Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

400 miliardów dolarów przychodów z chmury publicznej
400 miliardów dolarów przychodów z chmury publicznej

Analitycy IDC opublikowali raport o globalnym rynku usług chmurowych w modelach PaaS (platforma jako usługa) i IaaS (infrastruktura jako usługa). Rynek rozwiązań PaaS i IaaS w latach 2021-2025 ma rosnąć w tempie nawet 28,8% rok do roku, co przełoży się na znaczące przychody dla dostawców usług. Mają one wynieść ...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna
Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna

Europejskie firmy chętnie wybierają rozwiązania chmurowe do swoich systemów IT. Przodują w tym Włosi i Brytyjczycy. Z drugiej strony polscy przedsiębiorcy nadal deklarują brak zaufania do tego typu rozwiązań, choć cloud computing może przynieść im znaczące korzyści zarówno w obszarze bezpieczeństwa, jak i...

Czytaj więcej...

Veeam Data Protection Report 2021
Veeam Data Protection Report 2021

Jak wynika z raportu firmy Veeam na temat ochrony danych w 2021 roku (Veeam Data Protection Report 2021), problemy z ochroną danych utrudniają transformację cyfrową przedsiębiorstwom na całym świecie. Tworzenie kopii zapasowych kończy się niepowodzeniem w 58% przypadków, co oznacza, że dane pozostają bez ochrony...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wyniki finansowe Veeam za rok 2020

Veeam Wyniki FinansoweVeeam Software, lider rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i dostawca rozwiązań Cloud Data Management, przedstawił wyniki finansowe za rok 2020, w którym zanotował wzrost na poziomie 22%. Było to możliwe dzięki zwiększeniu zapotrzebowania na nowoczesne rozwiązania ochrony danych w firmach o różnej wielkości. Duży sukces odniosły również rozwiązania Veeam przeznaczone do chmury. Wszystko to sprawiło, że Veeam osiągnął rekordową sprzedaż, a liczba jego klientów przekroczyła 400000.

Na początku 2020 roku zakończyło się przejęcie firmy Veeam przez przedsiębiorstwo Insight Partners. Transakcja o wartości 5 mld USD, ogłoszona 9 stycznia, przyczyniła się do osiągnięcia przez Veeam silnego wzrostu i sukcesów odnoszonych w różnych segmentach rynku w ciągu minionego roku. Kulminacyjnym momentem było przejęcie przez Veeam w IV kwartale 2020 roku firmy Kasten będącej liderem rynku rozwiązań Disaster Recovery (DR) i odtwarzania danych w środowiskach Kubernetes.

"Mimo nieoczekiwanych problemów, które pojawiły się z początkiem roku 2020, Veeam kontynuował silny wzrost przez drugi rok z rzędu. Kwota zamówień przekroczyła 1 mld USD, a roczne przychody odnawialne wzrosły o 22% r/r" - powiedział William H. Largent, prezes i dyrektor generalny spółki Veeam.

"W warunkach niepewności ekonomicznej i zmian popytu na technologie nasz zespół w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) skupił się na prostocie i spójności produktów, dzięki czemu w IV kwartale 2020 r. osiągnął 22-procentowy wzrost rocznych przychodów odnawialnych. Kontynuowaliśmy i przyspieszyliśmy realizację projektu Act II, co pozwoliło nam zdobyć serca klientów, pogłębić relacje z partnerami i z powodzeniem przejść do modelu sprzedaży odnawialnej" - powiedział Daniel Fried, dyrektor generalny i wiceprezes ds. regionu EMEA i globalnych kanałów sprzedaży w firmie Veeam.

