Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
This SysAdmin Day, WIN with Hornetsecurity!

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej
Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej

To, jak rozwijała się infrastruktura chmur obliczeniowych w ciągu ostatnich 15 lat, jest jednym z fenomenów i najważniejszych w historii przykładów konwergencji rozwiązań obliczeniowych i komunikacyjnych. Dzięki tego typu platformom przedsiębiorstwom zapewniona została niespotykana wcześniej możliwość szy...

Czytaj więcej...

The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT
The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT

Coraz większą popularność zyskują podkasty. Nie są tak angażujące jak różnorodne filmiki tematyczne, tym samym możemy je odsłuchać w trakcie domowych czynności, joggingu, spaceru czy nawet prowadząc samochód. Dla mnie największą wartość stanowią audycje związane z pracą zawodową i zainteresowaniami, inspi...

Czytaj więcej...

Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?
Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?

Tylko 11% polskich firm korzystało z usług w chmurze publicznej w 2018 roku. Średnia dla Unii Europejskiej była ponad dwa razy wyższa (26%), a Finlandia zanotowała rekordowy wynik 65%. Dynamiczny wzrost ilości danych, zmiany wymagań klientów czy regulacje takie jak RODO przyspieszają proces cyfryzacji w przedsię...

Czytaj więcej...

Generacja C na brzegu sieci - jak na branżę IT wpłynie edge computing?
Generacja C na brzegu sieci - jak na branżę IT wpłynie edge computing?

Szacuje się, że do 2021 r. internetowy ruch generowany przez urządzenia mobilne wzrośnie czterokrotnie, a transfer związany ze strumieniowym wideo i grami online - pięciokrotnie. Coraz więcej danych nie tylko pobieramy z internetu, ale także przesyłamy. Do tego dochodzi rosnąca popularność urządzeń, które generu...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Synology: nowy rejestrator z serii NVR DVA1622

synology nvr dva1622Firma Synology wprowadza na rynek rejestrator NVR DVA1622, rozszerzając swoją linię doskonałych sieciowych rejestratorów wizyjnych z technologią głębokiego uczenia dla mniejszych wdrożeń. Firma Synology wprowadziła już na rynek czterokieszeniowe urządzenie DVA3221, umożliwiając małym i średnim firmom dostęp do rozwiązania nadzorującego opartego na sztucznej inteligencji.

Dzięki nowemu dwukieszeniowemu urządzeniu DVA1622 po raz pierwszy przedstawia opcję analizy opartą na sztucznej inteligencji, np. opcja rozpoznawania twarzy stała się dostępna dla małych firm i gospodarstw domowych.

Rozwiązanie dostosowane do lokalnego użycia

Model DVA1622 umożliwia użytkownikom domowym, właścicielom sklepów i innym korzystanie z dwóch jednoczesnych zadań inteligentnej analizy monitorując w tym samym czasie nawet 16 kamer w możliwie najmniejszym urządzeniu. Ale to nie wszystko.

W odróżnieniu od swojego większego brata DVA1622 obsługuje wyjście HDMI dla maksymalnie 16 strumieni na jednym ekranie i lokalne sterowanie za pośrednictwem dwóch portów USB, eliminując konieczność monitorowania i zarządzania wdrożeniem przez komputer.

"Zaprojektowaliśmy model DVA1622 specjalnie z myślą o potrzebach małych firm i użytkowników domowych. To oznacza nie tylko dobór odpowiedniego rozmiaru pojemności, ale także dodanie dodatkowych funkcji, aby upewnić się, że może być używany z monitorem, myszą i klawiaturą jako uniwersalne, autonomiczne rozwiązanie do nadzoru" - powiedział Tony Lin, menedżer produktu ds. nadzoru wideo w firmie Synology Inc.

Więcej niż tylko identyfikacja zagrożeń

Zadania analizy wideo z technologią głębokiego uczenia (DVA) mogą pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa poprzez aktywne rozpoznawanie określonych zagrożeń zgodnie z konfiguracją. Mogą one również zmniejszyć wysiłek związany z zabezpieczaniem obiektów poprzez dostarczanie dokładniejszych i przefiltrowanych alarmów, na przykład poprzez powiadamianie użytkowników o przemieszczaniu się tylko osób lub pojazdów. Analiza z technologią głębokiego uczenia może pomóc zautomatyzować aspekty zarządzania obiektem, takie jak identyfikacja upoważnionych osób lub obliczanie obłożenia. Może także pomóc w generowaniu statystyk i innych przydatnych informacji.

