Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco wprowadza rozwiązania Network-as-a-Service

SieciAby pomóc klientom łączyć się ze światem, zabezpieczać i zwiększać ich zdolności automatyzacji w celu osiągnięcia zwinności cyfrowej w świecie coraz bardziej opartym na chmurze, Cisco ogłosiło wprowadzenie strategii Cisco Plus. Zapewni ona klientom nowe, elastyczne metody zakupu i użytkowania rozwiązań w modelu „as-a-service”.

 

Cisco Plus - to technologia Cisco, ale także o wiele więcej

Aby wyjść naprzeciw potrzebom klientów, Cisco zmienia strategię wprowadzania na rynek sprzętu, oprogramowania i usług. Nowy sposób zakupu i korzystania z technologii oferowany w ramach Cisco Plus ułatwia użytkowanie rozwiązań z oferty Cisco. Cisco Plus będzie zapewniać dostęp do najlepszych w swojej klasie rozwiązań sieciowych, rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, data center, przechowywania danych, aplikacji i rozwiązań zapewniających obserwowalność. Rozwiązania będą dostępne w ujednoliconym, abonamentowym modelu „as a service”, czyniącym je przystępnymi, łatwymi w użytkowaniu i niezwykle funkcjonalnymi.

Przejście na model Network-as-a-Service (NaaS)

Network-as-a-Service to model oparty na chmurze, który umożliwia klientom łatwą obsługę i osiągnięcie rezultatów oczekiwanych od sieci, bez posiadania, budowy czy utrzymywania własnej infrastruktury. Ponieważ zespoły IT chcą w spójny, bardziej bezpieczny i mniej skomplikowany sposób zapewnić dostęp do zasobów coraz większej liczbie osób pracujących zdalnie lub w terenie, zwracają uwagę na korzyści zapewniane przez modele NaaS. Potrzebują prostszych i bardziej niezawodnych rozwiązań do ochrony i łączenia ze sobą użytkowników w hybrydowym miejscu pracy.

Zalety rozwiązań NaaS Cisco Plus to m.in.:  
• Bezproblemowe i bezpieczne połączenia z aplikacjami i dostawcami usług chmurowych.
• Elastyczne modele użytkowania, obejmujące możliwość płacenia za użycie lub uiszczanie płatności w modelu „pay as you grow”.
• Kompleksowa widoczność - od klienta, przez aplikację po dostawcę usług internetowych.
• Ujednolicony mechanizm kontroli, zapewniający dostęp właściwym użytkownikom.
• Bezpieczeństwo we wszystkich obszarach, nie w formie kolejnego wbudowanego rozwiązania „punktowego”.
• Analizy w czasie rzeczywistym wykorzystujące rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji/uczeniu maszynowym, służące do monitorowania kosztów i wydajności.
• Dostęp do API w całym stosie technologicznym.
• Partnerzy zapewniający dodatkową wartość i szybciej dostarczający usługi.

Przy wdrożeniu NaaS w pierwszej kolejności nacisk zostanie położony na rozwiązania oparte na chmurze w modelu „as a service”, w celu realizacji koncepcji Secure Access Service Edge (SASE). Obecna oferta Cisco SASE umożliwia klientom łatwe korzystanie z usług w przyszłości i zapewnia ochronę inwestycji. Cisco planuje udostępnienie rozwiązań NaaS w ograniczonym zakresie pod koniec tego roku kalendarzowego. Pozwolą ujednolicić usługi sieciowe, bezpieczeństwa i widoczności w zakresie dostępu, WAN i chmury.

„Jestem przekonany, że każda organizacja skorzysta na uproszczeniu najbardziej wydajnych technologii” - powiedział Todd Nightingale, starszy wiceprezes i dyrektor generalny, Enterprise Networking and Cloud w Cisco. „Sieć jako usługa (network-as-a-service) to doskonały wybór dla firm, które chcą przejść na chmurę bez większego wysiłku. Cisco jest liderem w branży dzięki Cisco Plus. Wspólnie z naszymi partnerami zamierzamy oferować w chmurze większość rozwiązań z naszego portfolio technologicznego, w najprostszy i najbardziej elastyczny sposób, udostępniając je w modelu as-a-service”.  
 
