Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Veeam Data Protection Report 2021
Veeam Data Protection Report 2021

Jak wynika z raportu firmy Veeam na temat ochrony danych w 2021 roku (Veeam Data Protection Report 2021), problemy z ochroną danych utrudniają transformację cyfrową przedsiębiorstwom na całym świecie. Tworzenie kopii zapasowych kończy się niepowodzeniem w 58% przypadków, co oznacza, że dane pozostają bez ochrony...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

400 miliardów dolarów przychodów z chmury publicznej
400 miliardów dolarów przychodów z chmury publicznej

Analitycy IDC opublikowali raport o globalnym rynku usług chmurowych w modelach PaaS (platforma jako usługa) i IaaS (infrastruktura jako usługa). Rynek rozwiązań PaaS i IaaS w latach 2021-2025 ma rosnąć w tempie nawet 28,8% rok do roku, co przełoży się na znaczące przychody dla dostawców usług. Mają one wynieść ...

Czytaj więcej...

Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna
Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna

Europejskie firmy chętnie wybierają rozwiązania chmurowe do swoich systemów IT. Przodują w tym Włosi i Brytyjczycy. Z drugiej strony polscy przedsiębiorcy nadal deklarują brak zaufania do tego typu rozwiązań, choć cloud computing może przynieść im znaczące korzyści zarówno w obszarze bezpieczeństwa, jak i...

Czytaj więcej...

Aktualności

Pat Gelsinger opuścił VMware i przejął stery w Intelu

Pat GelsingerPat Gelsinger, weteran branży technologicznej z ponad 40 letnim doświadczeniem, pełniący przez 8 lat funkcję CEO VMware, wraca do firmy, od której zaczynał wielką karierę IT, w której spędził blisko 30 lat. 15 lutego Gelsinger objął stanowisko dyrektora generalnego Intela, zastępując Boba Swana.

Bob Swan piastował stanowisko CEO Intela od stycznia 2019 roku, wcześniej pełniąc przez pół roku funkcję tymczasowego prezesa, po niespodziewanej rezygnacji Briana Karzanicha. Swan przejął stery w trudnym okresie dla firmy, podczas gdy ta zmagała się z coraz większymi problemami i nie nadążała za konkurencją (AMD, NVIDIA). Kroplą która przepełniła czarę goryczy, powodując naciski inwestorów na radykalne zmiany kadrowe, miała być decyzja Apple o porzuceniu procesorów Intel (w związku z problemami architektonicznymi Skylake) i skupienie się na własnych układach ARM.

Pat Gelsinger przez ostatnie osiem lat skutecznie zarządzał VMware, okazując się doskonałym strategiem i wizjonerem. To pod jego wodzą, w czasie rozkwitu chmury obliczeniowej VMware, z niekwestionowanego lidera w obszarze oprogramowania do wirtualizacji środowisk korporacyjnych, stała się czołowym dostawcą rozwiązań na potrzeby budowy chmur hybrydowych i środowisk wielochmurowych, rozwiązań usprawniających cyfrowe środowiska pracy czy w końcu programowej infrastruktury na potrzeby sieci 5G.

"Jestem bardzo dumny z naszych niesamowitych osiągnięć, prawie potroiliśmy wartość firmy, gdy ewoluowaliśmy od hiperwizorów do centrum danych definiowanego programowo, a teraz nowoczesnej firmy SaaS obsługującej środowiska wielochmurowe. Nasze wartości są głęboko zakorzenione we wszystkim, co robimy, i mają ogromny wpływ na naszych klientów, rodziny i społeczności na całym świecie. Nie mogę się doczekać dalszego rozwoju VMware w nadchodzących latach. Mój czas w VMware był niesamowitą podróżą. Podróżą pełną niewyobrażalnej nauki i rozwoju osobistego. Jestem na zawsze wdzięczny każdemu pracownikowi. Dziękuję, że we mnie wierzyliście. Pełnienie funkcji dyrektora generalnego to prawdziwy zaszczyt. Teraz jestem niesamowicie podekscytowany rozpoczęciem nowego rozdziału mojej przygody z firmą Intel, wracając do domu po tylu latach" - powiedział Pat Gelsinger żegnając się z pracownikami VMware.

"Pat jest sprawdzonym liderem technologicznym z wybitnymi osiągnięciami w zakresie innowacji, rozwoju talentów i głębokiej wiedzy o firmie Intel. Doszliśmy do wniosku, że nadszedł właściwy moment, aby dokonać zmiany w przywództwie i wykorzystać wiedzę technologiczną oraz inżynieryjną Pata w tym krytycznym dla firmy okresie transformacji" - powiedział Omar Ishrak, przewodniczący rady nadzorczej Intela.

W liście do pracowników Intela Gelsinger napisał: "Moje doświadczenie w firmie Intel ukształtowało całą moją karierę, za co jestem jej na zawsze wdzięczny. Powrót do „domu” firmy Intel w roli dyrektora generalnego w tak krytycznym okresie dla innowacji, w którym postępuje cyfryzacja wszystkiego, będzie największym zaszczytem w mojej karierze".

Warto przy tej okazji wspomnieć, że przed laty Pat Gelsinger został pierwszym CTO w historii Intela i to jemu przypisuje się znaczące zasługi w sukcesie firmy, jakie ta osiągnęła w obszarze procesorów x86.

W VMware funkcję tymczasowego CEO będzie pełnił Zane Rowe, dyrektor finansowy firmy.

Michael Dell, dyrektor generalny Dell'a, firmy będącej w posiadaniu VMware, oświadczył, że Gelsinger "doprowadził do ogromnego wzrostu i ekspansji firmy oraz zbudował solidne podstawy dla przyszłych innowacji. Zane był kluczowym partnerem strategicznym Pata w okresie rozwoju. Jego głęboka znajomość firmy i silne relacje dobrze poprowadzą zespół przez okres przejściowy".

Logowanie i rejestracja