Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dell AI Factory przyspieszy wprowadzanie innowacji opartych o AI

AIDell Technologies przedstawia Dell AI Factory, dzięki której klienci firmy dostaną dostęp do najszerszej w branży oferty sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence, AI) obejmujące urządzenia, rozwiązania do centrów danych i chmury oraz otwarty ekosystem partnerów pozwalające na tworzenie aplikacji spełniających ich unikalne potrzeby. Oferta będzie dostepna tak w formie tradycyjnego zakupu jak i w ramach subskrybcji Dell APEX.

"Sztuczna inteligencja przekształca biznes w bezprecedensowym tempie. Centra danych muszą być projektowane od podstaw, aby poradzić sobie z szybkością i skalą AI, a nowe komputery wykorzystujące sztuczną inteligencję rewolucjonizują produktywność i współpracę" - powiedział Jeff Clarke, wiceprezes i dyrektor operacyjny w Dell Technologies. "Potrzebna jest nowa infrastruktura IT i urządzenia zaprojektowane specjalnie z myślą o specyficznych wymaganiach sztucznej inteligencji. Dell AI Factory pomaga klientom przyspieszyć wdrażanie sztucznej inteligencji dzięki najszerszemu na świecie portfolio w tym zakresie i partnerstwu z czołowymi firmami branży AI, oferując właściwe podejście i większą kontrolę nad wdrożeniami AI lokalnie, na brzegu sieci i w różnych środowiskach chmurowych".

"W miarę organizacje badają, jak czerpać korzyści ze sztucznej inteligencji, staje się jasne, że nie ma jednego uniwersalnego podejścia. Dell AI Factory łączy zróżnicowaną infrastrukturę, usługi i ekosystem partnerów Dell, aby pomóc klientom szybko i łatwo wdrożyć sztuczną inteligencję na ich własnych warunkach" - powiedział Mike Leone, główny analityk w Enterprise Strategy Group.

Infrastruktura dla dowolnego projektu AI
Kompleksowa oferta Dell w zakresie AI, obejmująca urządzenia klienckie, serwery, pamięć masową, ochronę danych i rozwiązania sieciowe, stanowi podstawę Dell AI Factory. Dell Technologies dodatkowo wprowadza kilka nowości.

Komputery wykorzystujące AI redefiniują kreatywność i produktywność
• Dell wprowadza na rynek portfolio komputerów z systemem Copilot+ z procesorami Snapdragon X Elite i Snapdragon X Plus oraz nowymi funkcjami AI firmy Microsoft. Laptopy te, przeznaczone dla profesjonalistów i konsumentów, łączą wbudowaną sztuczną inteligencję z przełomową wydajnością i wyjątkowym czasem pracy baterii. To rewolucyjne środowisko pomoże użytkownikom łatwo zarządzać zadaniami i przepływami pracy dzięki przetwarzaniu danych za pomocą CPU, GPU i NPU.

Postępy w zarządzaniu danymi i ich ochronie, które napędzają innowacje w zakresie sztucznej inteligencji
• Pamięć masowa flash Dell PowerScale F910 zaspokaja potrzeby wymagających obciążeń związanych ze sztuczną inteligencją, oferując poprawioną gęstość upakowania i poprawę wydajności skracającą czas uzyskiwania odpowiedzi AI nawet o 127%.
• PowerScale: Project Lightning to nowa, wysoce wysoce wydajny równoległy system plików, którego architektura zostanie zintegrowana z PowerScale w celu skrócenia czasu szkolenia dla dużych i złożonych przepływów pracy AI.
• Rozwiązanie Dell w zakresie AI Data Protection pomaga klientom zabezpieczyć krytyczne aplikacje i dane sztucznej inteligencji za pomocą oprogramowania i urządzeń do ochrony danych firmy Dell oraz posługując się projektem referencyjnym usprawniającym wdrożenie.

Rozszerzona oferta rozwiązań sieciowych zapewnia optymalną infrastrukturę dla AI
• Dell PowerSwitch Z9864F-ON, wyposażony w chipset Broadcom Tomahawk 5, podwaja wydajność sieciową aplikacji AI dzięki nowoczesnej architekturze sieciowej o wysokiej przepustowości, niskim opóźnieniom i łatwej skalowalności, dzięki czemu jest dostosowana do najbardziej wymagających środowisk sieciowych.
• Serwer Dell PowerEdge XE9680 obsługuje karty sieciowe Ethernet Broadcom 400G PCIe Gen 5.0. Połączenie sprzętu PowerEdge, przełącznika PowerSwitch Z9864F-ON i kart sieciowych 400G PCIe Gen 5.0 Ethernet umożliwia firmom osiągnięcie większej wydajności, skalowalności i efektywności dzięki tworzeniu solidnych struktur Ethernet.
• Enterprise SONiC Distribution zwiększa wydajność AI, a oprogramowanie SmartFabric Manager for SONiC upraszcza wdrażanie, orkiestrację i zarządzanie cyklem życia dzięki pojedynczemu widokowi sieci SONiC.

