Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

OVHcloud na 1. miejscu w obsłudze domen z końcówką „.pl”

Domena .PLNASK nagrodził najlepsze firmy działające na rynku polskich domen. OVHcloud zdobyła 1. miejsce w procentowym udziale obsługi nazw domeny .pl za zeszły rok oraz trzy dyplomy w kategoriach: procentowy udział w rejestracjach nazw domeny .pl; procentowy udział w obsłudze nazw domeny .pl zabezpieczonych DNSSEC oraz wolumen rejestracji - wzrost rok do roku.

Mocny wynik w segmencie nazw z końcówką .pl odzwierciedla dynamikę i kondycję projektów online nad Wisłą. Cyfrowy biznes trzyma się mocno, e-projektów przybywa, co napędza popyt i inwestowanie w nowe domeny przez użytkowników.

"Cieszy nas, że OVHcloud otwiera podium rejestratorów obsługujących domenę .pl. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla większości abonentów stron w Polsce domena z końcówką „.pl” jest elementem pozycjonowania firmy, określa jej tożsamość. Dziękujemy za zaufanie wszystkim Klientom, którzy zdecydowali się na utrzymywanie swoich domen właśnie u nas. Obiecujemy, że nie ustaniemy w pracach nad rozwojem naszych usług, aby w kolejnych latach umacniać się na pozycji lidera" - powiedział Robert Paszkiewicz, odpowiedzialny za rynek CEE w OVHcloud.

Domeny z rozszerzeniem .pl są tradycyjnie pierwszym wyborem wielu użytkowników. Nad Wisłą przyjęło się, że to właśnie .pl zapewnia najlepszą rozpoznawalność, a ponieważ funkcjonuje od ponad trzech dekad, wpisała się w świadomość użytkowników na tyle mocno, że firmy tu działające decydują się na nazwy właśnie z polską końcówką.

Podczas konferencji dla partnerów, dyrektor NASK, Radosław Nielek podkreślił kwestię bezpieczeństwa domeny .pl w dobie rosnącej liczby ataków i zagrożenia dla użytkowników sieci. Poinformował o pakiecie działań NASK, zmierzających do zapewnienia bezpiecznego środowiska cyfrowego, w ramach projektu bezpieczna domena .pl.

"W warunkach cyberzagrożeń kluczowe jest podejście oparte na współpracy rynku i państwa, na szeroko pojmowanym partnerstwie publiczno-prywatnym" - dodała Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz, dyektorka ds. Rejestru Domen Internetowych NASK.

Rosnący rynek online wymusza konieczność zapewnienia stabilności i zabezpieczenia cyfrowych projektów. Użytkownicy szukają bezpiecznych rozwiązań i oczekują ich od partnerów, stąd OVHcloud niezmiennie koncentruje się na ofercie najlepszych jakościowo usług w segmencie domen, jak i pozostałych produktów z portfolio, w tym chmury publicznej czy platformy do budowy systemów opartych o sztuczną inteligencję.

"W imieniu całego zespołu OVHcloud serdecznie dziękujemy NASK za zaproszenie i za organizację warsztatów. Ranga wydarzenia oraz perfekcyjna organizacja przyczyniły się do sukcesu tego wydarzenia, a nasza firma znalazła się w gronie nagrodzonych Partnerów - za co serdecznie dziękujemy! Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z Rejestrem Domeny .pl" - powiedziała Małgorzata Kielar, Registry Liaison Manager w OVHcloud.

Firma OVHcloud nagrodzona 1. miejscem w kategorii procentowego udziału obsługi nazw domeny .pl w 2023 roku, otrzymała również trzy dyplomy (3. miejsca) w kategoriach: procentowy udział w rejestracjach nazw domeny .pl w 2023 r. ; procentowy udział w obsłudze nazw domeny .pl zabezpieczonych DNSSEC w 2023 r. oraz wolumen rejestracji – wzrost rok do roku (2023 vs 2022).

Podczas wydarzenia NASK opublikował premierowy numer specjalny czasopisma naukowego dot.pl, dostępnego pod adresem journaldot.pl.

NASK to Państwowy Instytut Badawczy nadzorowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa prowadzi Rejestr domeny krajowej .pl i umożliwia rejestrację nazw w domenie .pl i szeregu domen funkcjonalnych i regionalnych. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem rejestratorów, którzy przystąpili do stworzonego przez NASK Programu Partnerskiego.

Źródło: OVHcloud

Logowanie i rejestracja