Wstępna oferta - Cisco Plus Hybrid Cloud  

Dostępne od połowy 2021 roku rozwiązanie Cisco Plus Hybrid Cloud oferowane w modelu „as-a-service” obejmuje całą gamę usług Cisco z zakresu sieci w centrum danych, zastosowań obliczeniowych i przechowywania danych, uzupełnionych usługami zewnętrznymi do przechowywania danych i oprogramowaniem, które łączą infrastrukturę lokalną, brzeg sieci i chmurę publiczną. Zapewnia elastyczny model użytkowania i dostęp do pakietu usług obejmujących cały cykl życia - w ramach Cisco Customer Experience (CX) i dzięki rozwiązaniom partnerów. Klienci mogą wybrać pożądany poziom świadczenia usług w zakresie planowania, projektowania i instalacji. Wychodząc naprzeciw różnorodnym potrzebom klientów, Cisco Plus Hybrid Cloud umożliwia zadeklarowanie z wyprzedzeniem intensywności użytkowania od 0% do 100%, a czas dostarczenia rozwiązania wynosi 14 dni. Wstępne oferty rozwiązań w modelu „as a service” pojawią się w ograniczonym zakresie w Australii, Kanadzie, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Cisco Plus Experience stworzone na bazie CX Cloud
Jeszcze w tym roku klienci korzystający z usług w modelu „as-a-service” będą mogli szybko i łatwo skontaktować się z Cisco za pośrednictwem Cisco Plus Experience, samoobsługowego portalu zbudowanego w oparciu o Cisco CX Cloud, który umożliwia klientom i partnerom poznanie oferty „as-a-service” firmy Cisco, a także użytkowanie i monitorowanie wykorzystania rozwiązań. Częścią intuicyjnego interfejsu będzie sklep, w którym klienci będą mogli wybierać usługi z bogatej oferty Cisco i partnerów.
Kontynuacja modelu współpracy Partner-First

Cisco Plus wykorzysta obecny ekosystem partnerów, aby pomóc większej liczbie klientów osiągnąć oczekiwane wyniki. Cisco i partnerzy od ponad 20 lat oferują razem ponad 2300 usług. Partnerzy programu Cisco Gold Provider odegrają kluczową rolę w dostarczaniu usług Cisco Plus, przyspieszając przechodzenie na model „as a service”. Korzyści ze sprzedaży i zapewnienia wsparcia dla bardziej kompleksowych rozwiązań Cisco będą mogli odnieść także pozostali partnerzy Cisco.

Reakcja ze strony branży

"Przedsiębiorstwa ponownie przystępują do realizacji przyjętych strategii transformacji cyfrowej. Coraz częściej poszukują bardziej przypominających chmurę, elastycznych modeli użytkowania, które posłużą im do zapewnienia infrastruktury IT, chmury i sieci oraz zarządzania nią. Rozwiązania wdrażane „jako usługa” zapewniają tak bardzo potrzebną elastyczność i możliwość dostosowania skali, a także upraszczają wdrażanie sieci i bieżące funkcjonowanie. Przejście Cisco na model as-a-service dzięki Cisco Plus podkreśla zaangażowanie firmy w zaspokajanie potrzeb klientów, którzy oczekują przewidywalnych kosztów, zwinności zbliżonej do chmury, bezpieczeństwa najwyższej klasy i wielu innych korzyści" - powiedział Rohit Mehra, wiceprezes ds. infrastruktury sieciowej w IDC.

"Nasi klienci mówią bardzo wyraźnie - chcemy korzystać z niezawodnej, najlepszej w swojej klasie infrastruktury z modelami finansowania w oparciu o konsumpcję. Presidio i Cisco w ramach swojej współpracy realizują ten cel, dzięki wprowadzeniu na rynek Cisco Plus" - twierdzi Raphael Meyerowitz, wiceprezes ds. inżynierii, biuro CTO, centrum danych, Presidio.

"Zawsze niezbędne było znalezienie odpowiedniej równowagi pomiędzy aspektami użytkowymi i finansowaniem infrastruktury IT. Cisco Plus idealnie pasuje do modelu operacyjnego opartego na chmurze. Cisco Plus obejmujące większość produktów Cisco pomaga Insight w dalszym przechodzeniu na modelu działania w oparciu o chmurę, czego oczekują od nas nasi klienci. Dzięki Cisco Plus organizacje mogą nie tylko obsługiwać infrastrukturę za pośrednictwem chmury, ale także użytkować ją w podobny sposób, czego efektem jest prawdziwie hybrydowa multi-chmura" - powiedział Juan Orlandini, główny architekt rozwiązań chmurowych i transformacji centrum danych, Insight.
 
Źródło: Cisco

Logowanie i rejestracja