Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Rośnie popyt na Veeam Backup for Microsoft Office 365

Veeam Office 365Firma Veeam Software poinformowała, że odnotowuje duży - i coraz szybciej rosnący - popyt na Veeam Backup for Microsoft Office 365 od czasu debiutu produktu. Oprogramowanie zostało pobrane przez ponad 25 tysięcy organizacji reprezentujących łącznie ponad 2,3 mln użytkowników Microsoft Office 365. Od drugiego do trzeciego kwartału 2017 r. sprzedaż Veeam Backup for Microsoft Office 365 wzrosła o 83 proc.

W najnowszym kwartale obrachunkowym, od trzeciego do czwartego kwartału 2017 r., sprzedaż rosła jeszcze szybciej (o 327 proc.) w związku z wydaniem Veeam Backup for Microsoft Office 365 v1.5, przyspieszając ogólne tempo rozwoju Veeam i kontynuując passę czterech kwartałów nieprzerwanego wzrostu.

Rozwiązanie Veeam Backup for Microsoft Office 365 dostarcza organizacjom dodatkowe funkcje ochrony danych obok automatycznej replikacji danych, które Microsoft zapewnia w swoich centrach danych, jak również natywne kontrole odporności dostępne w pakiecie Office 365. To połączenie pozwala organizacjom całościowo kontrolować posiadane przez nich dane i zapewnić użytkownikom nieprzerwaną dostępność.

Coraz więcej przedsiębiorstw rozważa przeniesienie krytycznych usług do chmury, co stwarza dużą szansę dla tych, którzy potrafią zapewnić ochronę i dostępność danych niezbędną w tym środowisku; Veeam jest gotowy, żeby zostać liderem tego rynku.

"Dużym błędem byłoby sądzić, że przedsiębiorstwa nie muszą już się martwić o zapewnienie dostępności i ochronę danych w chmurze. Wdrażając aplikacje chmurowe, takie jak Microsoft Office 365, organizacje muszą jasno zrozumieć i określić, kto za co odpowiada. Przykładowo Microsoft zarządza budową infrastruktury w ramach Office 365, które pomaga klientom kontrolować dane, zapewnić dostępność danych użytkownikom oraz spełnić wymogi regulacyjne i prawne" - powiedział Paul Mattes, wiceprezes Global Cloud Group w firmie Veeam.

Veeam, uznany za jednego z kluczowych partnerów firmy Microsoft, zdecydowanie wszedł na ten nowy i szybko rozwijający się rynek, wprowadzając rozwiązanie Veeam Backup for Microsoft Office 365.

Nowe wydanie Veeam Backup for Microsoft Office 365 v1.5 spotkało się z zainteresowaniem dużych przedsiębiorstw ze względu na kilka ulepszeń skalowalności, zwłaszcza wprowadzenie architektury obsługującej wiele repozytoriów i wielu dzierżawców, która umożliwia ochronę dużych wdrożeń Office 365 za pomocą jednej instalacji. Skalowalność i niezawodność rozwiązania Veeam doceniły m.in. Vodafone Espana, zarząd transportu miejskiego hrabstwa Los Angeles, dział IT szeryfa hrabstwa Fresno, College Success Foundation oraz merostwo Versailles. Ponadto nowe wydanie pozwala 18 tysiącom partnerów Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) oferować usługi backupu Office 365, aby umożliwić klientom ochronę krytycznych danych e-mail w przypadku złośliwego ataku, ludzkiego błędu lub awarii.

Rozwiązanie jest też szeroko używane w hybrydowych wdrożeniach e-mail. Veeam umożliwia przedsiębiorstwom backup danych e-mail Office 365 oraz lokalnych danych Exchange za pomocą jednego rozwiązania. Klienci mogą przechowywać dane w preferowanej lokalizacji, czy to w publicznej chmurze, takiej jak Microsoft Azure, czy też we własnej siedzibie. Veeam Backup for Microsoft Office 365 upraszcza zarządzanie hybrydowymi wdrożeniami e-mail i obsługuje migrację użytkowników i zawartości skrzynek pocztowych między Office 365 a lokalną instalacją Exchange.

Veeam Backup for Microsoft Office 365 jest licencjonowany na zasadach rocznej subskrypcji w promocyjnej cenie od 18 USD rocznie za użytkownika z dodatkowym rabatem na wieloletnią subskrybcję. Wszystkie subskrypcyjne licencje dotyczą jednego użytkownika i obejmują wsparcie Production 24x7.

Więcej informacji można znaleźć:
• na blogu firmowym Veeam Execuitve Blog
• w raporcie "Adopt Microsoft Office 365 Backup for Damage Control and Fast Recovery After Malicious Attacks"
• w artykule przedstawiającym sześć kluczowych powodów, dla których organizacje powinny pobrać Veeam Backup for Microsoft Office 365.

Źródło: Veeam Software

Logowanie i rejestracja