Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Dlaczego warto wybrać Endpoint Central do zarządzania przedsiębiorstwem?
Dlaczego warto wybrać Endpoint Central do zarządzania przedsiębiorstwem?

Stworzony w 2005 roku, Endpoint Central (wcześniej znany jako Desktop Central) miał na celu zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki firmy zarządzają swoim IT. Przez prawie dwie dekady rozwijał się wraz z dynamicznie zmieniającymi się potrzebami nowoczesnych przedsiębiorstw. Jest dowodem na siłę nieustannej innowacji, oferu...

Czytaj więcej...

VMware Tanzu Platform 10
VMware Tanzu Platform 10

Podczas konferencji VMware Explore 2024, firma Broadcom ogłosiła wprowadzenie VMware Tanzu Platform 10, platformy aplikacyjnej zbudowanej w oparciu o technologie chmurowe, która przyspiesza dostarczanie oprogramowania, zapewniając zespołom inżynierów lepsze zarządzanie i efektywność operacyjną, a jednocze...

Czytaj więcej...

Aż 95% firm obawia się o bezpieczeństwo w chmurze publicznej
Aż 95% firm obawia się o bezpieczeństwo w chmurze publicznej

Jak wynika z opublikowanego przez Fortinet dokumentu „2023 Cloud Security Report”, w chmurze publicznej znajduje się już ponad połowa danych prawie 40% ankietowanych przedsiębiorstw. W ciągu najbliższych 12-18 miesięcy odsetek tych firm zwiększy się do 58%, co spowoduje, że wyzwań związanych z zabezpieczani...

Czytaj więcej...

12 najczęstszych błędów konfiguracji UTM-ów i jak ich unikać
12 najczęstszych błędów konfiguracji UTM-ów i jak ich unikać

Rozwiązania klasy UTM (Unified Threat Management) to zaawansowane narzędzia zabezpieczające brzeg sieci. Urządzenia o tyle ważne, że pozostają pierwszą i najważniejszą barierą ochronną przed zagrożeniami. Aby sprostać specyficznym potrzebom administracji publicznej (obejmującym ochronę danych wrażliwych, zapobieganie z...

Czytaj więcej...

FRITZ!Smart Gateway - Twoja brama do inteligentnego domu
FRITZ!Smart Gateway - Twoja brama do inteligentnego domu

Dzięki uprzejmości firmy AVM w nasze ręce trafiło kolejne urządzenie marki FRITZ! Tym razem po raz pierwszy mieliśmy okazję przetestować produkt z ekosystemu FRITZ! Smart Home - bramkę FRITZ!Smart Gateway, wprowadzoną na rynek polski w marcu bieżącego roku. Urządzenie rozszerza ekosystem inteligentnego domu od AVM o ob...

Czytaj więcej...

Ukryte oprogramowanie na nowym sprzęcie - jak się go pozbyć?
Ukryte oprogramowanie na nowym sprzęcie - jak się go pozbyć?

Użytkownikom laptopów czy smartfonów zdarza się zauważyć, że po uruchomieniu nowego sprzętu od innego producenta pojawiają się na nim aplikacje, których nie było na poprzednim. Dzieje się tak mimo tego, że urządzenia pracują na tym samym systemie operacyjnym. Większość producentów preinstalu...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Linux Enterprise 15 Service Pack 1

Suse Linux SLESPodczas konferencji Open Source Summit 2019 w Szanghaju, SUSE zaprezentowała - SUSE Linux Enterprise 15 z rozszerzeniem Service Pack 1 - udoskonaloną wersję pierwszego na świecie multimodalnego systemu operacyjnego, umożliwiającego przedsiębiorstwom ciągłe wprowadzanie innowacji i konkurowanie na rynku przez stały rozwój swojej działalności. Nowa platforma wprowadzona usprawnienia w zakresie obsługi skonteneryzowanych aplikacji natywnie działających w chmurze, co jest odpowiedzią na wchodzenie firm w chmury hybrydowe i rozwiązania wielochmurowe.

Z jednej strony organizacje potrzebują wsparcia, by projektować, wdrażać i wykorzystywać aplikacje oparte na mikroserwisach i natywnie działające w chmurze, gdyż stanowi to ważny element podejścia DevOps. Oprócz nowoczesnych, pracujących w kontenerach aplikacji potrzebują też narzędzi do orkiestracji ich pracy, takich jak Kubernetes, które zapewniają bezpieczeństwo i elastyczność tworzenia i wdrażania – we własnej serwerowni jak i na brzegu firmowej sieci, w chmurze hybrydowej czy środowisku wielochmurowym. Z drugiej strony organizacje powszechnie stosują tradycyjne systemy do obsługi swoich kluczowych aplikacji, baz danych czy systemów ERP. Mają więc multimodalne infrastruktury IT, które obsługują multimodalne obciążenia, a SUSE Linux Enterprise jest pomostem między tradycyjnymi a chmurowymi rozwiązaniami - pierwszym na świecie multimodalnym systemem operacyjnym, który umożliwia przedsiębiorstwom ciągłe wprowadzanie innowacji i konkurowanie na rynku przez stały rozwój swojej działalności.

