Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Enterprise Storage 6, czyli Ceph dla przedsiębiorstw

Suse StorageFirma SUSE zaprezentowała SUSE Enterprise Storage 6, najnowszą wersję swojego programowo zdefiniowanego rozwiązania pamięci masowej wykorzystującego technologię Ceph. Nowy SUSE Enterprise Storage umożliwia organizacjom bezproblemowe dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb biznesowych przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków operacyjnych IT.

Nowa wersja SUSE Enterprise Storage została wyposażona w kolejne funkcje, które koncentrują się na obsłudze pracy w kontenerach i w chmurze, lepszej integracji z chmurą publiczną i zwiększonych możliwościach ochrony danych.

"SUSE wspiera cyfrową transformację dostarczając elastyczne rozwiązania open source, takie jak SUSE Enterprise Storage, z pomocą których przedsiębiorstwa w sposób ciągły dbają o swój rozwój, innowacyjność i konkurencyjność na rynku. Współpracujemy ze społecznością open source nad opracowaniem innowacyjnych technologii otwartych, które następnie testujemy i utwardzamy na potrzeby zastosowań biznesowych. Naszym celem jest przekształcenie infrastruktury pamięci masowej w przedsiębiorstwach za pomocą prawdziwie otwartego, zunifikowanego, działającego inteligentnie, zdefiniowanego programowo rozwiązania pamięci masowej, które zmniejsza koszty i łagodzi problem vendor lock-in wynikający z uwikłania się w zamknięte rozwiązania sprzętowe określonego producenta. SUSE Enterprise Storage 6 sprawia też, że technologia Ceph staje się łatwiej przyswajalna dla przedsiębiorstw" - powiedział Brent Schroeder, CTO firmy SUSE w Ameryce.

Na Uniwersytecie Maine pamięć masową SUSE Enterprise Storage wspiera rozwiązanie HPC i tym samym wiele programów badawczych. Steve Cousins, inżynier ds. superkomputerów na Uniwersytecie w Maine, powiedział: "SUSE Enterprise Storage już przyczynił się wyraźne do ulepszenia do naszych projektów deep learning, w którym komputer uczy się wykonywania zadań naturalnych dla ludzkiego mózgu, gdzie jeden z nich wymaga obsługi dwóch milionów plików w jednym katalogu. Umieszczenie tych plików w pamięci masowej SUSE Enterprise Storage zwiększyło wydajność pracy z nimi ponad dziesięciokrotnie w porównaniu z poprzednim rozwiązaniem pamięci masowej. Dzięki stabilności działania i łatwości zarządzania rozwiązaniem SUSE znacznie skróciliśmy czas poświęcany na administrowanie danymi wykorzystywanymi na bieżąco oraz zarchiwizowanymi".

Zbudowany na dystrybucji Ceph Nautilus, SUSE Enterprise Storage 6 umożliwia klientom bezproblemowe dostosowanie się do zmieniających się wymagań biznesowych poprzez:
• Szybsze wdrażania innowacji mających na celu uniknięcie tworzenia silosów z magazynami danych; łatwiejszy dostęp do różnego rodzaju danych sprawia, że można szybciej pozyskać z nich informacje z pomocą najnowocześniejszych narzędzi do wyszukiwania i analizy.
• Zwiększenie dostępności aplikacji, dla których można teraz wykonywać szybciej i bardziej szczegółowe kopie zapasowe korzystając z tanich publicznych zasobów chmury do lepszej ochrony danych.
• Błyskawiczne reagowanie na zmieniające się potrzeby biznesowe dzięki możliwości szybkiego i łatwego wykorzystania zasobów chmury publicznej jako części infrastruktury pamięci masowej.

Suse Enterprise Storage 6

SUSE Enterprise Storage 6 pomaga również zmniejszyć wydatki operacyjne na IT poprzez:
• Optymalizację rozmieszczenia danych z możliwością automatycznego i efektywnego przenoszenia danych pomiędzy wszystkimi poziomami pamięci masowej w oparciu o zdefiniowane reguły; ma to na celu zapewnienie stałego dostęp do ważnych danych, gdy tylko użytkownicy tego potrzebują.
• Poprawa wydajności IT dzięki wdrożeniu pojedynczego, skalowalnego rozwiązania pamięci masowej, które spełnia wszystkie wymagania w zakresie przechowywania danych, również tych w kontenerach oraz w chmurze.

"Większa koncentracja SUSE na chmurze i kontenerach w SUSE Enterprise Storage 6 odpowiada dzisiejszemu kierunkowi rozwoju przedsiębiorstw. "Organizacje przekształcają swoją infrastrukturę IT, aby wykorzystać potencjał chmury, przy czym zmagają się z rosnącą ilością danych, co obecnie z jednej strony przyspiesza, a z drugiej spowolnia wprowadzanie innowacji. Zdefiniowana programowo pamięć masowa SUSE ułatwia transformację, ponieważ usuwa te przeszkody, upraszcza integrację z chmurą i umożliwia szybsze wprowadzanie innowacji, by pomóc przedsiębiorstwom w zaspokajaniu ich zmieniających się potrzeb biznesowych" - powiedział Amita Potnis, dyrektor ds. badań IDC w dziale Enterprise Infrastructure Practice.

Oprogramowanie SUSE Enterprise Storage 6 będzie ogólnie dostępne na rynku już w czerwcu tego roku.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja