Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Dlaczego warto wybrać Endpoint Central do zarządzania przedsiębiorstwem?
Dlaczego warto wybrać Endpoint Central do zarządzania przedsiębiorstwem?

Stworzony w 2005 roku, Endpoint Central (wcześniej znany jako Desktop Central) miał na celu zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki firmy zarządzają swoim IT. Przez prawie dwie dekady rozwijał się wraz z dynamicznie zmieniającymi się potrzebami nowoczesnych przedsiębiorstw. Jest dowodem na siłę nieustannej innowacji, oferu...

Czytaj więcej...

Aż 95% firm obawia się o bezpieczeństwo w chmurze publicznej
Aż 95% firm obawia się o bezpieczeństwo w chmurze publicznej

Jak wynika z opublikowanego przez Fortinet dokumentu „2023 Cloud Security Report”, w chmurze publicznej znajduje się już ponad połowa danych prawie 40% ankietowanych przedsiębiorstw. W ciągu najbliższych 12-18 miesięcy odsetek tych firm zwiększy się do 58%, co spowoduje, że wyzwań związanych z zabezpieczani...

Czytaj więcej...

Ukryte oprogramowanie na nowym sprzęcie - jak się go pozbyć?
Ukryte oprogramowanie na nowym sprzęcie - jak się go pozbyć?

Użytkownikom laptopów czy smartfonów zdarza się zauważyć, że po uruchomieniu nowego sprzętu od innego producenta pojawiają się na nim aplikacje, których nie było na poprzednim. Dzieje się tak mimo tego, że urządzenia pracują na tym samym systemie operacyjnym. Większość producentów preinstalu...

Czytaj więcej...

12 najczęstszych błędów konfiguracji UTM-ów i jak ich unikać
12 najczęstszych błędów konfiguracji UTM-ów i jak ich unikać

Rozwiązania klasy UTM (Unified Threat Management) to zaawansowane narzędzia zabezpieczające brzeg sieci. Urządzenia o tyle ważne, że pozostają pierwszą i najważniejszą barierą ochronną przed zagrożeniami. Aby sprostać specyficznym potrzebom administracji publicznej (obejmującym ochronę danych wrażliwych, zapobieganie z...

Czytaj więcej...

FRITZ!Smart Gateway - Twoja brama do inteligentnego domu
FRITZ!Smart Gateway - Twoja brama do inteligentnego domu

Dzięki uprzejmości firmy AVM w nasze ręce trafiło kolejne urządzenie marki FRITZ! Tym razem po raz pierwszy mieliśmy okazję przetestować produkt z ekosystemu FRITZ! Smart Home - bramkę FRITZ!Smart Gateway, wprowadzoną na rynek polski w marcu bieżącego roku. Urządzenie rozszerza ekosystem inteligentnego domu od AVM o ob...

Czytaj więcej...

VMware Tanzu Platform 10
VMware Tanzu Platform 10

Podczas konferencji VMware Explore 2024, firma Broadcom ogłosiła wprowadzenie VMware Tanzu Platform 10, platformy aplikacyjnej zbudowanej w oparciu o technologie chmurowe, która przyspiesza dostarczanie oprogramowania, zapewniając zespołom inżynierów lepsze zarządzanie i efektywność operacyjną, a jednocze...

Czytaj więcej...

Aktualności

NetApp i NVIDIA z nową architekturą sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencjaFirma NetApp, czołowy dostawca rozwiązań do obsługi danych w chmurach hybrydowych, dodał do swojej oferty architekturę NetApp ONTAP AI, opartą na superkomputerach NVIDIA DGX i pamięci masowej typu all-flash firmy NetApp. Architektura ta pozwala uprościć, przyspieszyć i zapewnić skalowalność przepływu danych dla środowisk głębokiego uczenia oraz pomaga klientom w osiągnięciu rzeczywistych korzyści biznesowych dzięki sztucznej inteligencji.

Podczas gdy wiele przedsiębiorstw wdraża nowe platformy, narzędzia i praktyki związane ze sztuczną inteligencją, większość z nich nie ma wystarczającej kontroli nad swoimi sieciowymi systemami plików. W związku z tym nie są one w stanie udostępnić kompletnych, aktualnych i odpowiednich danych dla ich projektów związanych ze sztuczną inteligencją. Sukces w korzystaniu ze sztucznej inteligencji zależy od podejścia firmy do danych. Aby zapewnić efektywne działanie współczesnych środowisk sztucznej inteligencji, przygotować firmę na przyszłość i móc sprostać wysokim wymaganiom nowych aplikacji i obciążeń, priorytetem dla przedsiębiorstw powinny być uzyskanie widoczności swoich danych oraz ich kontrola od brzegu sieci do jej rdzenia, aż po chmurę.