"SUSE Linux Enterprise to nowoczesny i modułowy system operacyjny, który pomaga uprościć multimodalne systemy informatyczne, usprawnia działanie tradycyjnej infrastruktury IT i stanowi interesującą platformę dla programistów. Dzięki niemu organizacje mogą łatwo wdrażać i przenosić swoje najważniejsze obciążenia serwerowe pomiędzy swoim środowiskiem IT i chmurami publicznymi" - powiedział Thomas Di Giacomo, prezes SUSE ds. inżynierii, produktów i innowacji.

Multimodal IT

SUSE Linux Enterprise 15 SP1 rozwija model multimodalnego systemu operacyjnego, rozszerzając podstawowe założenia odnośnie wspólnej bazy kodu, modułowości i włączania efektów prac ze strony społeczności. Z drugiej strony wzmacnia czynniki istotne dla zastosowań biznesowych, takie jak optymalizowanie obciążeń serwerowych, zapewnienie bezpieczeństwa danych i dalsze skracanie czasu przestojów.

Najważniejsze nowości to:

• Szybsze i łatwiejsze przejście ze społecznościowej dystrybucji Linuksa na wersję dla biznesu. Teraz programistom czy administratorom wystarczy kilka kliknięć, aby przenieść system openSUSE Leap na wersję SUSE Linux Enterprise Server. Organizacje mogą też korzystać ze znacznie rozbudowanego środowiska SUSE Package Hub, które szybko staje się dla społeczności miejscem do tworzenia  najlepszych w swojej klasie aplikacji wraz z platformą systemową dla przedsiębiorstw. W efekcie systemom społecznościowym takim jak openSUSE Leap można teraz łatwo zapewnić korzyści znane z obsługi korporacyjnej systemów produkcyjnych.

• Ulepszone wsparcie dla obciążeń - od uruchamianych zarówno na brzegu sieci po przetwarzanie HPC w samym centrum przetwarzania danych. W rozszerzeniu Service Pack 1 systemu SUSE Linux Enterprise Server for Arm 15 podwojono liczbę obsługiwanych opcji procesora dla systemów na układach scalonych (SoC, system-on-a-chip). Dzięki temu łatwiej będzie obsługiwać aplikacje pamięci masowej i automatyki przemysłowej na 64-bitowym serwerze Arm i urządzeniach IoT (Internet of Things). W przypadku 64-bitowych urządzeń Raspberry Pi obsługiwane jest teraz w pełni audio i wideo w standardzie HDMI oraz dostarczany jest obraz ISO w celu szybszej instalacji.

• Optymalizacja obciążeń serwerowych i minimalizacja opóźnień dla danych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzięki rozwiązaniom działającym na SUSE Linux Enterprise Server, pamięciach trwałych Intel Optane DC i procesorach Intel Xeon Scalable drugiej generacji, firmy mogą teraz lepiej sprostać wyzwaniom związanym z ogromnym przyrostem ilości danych, by jeszcze szybciej i sprawniej obsługiwać dane nie ponosząc w cele większych kosztów na infrastrukturę IT czy zarządzania nią.

• Ulepszone wsparcie sprzętowe w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych. Rozszerzenie Service Pack 1 w pełni wspiera technologię AMD Secure Encrypted Virtualization (SEV). Umożliwia ona uruchomienie maszyn wirtualnych w zaszyfrowanej pamięci, co pomaga chronić je przed atakami wykradania danych z pamięci z poziomu hipernadzorcy. Dodatek SP1 obsługuje także szyfrowanie AMD Secure Memory Encryption (SME), które wykorzystuje jeden klucz do szyfrowania pamięci systemowej.

• Skrócenie czasu przestojów potrzebnych na wykonanie aktualizacji systemów. Aktualizacje transakcyjne w systemie SUSE (dostępne jako podgląd technologiczny w dodatku Service Pack 1) zapewniają znaczne skrócenie okna czasowego potrzebnego na konserwację systemu i zainstalowanie aktualizacji, co minimalizuje przestoje systemów i zwiększa ciągłość ich pracy.

• Uproszczona instalacja dzięki ulepszonemu mechanizmowi Modular +. Zunifikowane narzędzie instalacyjne wprowadzono już w SUSE Linux Enterprise 15, by zapewnić klientom uproszczony sposób korzystania z produktów SUSE. Obecnie mechanizm ten może być używany do zainstalowania jeszcze większej liczby produktów z portfolio SUSE, w tym narzędzia SUSE Manager do zarządzania systemami, systemu czasu rzeczywistego SUSE Linux Enterprise Real Time i czy systemów obsługi punktów sprzedaży SUSE Linux Enterprise Point of Service.

Rozległy i rozwijający się ekosystem SUSE Linux Enterprise

Do pracy z systemami SUSE Linux Enterprise Server 12 i 15 certyfikowano jest blisko 3300 aplikacji. Różnorodność certyfikowanego oprogramowania świadczy o szerokim spektrum zastosowań systemów SUSE do obsługi multimodalnych obciążeń serwerowych stosowanych w przedsiębiorstwach. W ubiegłym roku najwięcej nowych certyfikacji dotyczyło pamięci masowej i rozwiązań do przechowywania danych (16 procent), oprogramowania do zarządzania (15 procent), aplikacji do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (11 procent), oprogramowania do obsługi hoteli i turystyki (10 procent) oraz oprogramowania zabezpieczającego (9 procent). Pozostałe 40 procent obejmuje oprogramowanie do zarządzania pielęgnacją danych, aplikacje CRM i inne.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja