Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Ukryte oprogramowanie na nowym sprzęcie - jak się go pozbyć?
Ukryte oprogramowanie na nowym sprzęcie - jak się go pozbyć?

Użytkownikom laptopów czy smartfonów zdarza się zauważyć, że po uruchomieniu nowego sprzętu od innego producenta pojawiają się na nim aplikacje, których nie było na poprzednim. Dzieje się tak mimo tego, że urządzenia pracują na tym samym systemie operacyjnym. Większość producentów preinstalu...

Czytaj więcej...

12 najczęstszych błędów konfiguracji UTM-ów i jak ich unikać
12 najczęstszych błędów konfiguracji UTM-ów i jak ich unikać

Rozwiązania klasy UTM (Unified Threat Management) to zaawansowane narzędzia zabezpieczające brzeg sieci. Urządzenia o tyle ważne, że pozostają pierwszą i najważniejszą barierą ochronną przed zagrożeniami. Aby sprostać specyficznym potrzebom administracji publicznej (obejmującym ochronę danych wrażliwych, zapobieganie z...

Czytaj więcej...

Dlaczego warto wybrać Endpoint Central do zarządzania przedsiębiorstwem?
Dlaczego warto wybrać Endpoint Central do zarządzania przedsiębiorstwem?

Stworzony w 2005 roku, Endpoint Central (wcześniej znany jako Desktop Central) miał na celu zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki firmy zarządzają swoim IT. Przez prawie dwie dekady rozwijał się wraz z dynamicznie zmieniającymi się potrzebami nowoczesnych przedsiębiorstw. Jest dowodem na siłę nieustannej innowacji, oferu...

Czytaj więcej...

FRITZ!Smart Gateway - Twoja brama do inteligentnego domu
FRITZ!Smart Gateway - Twoja brama do inteligentnego domu

Dzięki uprzejmości firmy AVM w nasze ręce trafiło kolejne urządzenie marki FRITZ! Tym razem po raz pierwszy mieliśmy okazję przetestować produkt z ekosystemu FRITZ! Smart Home - bramkę FRITZ!Smart Gateway, wprowadzoną na rynek polski w marcu bieżącego roku. Urządzenie rozszerza ekosystem inteligentnego domu od AVM o ob...

Czytaj więcej...

VMware Tanzu Platform 10
VMware Tanzu Platform 10

Podczas konferencji VMware Explore 2024, firma Broadcom ogłosiła wprowadzenie VMware Tanzu Platform 10, platformy aplikacyjnej zbudowanej w oparciu o technologie chmurowe, która przyspiesza dostarczanie oprogramowania, zapewniając zespołom inżynierów lepsze zarządzanie i efektywność operacyjną, a jednocze...

Czytaj więcej...

Aż 95% firm obawia się o bezpieczeństwo w chmurze publicznej
Aż 95% firm obawia się o bezpieczeństwo w chmurze publicznej

Jak wynika z opublikowanego przez Fortinet dokumentu „2023 Cloud Security Report”, w chmurze publicznej znajduje się już ponad połowa danych prawie 40% ankietowanych przedsiębiorstw. W ciągu najbliższych 12-18 miesięcy odsetek tych firm zwiększy się do 58%, co spowoduje, że wyzwań związanych z zabezpieczani...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Ansible Engine 2.6

Red hat AnsibleRed Hat, wiodący dostawca rozwiązań open source, poinformował o wydaniu Red Hat Ansible Engine 2.6, najnowszej wersji prostego, zaawansowanego, bezagentowego rozwiązania open source do automatyzacji IT. Red Hat Ansible Engine 2.6 udostępnia nowe funkcje do automatyzacji środowisk hybrydowych i wielochmurowych, a także uproszczone połączenia z sieciowymi interfejsami API oraz aktualizacje przeznaczone dla wdrożeń Ansible nadzorujących środowiska Windows.

Połączenie Red Hat Ansible Engine 2.6 z Red Hat Ansible Tower, scentralizowaną platformą administracyjną do kontrolowania i optymalizowania zautomatyzowanych systemów w skali całego przedsiębiorstwa, pozwala organizacjom w prostszy sposób wykorzystać automatyzację w złożonych systemach, takich jak środowiska hybrydowe i wielochmurowe, a także zróżnicowane wdrożenia infrastrukturalne, sieciowe i aplikacyjne.

"Najnowsza wersja Red Hat Ansible Engine kontynuuje naszą strategię pomagania klientom w rozszerzaniu automatyzacji na chmury publiczne, prywatne i hybrydowe. Nowe funkcje do obsługi chmury, sieci i Windows mogą zapewnić kompleksową automatyzację w skali całego przedsiębiorstwa" - mówi Joe Fitzgerald, wiceprezes, Management, Red Hat.

