Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

Lenovo TruScale Backup with Veeam

BackupVeeam Software oraz Lenovo uruchomiły usługę Lenovo TruScale Backup with Veeam. Jest to zbliżone funkcjonalnie do usług chmurowych środowisko lokalne (on-premise), które pomaga chronić zasoby niezależnie od ich lokalizacji, a także umożliwia klientom elastyczne skalowanie infrastruktury w zależności od potrzeb.

TruScale Backup with Veeam stanowi połączenie serwerów i pamięci masowej z rodziny Lenovo ThinkSystem, a także oferowanej przez Lenovo usługi TruScale, z rozwiązaniami Veeam Backup & Replication oraz Veeam ONE. Umożliwiło to stworzenie modelu ochrony danych jako usługi (Data Protection as a Service, DPaaS) oraz łatwe wdrażanie jej lokalnie lub w środowisku kolokacyjnym. Pomaga to klientom skrócić czas potrzebny na odzyskanie danych, zmniejszyć złożoność systemów IT oraz zachować suwerenność danych.

"Przed firmami, które chcą szybko skalować swoją infrastrukturę, stoi wystarczająco dużo wyzwań. Usługa TruScale Backup with Veeam pozwala uprościć złożoność IT, a także zapewnić właściwe zarządzanie i bezpieczeństwo zasobów niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Z wykorzystaniem oferowanych przez Veeam wiodących mechanizmów ochrony danych i ich odzyskiwania, nasi klienci mogą skupić się na prowadzeniu biznesu" - powiedział John Jester, Chief Revenue Officer (CRO) w Veeam.

Złożoność IT oraz rosnąca liczba cyberzagrożeń sprawiają, że firmy potrzebują niezawodnych usług backupu i odzyskiwania danych. Gartner szacuje, że do 2028 roku 75% dużych przedsiębiorstw wdroży Backup as a Service, natomiast w 2024 roku odsetek ten wynosi 15% firm . Z kolei badanie IDC przeprowadzone w styczniu 2023 r. wskazało, że 47% respondentów używało wdrożonej lokalnie pamięci masowej jako usługi (Storage as a Service, STaaS), a kolejne 32% planowało wprowadzić ten model w ciągu następnych dwunastu miesięcy. U podstaw tej decyzji stała potrzeba zwiększania pojemności pamięci masowej na żądanie oraz szybkie jej wdrażanie.

"Wybór oferowanego przez Lenovo rozwiązania TruScale Backup with Veeam sprawdza się w przypadku usług BaaS z kilku powodów. Zapewnia ono klientom strategiczne korzyści dzięki ochronie przed atakami ransomware, z domyślnie wbudowaną funkcją gwarantowanej niezmienności danych. Jednocześnie, dzięki zbliżonemu do chmury modelowi działania, jest to rozwiązanie dopasowujące się do potrzeb firmy, które umożliwia skalowanie zasobów na żądanie. Cieszymy się, że nasza współpraca z Veeam pozwala zapewniać klientom te i wiele innych korzyści" - powiedziała Dale Aultman, Vice President & General Manager, Hybrid Cloud Services w Lenovo.

TruScale Backup with Veeam pomaga efektywnie chronić kluczowe dane oraz bezpiecznie przywracać je w razie cyberataku. Dodatkowo usługa ułatwia firmom skuteczne przestrzeganie zasady 3-2-1-1-0 dotyczącej zabezpieczania danych w sposób gwarantujący ich odzyskanie. Mogą one łatwo tworzyć wiele zapasowych kopii danych bez dodatkowych kosztów i osiągać pożądane wskaźniki RPO (Recovery Point Objectives) bez obaw o błędy w wykonanych kopiach backupowych.

TruScale Backup with Veeam zapewnia także dodatkowe istotne korzyści:
• Środowisko lokalne przypominające działaniem rozwiązania chmurowe.
• Pomoc w stworzeniu niezawodnego środowiska backupowego przy wykorzystaniu mechanizmów granularnego samodzielnego odzyskiwania maszyn wirtualnych oraz plików.
• Uwolnienie zespołów IT zajmujących się obsługą klienta od wielu codziennie wykonywanych zadań oraz wsparcie przy zarządzaniu wydajnością dzięki mechanizmom skalowania na żądanie.

"Nie jest tajemnicą, że podmioty IT zmagają się z nadmiarem złożoności i danych. Rygorystyczne spełnianie wymagań w kwestii zapewnienia usług ochrony danych oraz cyfrowej odporności jeszcze nigdy nie było tak istotne. Mimo to wielu menedżerów IT ma problem z integracją różnych warstw swoich systemów ochrony danych. Dlatego współpraca pomiędzy Lenovo i Veeam jest tak bardzo na czasie. Łączy to co najlepsze z dwóch światów, dostarczając usługi zorganizowanego odzyskiwania zasobów na dużą skalę w zintegrowanej formie" - Christophe Bertrand, Principal Analyst, theCUBE Research.

Usługa TruScale Backup with Veeam jest już dostępna. Więcej informacji dostępnych jest na stronach internetowych Veeam oraz Lenovo.

Źródło: Veeam Software 

Logowanie i rejestracja