Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dlaczego w firmach potrzebny jest system dla sygnalistów?

SygnalistaWspółczesne organizacje stają przed wyzwaniami, które wymagają nie tylko nowoczesnych technologii, ale również solidnych systemów etycznych i proceduralnych. W tym kontekście kluczową rolę odgrywa system dla sygnalistów, który jest niezbędnym narzędziem wspierającym transparentność oraz etyczne postępowanie w każdym zakładzie pracy.

Odpowiedź na pytanie, kim jest sygnalista i jakie są jego zadania, pozwala zrozumieć, dlaczego jego obecność w firmie jest tak ważna.

Sygnalista w firmie - kim jest i jakie pełni zadania?

Sygnalista, to osoba, która zgłasza nieprawidłowości zachodzące w miejscu pracy, takie jak korupcja, nadużycia finansowe, naruszenia praw pracowniczych czy inne działania szkodzące organizacji lub jej pracownikom. Zadania sygnalisty są zatem niezwykle istotne - od identyfikacji problemów, przez ich zgłaszanie, aż po współpracę przy rozwiązywaniu zgłoszonych kwestii. Co ważne, sygnalista działa zawsze w dobrej wierze, co oznacza, że jego głównym celem jest ochrona interesów firmy i jej pracowników, a nie osobiste korzyści.

Dlatego tak ważne jest, aby w każdej organizacji mieć sprawdzony system dla sygnalistów. Takim rozwiązaniem jest Sygnalista365 - jeton.pl/oferta/sygnalista

Dlaczego system dla sygnalistów jest niezbędny w każdym zakładzie pracy?

Zapewnienie zgodności z prawem
W wielu krajach, w tym w Polsce, istnieją przepisy prawne wymagające od firm wdrożenia procedur ochrony sygnalistów. Implementacja systemu dla sygnalistów jest więc nie tylko kwestią etyczną, ale również prawną.

Ochrona sygnalistów przed reperkusjami
Bez odpowiedniego systemu, osoby zgłaszające nieprawidłowości mogą być narażone na negatywne konsekwencje, takie jak mobbing czy nawet zwolnienie z pracy. System dla sygnalistów zapewnia anonimowość oraz ochronę prawną dla zgłaszających, co jest kluczowe dla ich bezpieczeństwa.

Poprawa wizerunku firmy
Firmy, które jasno komunikują swoje zaangażowanie w etyczne postępowanie i ochronę pracowników, budują pozytywny wizerunek na zewnątrz. System dla sygnalistów jest wyraźnym sygnałem dla klientów, partnerów biznesowych i potencjalnych pracowników, że firma traktuje poważnie kwestie etyczne.

Prewencja i minimalizacja ryzyka
System dla sygnalistów umożliwia wczesne wykrywanie potencjalnych problemów i szybkie reagowanie na nie, co może zapobiec poważniejszym konsekwencjom dla firmy.

Budowanie zaufania wśród pracowników
Pracownicy, którzy widzą, że ich zgłoszenia są traktowane poważnie i że istnieją mechanizmy ochrony ich praw, czują się bardziej zaangażowani i lojalni wobec pracodawcy. System dla sygnalistów sprzyja budowaniu kultury otwartości i zaufania w miejscu pracy.

Wsparcie dla zarządzania ryzykiem i ciągłej poprawy w organizacji
Implementacja systemu dla sygnalistów nie tylko chroni przed negatywnymi konsekwencjami prawno-finansowymi, ale również pełni funkcję wsparcia dla procesów zarządzania ryzykiem w organizacji.

Sygnalista w firmie, dzięki swojemu unikalnemu położeniu i perspektywie, może zauważyć potencjalne zagrożenia i nieprawidłowości, które mogą umknąć uwadze zarządu. Systematyczne analizowanie i adresowanie zgłoszeń od sygnalistów umożliwia liderom biznesowym identyfikację obszarów podatnych na ryzyko i wprowadzanie niezbędnych zmian. To z kolei przekłada się na lepsze zarządzanie wewnętrzne i zwiększenie efektywności operacyjnej.

Dzięki temu, firma nie tylko reaguje na występujące problemy, ale również proaktywnie działa na rzecz ich zapobiegania, co jest znaczącym elementem ciągłej poprawy i doskonalenia organizacyjnego.

Wprowadzenie systemu dla sygnalistów jest więc inwestycją, która przynosi korzyści na wielu płaszczyznach - od zgodności prawnej, przez zarządzanie ryzykiem, aż po budowanie pozytywnej atmosfery w miejscu pracy. Każda firma dążąca do sukcesu powinna rozważyć jego implementację jako element strategicznego zarządzania i etycznego podejścia do biznesu.

Artykuł Partnera

Logowanie i rejestracja