Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

SOLIDWORKS w chmurze: czy 3DEXPERIENCE wpływa na branżę CAD?

Solidworks chmuraŚwiat projektowania inżynieryjnego stale ewoluuje, a jedną z kluczowych sił napędowych tej transformacji jest platforma 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes. Jako wiodąca na rynku rozwiązanie do kompleksowego projektowania i zarządzania cyklem życia produktu, 3DEXPERIENCE oferuje zaawansowane narzędzia, które znacząco wpływają na sposób, w jaki inżynierowie, projektanci i firmy podchodzą do procesu projektowania.

Wszechstronność 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Premium

Flagowym produktem z rodziny 3DEXPERIENCE jest 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Premium - kompleksowe rozwiązanie CAD, które łączy w sobie zaawansowane możliwości projektowania 3D, symulacji, wizualizacji i współpracy. Dzięki tej platformie, użytkownicy SOLIDWORKS zyskują dostęp do szeregu narzędzi, które znacząco usprawniają i uatrakcyjniają ich codzienną pracę.

Projektowanie rurociągów i systemów okablowania

Jedną z kluczowych funkcji 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Premium jest wsparcie w projektowaniu rurociągów i systemów okablowania elektrycznego. Platforma automatycznie wymiaruje komponenty, wstawia zagięcia i kolanka, a także tworzy kompletną dokumentację techniczną, znacznie przyspieszając ten złożony proces.
Zaawansowane modelowanie powierzchni

Moduł 3D Sculptor umożliwia tworzenie skomplikowanych kształtów organicznych i powierzchni przy użyciu zaawansowanego modelowania Subdivision (Sub-D). Użytkownicy mogą swobodnie eksperymentować z formami, przekształcając proste "cyfrowe gliny" w zaawansowane modele 3D.

Symulacja i analiza

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Simulation Designer pozwala na przeprowadzanie analiz statycznych i symulacji ruchu, wykorzystując ten sam znajomy interfejs co SOLIDWORKS CAD. Pozwala to na szybkie wirtualne prototypowanie i przyspiesza proces wprowadzania produktów na rynek.

Współpraca w chmurze

Kluczową zaletą 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Premium jest możliwość pracy w chmurze, co umożliwia efektywną współpracę w zespołach rozproszonych geograficznie. Aplikacje takie jak Collaborative Industry Innovator i 3DSwymmer zapewniają bezpieczne zarządzanie treściami, komunikację w czasie rzeczywistym oraz integrację z innymi narzędziami biznesowymi.

Korzyści pracy w chmurze

Praca w chmurze oferuje szereg korzyści, w tym:

● Łatwiejszy dostęp do danych i projektów z dowolnego miejsca
● Automatyczne tworzenie kopii zapasowych i synchronizacja zmian
● Możliwość jednoczesnej pracy nad projektami przez wielu użytkowników
● Uproszczone zarządzanie licencjami i aktualizacjami oprogramowania

Wydajność i oszczędności

Korzystanie z 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Premium w chmurze przynosi również wymierne korzyści finansowe. Eliminuje konieczność inwestycji w dedykowany sprzęt IT, a subskrypcyjny model licencjonowania pozwala na elastyczne skalowanie zasobów w zależności od potrzeb.

Optymalizacja procesów

Zaawansowane narzędzia 3DEXPERIENCE, takie jak automatyczne wymiarowanie czy generowanie dokumentacji technicznej, pozwalają znacząco zwiększyć wydajność pracy projektantów. Przekłada się to na szybsze wprowadzanie produktów na rynek i oszczędności kosztowe.

Kluczowe zastosowania 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Premium

Choć 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Premium jest wszechstronnym rozwiązaniem, to wyróżnia się szczególnie w następujących branżach:

● Przemysł maszynowy - zaawansowane narzędzia do projektowania, symulacji i współpracy ułatwiają opracowywanie złożonych maszyn i urządzeń.
● Branża motoryzacyjna - możliwość kompleksowego projektowania, symulacji i wizualizacji pojazdów przyspiesza proces rozwoju nowych modeli.
● Przemysł lotniczy i kosmiczny - zaawansowane funkcje analizy i symulacji umożliwiają wirtualne testowanie konstrukcji lotniczych i kosmicznych.
● Branża meblarska - intuicyjne narzędzia do projektowania i wizualizacji wnętrz pozwalają na szybkie tworzenie atrakcyjnych projektów mebli.

Czy już wiesz, jak SOLIDWORKS w chmurze wpływa na branżę CAD?

Platforma 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Premium stanowi kompleksowe rozwiązanie, które w znaczący sposób transformuje branżę CAD. Dzięki zaawansowanym narzędziom do projektowania, symulacji, wizualizacji i współpracy w chmurze, inżynierowie i projektanci zyskują nowe możliwości zwiększenia wydajności, innowacyjności i konkurencyjności. Wdrożenie 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Premium to kluczowy krok w kierunku nowoczesnego, zintegrowanego i efektywnego procesu projektowania. Skontaktuj się z oficjalnym dystrybutorem oprogramowania w Polsce - DPS Software i zacznij korzystać z tego rozwiązania! Więcej pod linkiem: https://dps-software.pl/projektowanie/platforma-3dexperience/3dexperience-solidworks-premium/

Artykuł Partnera

Logowanie i rejestracja