Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix Hypervisor 8.0 wydany!

Citrix HypervisorPrzed kilkoma dniami wydano Citrix Hypervisor 8.0. Jest to pierwsza wersja platformy wirtualizacji XenServer, udostępniona pod nową nazwą, wprowadzoną w wyniku największego rebrandingu rozwiązań w historii firmy. Tym samym obok zmiany m.in. XenApp i Xen Desktop na Citrix Virtual Apps and Desktops, Citrix Netscaler ADC na Citrix ADC, NetScaler SD-WAN na Citrix SD-WAN, Citrix XenMobile na Citrix Endpoint Management, pojawił się Citrix Hypervisor.

Citrix Hypervisor to platforma o otwartym kodzie źródłowym stanowiąca fundament pod budowę ekonomicznej infrastruktury wirtualnych aplikacji, desktopów, serwerów i chmur. Citrix Hypervisor umożliwia organizacjom dowolnej wielkości i typu konsolidowanie i przekształcanie zasobów obliczeniowych w wirtualne obciążenia, zapewniając jednocześnie płynną ścieżkę przenoszenia obciążeń do chmury.

Citrix Hypervisor 8.0 jest zbudowany  w oparciu o nową platformę Xen oraz nową domenie jądra i kontrolnej (dom 0), oferując szeroką gamę ulepszeń i innowacji z podstawowych technologii.

Licencje klientów w przypadku Citrix Hypervisor 8.0 zachowują takie sam poziom jak w przypadku XenServer 7.6.

Citrix Hypervisor 8.0 to wersja bieżąca (CR). Linia Current Release pozwala klientom na jak najwcześniejsze wdrożenie nowości. Obecne wydanie kontrastuje z Long Term Service Release (XenServer 7.1 LTSR), który stawia stabilność i długoterminowe wsparcie ponad zestaw nowych  funkcjonalności.

Citrix Hypervisor 8.0 jest dostępny w następujących edycjach:
- Premium Edition (wcześniej Enterprise Edition)
- Standard Edition
- Express Edition (wcześniej Free Edition)

Nowości w Citrix Hypervisor 8.0 Premium Edition:
• Obsługa dysków VM o pojemności większej niż 2 TB
• Migawka dysku i pamięci dla maszyn wirtualnych z włączoną funkcją vGPU
• Obsługa systemu Microsoft Windows Server 2019
• Eksperymentalny rozruch UEFI dla Windows VM

Nowe funkcje i ulepszenia w Citrix Hypervisor 8.0:

Citrix Hypervisor 8.0 wprowadza ulepszenia i rozszerzone funkcjonalności do zastosowań związanych z wirtualizacją aplikacji, desktopów i serwerów. Wszystkie funkcje Citrix Hypervisor 8.0 są dostępne dla wszystkich klientów posiadających licencje na Citrix Virtual Apps i Desktops (dawniej XenApp i XenDesktop).

Zaktualizowana platforma Citrix Hypervisor (XenServer) bazuje na:
- jądrze Linux 4.19
- hypervisorze Xen 4.11
- systemie domeny kontrolnej CentOS 7.5

W ramach aktualizacji wersji jądra wzrosła ilość pamięci przydzielonej do domeny kontrolnej (dom0). Sterowniki urządzeń jądra zostały również zaktualizowane do nowszych wersji. Niektóre urządzenia obsługiwane w poprzednich wersjach mogą nie działać z nowszymi sterownikami. Przed aktualizacją do Citrix Hypervisor 8.0 należy sprawdzić listę zgodności sprzętu (Hardware Compatibility List).

Ponadto zaktualizowano:
- Citrix Hypervisor Conversion Manager
- Workload Balancing Virtual Appliance
- Demo Linux Virtual Appliance

Zmianom uległ również zestaw wspieranych systemów operacyjnych w roli gościa. W Citrix Hypervisor 8.0 dodano wsparcie dla takich systemów jak: SUSE Linux Enterprise Server 15, SUSE Linux Enterprise Desktop 15, CentOS 7.6, Oracle Linux 7.6, Red Hat Enterprise Linux 7.6, Scientific Linux 7.6, CentOS 6.10, Oracle Linux 6.10, Red Hat Enterprise Linux 6.10, Scientific Linux 6.10 oraz Windows Server 2019.

Usunięto szablony następujących systemów w roli gościa: Debian 6 Squeeze, Ubuntu 12.04, Asianux Server 4.2, 4.4 i 4.5, NeoKylin Linux Security OS 5, Linx Linux 6, Linx Linux 8, GreatTurbo Enterprise Server 12, Yinhe Kylin 4 oraz starsze systemy Windows.

Zmianom uległa również lista obsługiwanych procesorów. Dodano wsparcie dla Xeon 82xx / 62xx / 52xx / 42xx / 32xx CascadeLake-SP. Citrix Hypervisor 8.0 nie obsługuje już takich CPU jak: Opteron 13xx Budapest, Opteron 23xx/83xx Barcelona, Opteron 23xx/83xx Shanghai, Opteron 24xx/84xx Istanbul, Opteron 41xx Lisbon, Opteron 61xx Magny Cours, Xeon 53xx Clovertown, Xeon 54xx Harpertown, Xeon 55xx Nehalem, Xeon 56xx Westmere-EP, Xeon 65xx/75xx Nehalem-EX, Xeon 73xx Tigerton oraz Xeon 74xx Dunnington.

Edycja Premium pozwala na tworzenie dysków VDI o rozmiarze przekraczającym 2 TB w GFS2 SR oraz obsługę migawek dysków i pamięci dla maszyn wirtualnych z obsługą vGPU, dzięki czemu po wykonaniu migawki dysku i pamięci maszyny wirtualnej z obsługą vGPU stan maszyny wirtualnej obejmuje stan vGPU.

XenCenter i Citrix Hypervisor Conversion Manager zyskały webowy Help online w miejsce pomocy 'wewnątrz produktowej'. Konkretne artykuły pomocy można zapisać również w formacie PDF by korzystać z nich offline.

Citrix Hypervisor 8.0 wprowadza również eksperymentalne wsparcie dla Guest UEFI boot.

Więcej informacji na temat Citrix Hypervisor 8.0 znajdziesz na tej stronie.

Czytaj również:
-> XenServer zmienia się w Citrix Hypervisor

Logowanie i rejestracja