Większe bezpieczeństwo w domu

Otrzymywanie alertów na czas ma kluczowe znaczenie przy zapobieganiu włamaniom. Dzięki jednemu lub dwóm zadaniom DVA właściciele domów mogą przekształcić swój domowy system nadzoru z prostego rejestrowania nagrań monitoringu w aktywny system wykrywania zagrożeń, który informuje o wykryciu podejrzanych aktywności.

Wiele domów ma słabo zabezpieczone ogrody, podjazdy, wiaty i dachy na poziomie parteru, którymi złodziej może się w prosty sposób przedostać do środka. Ustawienie detekcji ruchu dla otwartych obszarów może jednak prowadzić do wielu fałszywych powiadomień, ponieważ zwierzęta, dostawcy i inne czynniki wywołują alarmy.

Urządzenie DVA1622 obsługuje funkcję wykrywania włamań, która umożliwia prawidłową identyfikację sytuacji i kierunku, w których ludzie lub pojazdy przekraczają wstępnie zdefiniowane granice obszarów, takie jak górna krawędź ogrodzenia. Funkcja wykrywania ludzi i pojazdów skanuje obraz z kamer w poszukiwaniu ludzi lub samochodów i wysyła alerty, gdy znajdą się oni na danym obszarze lub pozostaną w nim przez określony czas.

Małe sklepy i hotele

Nadzór wideo nie tylko pomaga chronić firmy, ale także pozwala skuteczniej zarządzać obiektami. Funkcje DVA umożliwiają identyfikację osób znajdujących się w pobliżu obiektu, dzięki czemu można upewnić się, że tylko personel wchodzi na obszary o ograniczonym dostępie, limity zajętości nie są przekraczane, a na prywatnych parkingach nie znajdują się nieautoryzowane pojazdy.

Rozpoznawanie twarzy umożliwia firmom tworzenie bazy danych odwiedzających i pracowników oraz automatyczne identyfikowanie gości, którzy wymagają szczególnej uwagi lub niezatrudnionych osób wchodzących do obszarów o ograniczonym dostępie. Liczenie osób można wykorzystać do obliczenia liczby gości, a także całkowitej liczby osób przebywających w budynku. Gdy zbyt wiele osób znajdzie się na określonym obszarze, alerty o przeciążeniach mogą powiadomić o tym pracowników na miejscu. Dzięki funkcji rozpoznawania tablic rejestracyjnych urządzenie DVA1622 może ostrzegać właścicieli, gdy na parkingu znajdą się pojazdy nienależące do członków ani pracowników.

Bezpieczny ekosystem monitoringu

Urządzenie DVA1622 jest wyposażone w system zarządzania sygnałem wizyjnym Surveillance Station 9.0, oferujący najnowsze i najlepsze rozwiązania w zakresie nadzoru. Dzięki obsłudze ponad 8 300 nowych i starszych modeli kamer, a także większej liczby modeli zgodnych ze standardem ONVIF, migracja z innych rozwiązań jest bardzo prosta. Proste kreatory konfiguracji automatyzują wprowadzanie ustawień, pozwalając szybko przygotować urządzenie do pracy. Aplikacja Surveillance Station oferuje także integrację z modułami we/wy, systemami audio, kontrolerami drzwi i innymi urządzeniami dozorowymi, aby systemy bezpieczeństwa były naprawdę interaktywne, a także z innymi systemami Synology.

Dane z monitoringu są bezpieczne w przypadku awarii dzięki automatycznemu tworzeniu kopii zapasowych na serwerze Synology NAS oraz podwójnemu nagrywaniu, z kamer IP na drugie urządzenie lub do chmury dzięki usłudze C2 Surveillance. Ochrona nagrań wideo przed kradzieżą, włamaniem lub nieautoryzowanym użyciem jest łatwa dzięki szyfrowaniu materiałów i urządzeń, obsłudze protokołów HTTPS i SRTP, nakładaniu znaku wodnego na transmisje na żywo oraz narzędziom uwierzytelniania integralności.

Potrzebujesz DVA1622 jako części większego wdrożenia? Dzięki systemowi Centralized Management System (CMS) Surveillance Station masz możliwość zarządzania, obsługi, aktualizacji i ochrony od kilku do setek urządzeń Synology DVA, NVR i NAS z centralnego serwera zarządzania. Przetwarzaj wideo w urządzeniach krańcowych przy jednoczesnym zachowaniu centralnej kontroli i zdalnej konserwacji serwerów z poziomu jednej, wydajnej konsoli.

Więcej informacji na temat rejestratorów z serii NVR z technologią głębokiego uczenia znajdziesz pod tym adresem.

Źródło: Synology

Logowanie i rejestracja