"Przedsiębiorstwa z różnych branż, niezależnie od wielkości, czynią znaczne postępy w używaniu sztucznej inteligencji do rozwiązywania rzeczywistych problemów. Mimo że technologia ta jest niezwykle ekscytująca, modele i obciążenia w zakresie sztucznej inteligencji nie są łatwe do wdrożenia, przez co wiele przedsiębiorstw ma z tym problem. Sprawdzona architektura NetApp ONTAP AI oparta na technologii NVIDIA to wydajne rozwiązanie, które pomoże użytkownikom przyśpieszyć osiąganie wyników biznesowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz pokonać przeszkody podczas wdrażania" - mówi Ritu Jyoti, Program Vice President w IDC.

"Przedsiębiorstwa na całym świecie dokonują dużych inwestycji w sztuczną inteligencję, ale często brakuje im infrastruktury niezbędnej do optymalizacji danych dla projektów z nią związanych oraz skalowania aplikacji, a także przepływu pracy pozwalającego uzyskać oczekiwany efekt biznesowy. Rozwiązania NetApp do przechowywania danych w chmurze wraz z architekturą NVIDIA DGX  tworzą jedno środowisko danych. Zapewnia to klientom kontrolę, dostęp i wydajność, które są niezbędne do udostępniania odpowiednich danych we właściwym czasie i miejscu dla ich aplikacji sztucznej inteligencji. Wszystkie te dane są skalowalne, a także zintegrowane, zarządzane oraz chronione przez platformę Data Fabric firmy NetApp" - powiedział Octavian Tanase, Senior Vice President ONTAP w firmie NetApp.

Wykorzystując technologię Data Fabric firmy NetApp, rozwiązanie ONTAP AI umożliwia przedsiębiorstwom stworzenie spójnego systemu przepływu danych, który obejmuje całą sieć: od brzegu sieci aż po chmurę. Taki przepływ danych integruje różnorodne, dynamiczne i rozproszone źródła danych zachowując pełną kontrolę i ochronę. Dzięki ogromnej mocy obliczeniowej i pojemności ONTAP AI usuwa wąskie gardła i zapewnia bezpieczny, nieprzerwany dostęp do danych z wielu źródeł oraz w wielu formatach.

"Połączenie superkomputerów NVIDIA DGX z macierzami typu all-flash firmy NetApp spełnia wymagania współczesnych systemów sztucznej inteligencji w zakresie infrastruktury.NVIDIA to lider w dziedzinie sztucznej inteligencji i procesorów graficznych, a NetApp oferuje innowacyjne systemy pamięci masowej typu all-flash. Dzięki połączeniu obu tych ofert klienci mogą szybciej wdrażać systemy sztucznej inteligencji o potwierdzonej wydajności oraz uproszczone modele operacyjne" - powiedział Jim McHugh, wiceprezes i dyrektor działu systemów głębokiego uczenia (Deep Learning Systems) w NVIDIA.

ONTAP AI to sprawdzona architektura stworzona wspólnie przez firmy NetApp oraz NVIDIA, która łączy najpotężniejsze na świecie procesory graficzne z najszybszymi podłączanymi w chmurze systemami i oprogramowaniem pamięci flash.

Funkcje i zalety:

● Łatwość wdrożenia: rozpocznij pracę ze sztuczną inteligencją szybciej, eliminując komplikacje i niepewność podczas fazy projektowania dzięki sprawdzonej architekturze NetApp ATLAS opartej na technologii NVIDIA.
● Skaluj bez ograniczeń: przedsiębiorstwa zaczynające przygodę z głębokim uczeniem mogą rozpocząć od konfiguracji 1:1 i rozbudowywać ją, ponieważ ilość danych może rosnąć do konfiguracji 1:5 i wyższych.
● Bezproblemowe działanie: rozwiązanie zapewniające wysoką dostępność wraz z nadmiarowymi połączeniami serwerowymi, sieciowymi i pamięci masowej.

Źródło: NetApp

Logowanie i rejestracja