Szybsze pozyskanie korzyści z AI dzięki ekosystemowi partnerów
Ścisła współpraca między Dell a partnerami, którymi są liderzy ekosystemu AI, zapewnia zintegrowane rozwiązania i ułatwia klientom rozpoczęcie pracy ze sztuczną inteligencją.

• Dell Technologies jest pierwszym dostawcą infrastruktury, który nawiązał współpracę z Hugging Face, aby zaoferować modele generatywnej sztucznej inteligencji zoptymalizowane do wdrożeń lokalnych. Dell Enterprise Hub on Hugging Face umożliwia firmom łatwe i bezpieczne szkolenie, dostosywywanie do potrzeb i lokalne wdrażanie na infrastrukturze Dell. otwartych, dużych modeli językowych (LLM). Dzięki umieszczeniu tych zasobów na Hugging Face - wiądącej platformie wykorzystywanej przez twórców AI - czas osiągnięcia wartościowych efektów dla zespołów wykorzystujących AI do zadań takich jak chatboty czy wsparcie użytkowników zostanie znacznie skrócony.
• Dell Technologies kontynuuje współpracę z Meta, by uprościć wykorzystywanie modeli Meta Llama 3 lokalnie z infrastrukturą Dell, dostarczając wyniki testów, dane dotyczące wydajności i rekomendacje dotyczące wdrażania.
• Rozwiązanie Dell AI Solution dla Microsoft Azure AI Services przyspiesza wdrażanie usług AI, takich jak funkcje transkrypcji i tłumaczenia mowy, opartych na platformie Dell APEX Cloud Platform for Microsoft Azure.

Uproszczenie korzystania z AI dzięki rozszerzonemu portfolio usług
Dell rozwija swoją bogatą ofertę profesjonalnych usług w zakresie sztucznej inteligencji , aby wspierać biznes poprzez inicjatywy AI.

• Usługi wdrożeniowe dla rozwiązań Microsoft Copilot pomagają firmom zmienić sposób pracy dzięki wskazówkom ekspertów dotyczącym korzystania ze środowisk Microsoft Copilots w usługach GitHub, Security, Windows i Sales.
• Usługi akceleratora dla Dell Enterprise Hub w ramach rozwiązania Hugging Face pozwalają szybciej uzyskać korzyści z budowy prototypów dzięki doradztwu strategicznemu w zakresie wyboru narzędzi i modeli, a także ich dostosowaniu do konkretnego zadania.
Dell AI Factory z technologią NVIDIA rozwija się, aby przyspieszyć wdrażanie sztucznej inteligencji
Dell Technologies rozszerzyła AI Factory z NVIDIA o nowe serwery, urządzenia brzegowe, stacje robocze, rozwiązania i usługi. Ogłoszona w marcu Dell AI Factory z NVIDIA przyspiesza wdrażanie sztucznej inteligencji, zapewniając zintegrowane funkcje firm Dell i NVIDIA lub wstępnie zweryfikowane, pełne rozwiązania.

"Obciążenia związane ze sztuczną inteligencją generują ogromny ruch i wymagają wyjątkowej wydajności w chmurze i centrach danych" - powiedział dr Charlie Kawwas, prezes Broadcom's Semiconductor Solutions Group. "Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą Dell i zaprezentować wiodące na świecie innowacje w zakresie sieci, które umożliwiają firmom osiągnięcie najwyższej wydajności rozwiązań infrastrukturalnych Dell. Zaangażowanie Broadcom w tworzenie infrastruktury AI z otwartymi, skalowalnymi i energooszczędnymi rozwiązaniami sieciowymi jest siłą napędową współpracy, z której korzystać będą nasi wspólni klienci".

"Dell Enterprise Hub on Hugging Face jest wynikiem ścisłej współpracy między Hugging Face i Dell Technologies nad uproszczeniem sztucznej inteligencji typu open source dla firm korzystających z infrastruktury lokalnej" - powiedział Jeff Boudier, dyrektor ds. produktów i rozwoju w firmie Hugging Face. "Pomoże to przedsiębiorstwom w tworzeniu własnych rozwiązań opartych na AI, łączących najlepsze cechy sztucznej inteligencji typu open source z wydajnością, niezawodnością i bezpieczeństwem infrastruktury Dell".

Źródło: Dell Technologies

Logowanie i rejestracja