Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam wprowadza usługę bezpiecznej pamięci masowej w chmurze

Cloud StorageVeeam Software zaprezentował chmurową usługę pamięci masowej Veeam Data Cloud Vault, umożliwiającą użytkownikom bezpieczne przechowywanie kopii zapasowych nie tylko poza siedzibą firmy, ale także w zaszyfrowanym formacie gwarantującym trwałą niezmienność danych, co zapewnia dodatkową warstwę ochrony krytycznych zasobów.

Zaprezentowana przez Veeam po raz pierwszy na żywo podczas konferencji VeeamON 2024 oferta pamięci masowej dostępnej w modelu usługowym (Storage-as-a-Service, STaaS) umożliwia przedsiębiorstwom przechowywanie danych, zarządzanie nimi i uzyskiwanie do nich dostępu bez konieczności projektowania, wdrażania i zarządzania chmurową lub fizyczną infrastrukturą pamięci masowej. Gwarantuje także zgodność z zasadami zerowego zaufania (zero trust).

"Według analiz przedstawionych w Veeam Ransomware Trends Report 2024 aż 85% przedsiębiorstw, które padły ofiarą cyberataku w ubiegłym roku, korzysta obecnie z gwarantujących niezmienność danych chmurowych usług pamięci masowej. Przechowywanie kopii zapasowych danych poza siedzibą firmy jest istotną częścią każdej strategii tworzenia backupu i ma kluczowe znaczenie dla szybkiego odzyskiwania czystych danych po awarii lub cyberataku. Nowe rozwiązanie Veeam Data Cloud Vault spełnia te wymagania przedsiębiorstw, zapewniając dodatkowy poziom ochrony danych, cyfrowej odporności, zgodności z przepisami, szybszego odzyskiwania i zapobiegania wewnętrznym zagrożeniom. Czynniki te wspólnie przyczyniają się do wzmocnienia ogólnego poziomu bezpieczeństwa przedsiębiorstwa bez konieczności ponoszenia dużych wydatków" - powiedział Anand Eswaran, CEO w Veeam.

Veeam Vault to wstępnie skonfigurowany i w pełni zarządzalny zasób pamięci masowej w chmurze, zbudowany na platformie Azure, który eliminuje charakterystyczne dla przedsiębiorstw, jak też małych i średnich firm wyzwania związane z zabezpieczaniem infrastruktury rozwiązań IT i nieprzewidywalnością modeli wyceniania usług chmurowych. Zamiast zarządzać własną chmurową lub fizyczną infrastrukturą pamięci masowej, przedsiębiorstwa mogą natychmiast wykorzystać Veeam Vault do przechowywania danych, zarządzania nimi i uzyskiwania do nich dostępu w przewidywalnym modelu subskrypcyjnym. Cena Veeam Vault obejmuje nie tylko przestrzeń dyskową, ale także wywołania API umożliwiające zapis danych w niezmiennym formacie oraz ich odczyt w przypadku konieczności ich odzyskiwania. Eliminuje to ryzyko otrzymania bardzo wysokich rachunków, z którym borykają się przedsiębiorstwa nieuwzględniające wszystkich wymaganych kosztów tworzenia kopii zapasowych w chmurze. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do usługi za pośrednictwem interfejsu oprogramowania Veeam, zarządzać swoimi wymaganiami w zakresie pamięci masowej oraz łatwo skalować zapotrzebowanie na nią wraz ze wzrostem wymagań. Mogą również korzystać z niezawodności i możliwości odzyskiwania danych po awarii oferowanych przez dostawcę pamięci masowej w chmurze.

Rozwiązanie Veeam Vault zostało stworzone specjalnie z myślą o zapewnieniu użytkownikom Veeam Data Platform bezpiecznej pamięci masowej w chmurze potrzebnej do tworzenia kopii zapasowych. Niezależnie od tego, czy mają być one zapisywane bezpośrednio w Veeam Vault, czy też będą uzupełniać lokalną pamięć masową w ramach strategii backupu 3-2-1-1-0, z zastosowaniem tradycyjnego kopiowania i/lub kopii warstwowych, Veeam Vault to idealne rozwiązanie pod wieloma aspektami:
• Bezpieczeństwo - Ochrona danych w pamięci masowej w modelu zero trust, która zapewnia niezmienność kopii, szyfrowanie i logiczne fizyczne odseparowanie od środowiska produkcyjnego.
• Prostota - Dostęp do w pełni zarządzanej pamięci masowej Azure na żądanie i korzystanie z niej bez komplikacji związanych z konfiguracją, zarządzaniem i integracją.
• Przewidywalność - Brak ryzyka wysokich rachunków dzięki zryczałtowanym cenom za terabajt przestrzeni, co zaspokaja obecne i przyszłe potrzeby przedsiębiorstw, włącznie z wywołaniami interfejsu API oraz opłatami za wykonywanie kopii danych i ich przywracanie.

"Pełna gwarancja trwałości danych, z zapewnioną ich integralnością, ma fundamentalne znaczenie dla przywracania środowisk do pracy po każdym incydencie, zwłaszcza w wypadku cyberataków. Przechowywanie danych poza siedzibą firmy w szczelnym, niezmiennym i zaszyfrowanym cyfrowym sejfie daje gwarancję ich przetrwania i integralności. Veeam Data Cloud Vault rozszerza możliwości firmy Veeam w zakresie odzyskiwania danych w cyberprzestrzeni dzięki usłudze Storage as-a-service. Zastosowanie zasady zerowego zaufania w usłudze Veeam Vault zapewnia klientom łatwą w użyciu opcję przechowywania danych w chmurze, w pełni zintegrowaną z usługami Veeam" - powiedział Phil Goodwin, wiceprezes ds. badań w IDC.

Veeam, wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na Veeam Vault, będzie kontynuował dostarczanie nowych funkcji przez cały 2024 rok. Pomogą one przedsiębiorstwom w różnych obszarach:
• Jeszcze głębsza optymalizacja kosztów dzięki dodaniu warstwy obiektowej pamięci masowej do składowania rzadko używanych i archiwalnych danych. Jest to przydatne szczególnie w przypadku starszych i/lub drugorzędnych kopii zapasowych, dla których wolniejsza wydajność przywracania jest akceptowalnym kompromisem w obliczu niższych kosztów długoterminowego przechowywania.
• Większa wydajność dzięki centralnemu zarządzaniu i monitorowaniu wszystkich aspektów dotyczących Veeam Vault poprzez ściślejszą integrację z pojedynczym interfejsem użytkownika rozwiązania Veeam Data Platform.

Nowa usługa Veeam Data Cloud Vault jest już dostępna za pośrednictwem Azure Marketplace za pojedynczą opłatą za TB/miesiąc w wysokości uzależnionej od regionu. Obejmuje ona repozytorium pamięci masowej, interfejsy API do zapisu i odczytu, a także możliwość w części bezpłatnego ściągnięcia z chmury danych potrzebnych do odtworzenia środowiska.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.veeam.com.

Źródło: Veeam Software

Logowanie i rejestracja