Nowe funkcje dostępne w Ansible Engine mają pomóc użytkownikom w szybszym rozbudowaniu infrastruktury bez zatrudniania dodatkowego personelu. Red Hat Ansible Engine 2.6 skupia się na trzech kluczowych obszarach automatyzacji, jakimi są: środowiska wielochmurowe; sieć; system Windows.

Uproszczone korzystanie z wielu chmur
Red Hat Ansible Engine 2.6 pomaga organizacjom w prostszy sposób wykorzystać zasoby w chmurze publicznej oraz w lokalnej infrastrukturze wirtualizacji dzięki zaktualizowanym modułom, które obsługują Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform oraz Microsoft Azure. Moduły chmury publicznej oferują dodatkowe możliwości, które pozwalają wykorzystać najnowsze funkcje dostępne w odpowiednich środowiskach chmurowych. Ponadto ulepszony moduł AWS EC2 Instance zapewnia większy komfort pracy podczas konfigurowania nowych i kontrolowania istniejących instancji EC2. Kiedy użytkownicy konfigurują swoją infrastrukturę chmurową za pomocą Ansible Engine, tworzenie i bieżące zarządzanie wdrożeniami odbywa się za pośrednictwem jednego narzędzia, co pomaga spełnić polityki bez względu na dostawcę chmury.

W nowym wydaniu rozszerzono też wsparcie dla infrastruktury wdrożonej w oparciu o VMware vSphere, łącznie z VMware Cloud w AWS, co pozwala użytkownikom korzystać z automatyzacji w chmurze hybrydowej obejmującej tradycyjną infrastrukturę. Ponadto nowe moduły VMware oferują ulepszoną obsługę tagów, gromadzenia faktów oraz zarządzania hostami. Moduły rozszerzają też automatyzację poza warstwę systemu operacyjnego, pozwalając na automatyczne zarządzanie cyklem życia aplikacji w tych wdrożeniach infrastrukturalnych.

Ulepszone funkcje sieciowe
Red Hat Ansible Network Automation 2.6 zawiera nowe moduły niezależne od producenta, które oferują użytkownikom jeden wspólny język. Poprzednio menedżerowie sieci uczyli się poleceń specyficznych dla producenta, co było czasochłonne i wprowadzało dodatkowe komplikacje. Nowe moduły sieciowe dostępne w Ansible 2.6 pozwalają używać jednego języka w różnych środowiskach sieciowych, w tym Juniper i Cisco. Ponadto nowe moduły połączeniowe w Ansible Engine 2.6 upraszczają zarządzanie połączeniami z urządzeniami sieciowymi.

Ansible oferuje również wsparcie dla InfoBlox, w tym zbiór kluczowych usług sieciowych (DHCP, DNS i IPAM) znanych łącznie jako DDI. W pełni wspierane moduły Infoblox dostępne w Ansible Engine 2.6 pozwalają klientom łatwiej automatyzować proces wybierania, rezerwacji, przydzielania i wycofywania z użytku adresów IP. Dodatkowo obsługa Infoblox pozwala użytkownikom wdrażającym systemy w wielu chmurach i na wielu platformach wirtualizacji efektywnej automatyzować zarządzanie adresami IP obok wdrożeń aplikacji.

Uproszczona automatyzacja Windows
Red Hat Ansible Engine 2.6 rozszerza możliwości Ansible w zakresie automatyzacji środowisk Windows dzięki nowym i ulepszonym funkcjom do zarządzania komputerami i katalogiem Active Directory, harmonogramowania zadań oraz obsługi błędów.

Poprawiona rozszerzalność
Ponadto dzięki nowym funkcjom Ansible Engine 2.6 użytkownicy mogą rozszerzać Ansible w swoich środowiskach z wykorzystaniem nowych wtyczek dla Red Hat OpenStack Platform, Red Hat Satellite, Red Hat Virtualization, Amazon EC2, Google Cloud Platform oraz Microsoft Azure. Ulepszenie to ma zoptymalizować sposób, w jaki Ansible wywołuje inwentarze i odbiera od nich dane, pozwalając na łatwiejsze utrzymanie i modernizację modułów inwentaryzacyjnych.

Ansible Galaxy 3.0
Oprócz Red Hat Ansible Engine 2.6, Red Hat niedawno wydał nową wersję usługi Ansible Galaxy, publicznego repozytorium ról Ansible tworzonych przez partnerów firmy i społeczność użytkowników. Najnowsza wersja Ansible Galaxy oferuje ulepszony interfejs użytkownika, unowocześnioną bazę kodu oraz nową kontenerową infrastrukturę dostarczaną przez Red Hat OpenShift Dedicated. W wydaniu tym dodano również wsparcie dla treści OpenShift Ansible Broker, aby umożliwić definiowanie i rozpowszechnianie wielokontenerowych usług Red Hat OpenShift Dedicated z wykorzystaniem większej prostoty i mocy Ansible Automation.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja