Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Linux Enterprise 15 Service Pack 1

Suse Linux SLESPodczas konferencji Open Source Summit 2019 w Szanghaju, SUSE zaprezentowała - SUSE Linux Enterprise 15 z rozszerzeniem Service Pack 1 - udoskonaloną wersję pierwszego na świecie multimodalnego systemu operacyjnego, umożliwiającego przedsiębiorstwom ciągłe wprowadzanie innowacji i konkurowanie na rynku przez stały rozwój swojej działalności. Nowa platforma wprowadzona usprawnienia w zakresie obsługi skonteneryzowanych aplikacji natywnie działających w chmurze, co jest odpowiedzią na wchodzenie firm w chmury hybrydowe i rozwiązania wielochmurowe.

Z jednej strony organizacje potrzebują wsparcia, by projektować, wdrażać i wykorzystywać aplikacje oparte na mikroserwisach i natywnie działające w chmurze, gdyż stanowi to ważny element podejścia DevOps. Oprócz nowoczesnych, pracujących w kontenerach aplikacji potrzebują też narzędzi do orkiestracji ich pracy, takich jak Kubernetes, które zapewniają bezpieczeństwo i elastyczność tworzenia i wdrażania – we własnej serwerowni jak i na brzegu firmowej sieci, w chmurze hybrydowej czy środowisku wielochmurowym. Z drugiej strony organizacje powszechnie stosują tradycyjne systemy do obsługi swoich kluczowych aplikacji, baz danych czy systemów ERP. Mają więc multimodalne infrastruktury IT, które obsługują multimodalne obciążenia, a SUSE Linux Enterprise jest pomostem między tradycyjnymi a chmurowymi rozwiązaniami - pierwszym na świecie multimodalnym systemem operacyjnym, który umożliwia przedsiębiorstwom ciągłe wprowadzanie innowacji i konkurowanie na rynku przez stały rozwój swojej działalności.

"SUSE Linux Enterprise to nowoczesny i modułowy system operacyjny, który pomaga uprościć multimodalne systemy informatyczne, usprawnia działanie tradycyjnej infrastruktury IT i stanowi interesującą platformę dla programistów. Dzięki niemu organizacje mogą łatwo wdrażać i przenosić swoje najważniejsze obciążenia serwerowe pomiędzy swoim środowiskiem IT i chmurami publicznymi" - powiedział Thomas Di Giacomo, prezes SUSE ds. inżynierii, produktów i innowacji.

Multimodal IT

SUSE Linux Enterprise 15 SP1 rozwija model multimodalnego systemu operacyjnego, rozszerzając podstawowe założenia odnośnie wspólnej bazy kodu, modułowości i włączania efektów prac ze strony społeczności. Z drugiej strony wzmacnia czynniki istotne dla zastosowań biznesowych, takie jak optymalizowanie obciążeń serwerowych, zapewnienie bezpieczeństwa danych i dalsze skracanie czasu przestojów.

Najważniejsze nowości to:

• Szybsze i łatwiejsze przejście ze społecznościowej dystrybucji Linuksa na wersję dla biznesu. Teraz programistom czy administratorom wystarczy kilka kliknięć, aby przenieść system openSUSE Leap na wersję SUSE Linux Enterprise Server. Organizacje mogą też korzystać ze znacznie rozbudowanego środowiska SUSE Package Hub, które szybko staje się dla społeczności miejscem do tworzenia  najlepszych w swojej klasie aplikacji wraz z platformą systemową dla przedsiębiorstw. W efekcie systemom społecznościowym takim jak openSUSE Leap można teraz łatwo zapewnić korzyści znane z obsługi korporacyjnej systemów produkcyjnych.

• Ulepszone wsparcie dla obciążeń - od uruchamianych zarówno na brzegu sieci po przetwarzanie HPC w samym centrum przetwarzania danych. W rozszerzeniu Service Pack 1 systemu SUSE Linux Enterprise Server for Arm 15 podwojono liczbę obsługiwanych opcji procesora dla systemów na układach scalonych (SoC, system-on-a-chip). Dzięki temu łatwiej będzie obsługiwać aplikacje pamięci masowej i automatyki przemysłowej na 64-bitowym serwerze Arm i urządzeniach IoT (Internet of Things). W przypadku 64-bitowych urządzeń Raspberry Pi obsługiwane jest teraz w pełni audio i wideo w standardzie HDMI oraz dostarczany jest obraz ISO w celu szybszej instalacji.

• Optymalizacja obciążeń serwerowych i minimalizacja opóźnień dla danych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzięki rozwiązaniom działającym na SUSE Linux Enterprise Server, pamięciach trwałych Intel Optane DC i procesorach Intel Xeon Scalable drugiej generacji, firmy mogą teraz lepiej sprostać wyzwaniom związanym z ogromnym przyrostem ilości danych, by jeszcze szybciej i sprawniej obsługiwać dane nie ponosząc w cele większych kosztów na infrastrukturę IT czy zarządzania nią.

• Ulepszone wsparcie sprzętowe w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych. Rozszerzenie Service Pack 1 w pełni wspiera technologię AMD Secure Encrypted Virtualization (SEV). Umożliwia ona uruchomienie maszyn wirtualnych w zaszyfrowanej pamięci, co pomaga chronić je przed atakami wykradania danych z pamięci z poziomu hipernadzorcy. Dodatek SP1 obsługuje także szyfrowanie AMD Secure Memory Encryption (SME), które wykorzystuje jeden klucz do szyfrowania pamięci systemowej.

• Skrócenie czasu przestojów potrzebnych na wykonanie aktualizacji systemów. Aktualizacje transakcyjne w systemie SUSE (dostępne jako podgląd technologiczny w dodatku Service Pack 1) zapewniają znaczne skrócenie okna czasowego potrzebnego na konserwację systemu i zainstalowanie aktualizacji, co minimalizuje przestoje systemów i zwiększa ciągłość ich pracy.

• Uproszczona instalacja dzięki ulepszonemu mechanizmowi Modular +. Zunifikowane narzędzie instalacyjne wprowadzono już w SUSE Linux Enterprise 15, by zapewnić klientom uproszczony sposób korzystania z produktów SUSE. Obecnie mechanizm ten może być używany do zainstalowania jeszcze większej liczby produktów z portfolio SUSE, w tym narzędzia SUSE Manager do zarządzania systemami, systemu czasu rzeczywistego SUSE Linux Enterprise Real Time i czy systemów obsługi punktów sprzedaży SUSE Linux Enterprise Point of Service.

Rozległy i rozwijający się ekosystem SUSE Linux Enterprise

Do pracy z systemami SUSE Linux Enterprise Server 12 i 15 certyfikowano jest blisko 3300 aplikacji. Różnorodność certyfikowanego oprogramowania świadczy o szerokim spektrum zastosowań systemów SUSE do obsługi multimodalnych obciążeń serwerowych stosowanych w przedsiębiorstwach. W ubiegłym roku najwięcej nowych certyfikacji dotyczyło pamięci masowej i rozwiązań do przechowywania danych (16 procent), oprogramowania do zarządzania (15 procent), aplikacji do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (11 procent), oprogramowania do obsługi hoteli i turystyki (10 procent) oraz oprogramowania zabezpieczającego (9 procent). Pozostałe 40 procent obejmuje oprogramowanie do zarządzania pielęgnacją danych, aplikacje CRM i inne.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja