Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe rozwiązanie SASE do zabezpieczania pracy hybrydowej i zdalnej

CybersecurityBarracuda Networks, producent rozwiązań z obszaru bezpieczeństwa IT, wprowadził na polski rynek Barracuda SecureEdge. To nowa platforma, która integruje w jednym rozwiązaniu wszystkie funkcje Barracuda Secure SD-WAN, Firewall-as-a-Service, Zero Trust Network Access i Secure Web Gateway. Ułatwia zarządzanie bezpieczeństwem w organizacji, chroniąc nie tylko użytkowników, ale również witryny internetowe oraz urządzenia IoT.

Z raportu „Gartner Market Guide for single vendor SASE" wynika, że aż 80% przedsiębiorstw przyjmie strategię ujednolicenia dostępu do sieci, usług w chmurze i aplikacji prywatnych przy pomocy architektury SASE/SSE. Nowa platforma SASE od Barracuda jest przeznaczona dla firm i dostawców usług zarządzanych (MSP). Pozwala na zabezpieczenie pracy zdalnej i hybrydowej, umożliwia pracownikom i kontraktorom bezpieczny dostęp do zasobów firmowych z dowolnego miejsca i urządzenia. Zabezpiecza użytkowników, witryny i urządzenia IoT. Łączy dowolne urządzenie, aplikacje i środowisko chmurowe/hybrydowe.

"Barracuda SecureEdge to naturalna kontynuacja firewalli nowej generacji. Umożliwia bezpieczne i wydajne połączenie między użytkownikami a lokalizacjami, co jest szczególnie istotne w przypadku pracy rozproszonej i zdalnej. To proste w obsłudze rozwiązanie, które pozwala na centralne zarządzanie wszystkimi produktami bezpieczeństwa i urządzeniami łączącymi się z zasobami firmowymi. Co więcej, narzędzie to można uruchomić w oparciu o własną lokalizację, co jest szczególnie ważne dla organizacji, które przechowują swoje dane na własnych serwerach, a nie w chmurze" - tłumaczy Michał Zalewski, inżynier w firmie Barracuda Networks.

Rozwiązanie jest dostarczane w modelu SaaS i zintegrowano w nim wszystkie funkcje Barracuda Secure SD-WAN, Firewall-as-a-Service, Zero Trust Network Access oraz Secure Web Gateway.

"Ważną cechą naszej platformy jest to, że na bieżąco monitoruje przepustowość łącz i dla części danych, mniej istotnych z punktu widzenia biznesu, używa lokalnego Internetu. Dzięki temu dba o odpowiednią prędkość przesyłu, bo nie kieruje całego ruchu do jednego tunelu, co szybko zużywa zasoby i powoduje problemy z połączeniami" - tłumaczy Michał Zalewski.

Najważniejsze funkcje platformy:
● Wielowarstwowa ochrona sieci: Pozwala na spójne egzekwowanie zasad bezpieczeństwa wśród użytkowników biurowych i zdalnych, pracujących w środowisku chmurowym, lokalnym lub hybrydowym.
● Ochrona przed zagrożeniami w Internecie: Chroni przed zagrożeniami internetowymi, niezależnie od lokalizacji użytkownika.
● Bezpieczny dostęp zdalny: Zapewnia bezpieczny zdalny dostęp dla dowolnego użytkownika do dowolnej aplikacji (Zero Trust Access).
● Zoptymalizowany dostęp do chmury i aplikacji: Ułatwia zoptymalizowany dostęp do chmury i aplikacji dla dowolnego użytkownika i z dowolnej lokalizacji (Secure SD-WAN).

"Platforma Secure Access Service Edge umożliwia naszym klientom kontrolowanie dostępu do danych z dowolnego urządzenia, w dowolnym czasie i miejscu. Pozwala na inspekcję bezpieczeństwa i wymusza postępowanie w zgodzie z jego regułami w chmurze - zarówno w biurze, jak i podczas pracy zdalnej" - podsumowuje Michał Zalewski.

Źródło: Barracuda Networks

Logowanie i rejestracja