów. Spośród 3 milionów polskich cukrzyków aż milion osób nie wie o swojej chorobie i przez to nie korzysta z potrzebnych terapii. Medyczna AI, dostępna na wyciągnięcie ręki i zaopatrzona w wiedzę niezbędną do diagnozy pomogłaby objąć opieką także tych pacjentów.

Źródło: Avaya

Logowanie i rejestracja