W 2020 roku realizacja wizji opartej na chmurze hybrydowej pomogła firmie w kontynuacji wzrostu i przekroczeniu liczby 400000 klientów. W szczególności wzrosła sprzedaż rozwiązania Veeam Backup for Microsoft Office 365 notując wzrost o 73% r/r (to produkt o najszybciej rosnącej sprzedaży w ciągu ostatnich dwóch lat). Veeam Backup for Microsoft Office 365 został dotychczas pobrany przez ponad 154000 firm i instytucji, co odpowiada ponad 15 milionom skrzynek pocztowych użytkowników. W wersji 5, udostępnionej w grudniu 2020 r., dodano specjalnie zaprojektowane funkcje tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych przeznaczone dla platformy Microsoft Teams. Umożliwią one użytkownikom szybkie wyszukiwanie i odtwarzanie danych na tej platformie, w tym danych dotyczących całych grup, konkretnych kanałów i ustawień. Ochrona takich danych jest dziś szczególnie ważna, ponieważ w ubiegłym roku masowe przejście pracowników w tryb pracy zdalnej spowodowało lawinowy wzrost liczby wdrożeń platformy Microsoft Teams. W ubiegłym miesiącu platforma ta notowała 115 milionów aktywnych użytkowników dziennie, czyli o 475% więcej w porównaniu z 20 milionami niespełna rok temu.

"Przejęcie [firmy Veeam] przez przedsiębiorstwo Insight Partners na początku ubiegłego roku dało nam silny impuls do dalszego rozwoju. Następnie poinformowaliśmy o udostępnieniu pakietu Veeam Availability Suite v10 z ponad 150 nowymi funkcjami, który podniósł poprzeczkę na rynku rozwiązań do ochrony danych. Globalna pandemia postawiła wiele nowych wyzwań przed naszymi pracownikami, klientami i partnerami. Mimo to kontynuowaliśmy realizację naszej wizji. Aby spełnić nowe wymagania klientów w zakresie tworzenia kopii zapasowych i ochrony danych, w ciągu roku udostępniliśmy 16 nowych wersji głównych naszych produktów. W ramach projektu Act II kontynuujemy drogę do chmury hybrydowej i środowiska kontenerowego, w związku z czym wdrażamy i rozwijamy nowe technologie. Bardzo się cieszę, że jeszcze w tym kwartale będziemy mogli poinformować o udostępnieniu wersji 11 naszego flagowego produktu Veeam Backup & Replication. W ten sposób Veeam po raz kolejny pomoże klientom w unowocześnieniu modelu ochrony danych" - powiedział Danny Allan, dyrektor ds. technologii i wiceprezes ds. strategii produktowej w firmie Veeam.

"W 2020 roku pandemia COVID wiele nas nauczyła. Dowiedzieliśmy się na przykład, że jeśli firma chce przetrwać i osiągać sukcesy, musi być przede wszystkim elastyczna i szybko dostosowywać się do nowych warunków. Nieoczekiwany wzrost liczby zdalnych pracowników sprawił, iż coraz więcej firm wdraża chmurowe rozwiązania do ochrony danych, które zapewniają większe bezpieczeństwo takich środowisk. Mimo niesprzyjającego klimatu ekonomicznego Veeam kontynuował wzrost dzięki temu, że na pierwszym miejscu postawił rozwiązania do ochrony danych i zarządzania nimi w chmurze. Zainwestował również w nowe ważne obszary, takie jak ochrona środowisk kontenerowych i platform Kubernetes, poprzez przejęcie spółki Kasten" - Phil Goodwin, dyrektor ds. badań w dziale systemów infrastruktur, IDC.

Najważniejsze informacje o klientach, produktach i partnerach w IV kwartale i całym 2020 roku
• Firma Gartner umieściła Veeam wśród liderów w swoim raporcie „2020 Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Solutions” („Magiczny kwadrant dla rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych w centrach przetwarzania danych”) . Veeam został zaklasyfikowany do tej kategorii już czwarty raz, ale po raz pierwszy za zdolność do realizacji wizji. Był również jedynym dostawcą, który poprawił swoją pozycję zarówno pod względem kompletności wizji, jak i zdolności do jej realizacji.
Kolejnym potwierdzeniem sukcesów firmy Veeam jest najnowszy raport firmy IDC „Semi-Annual Software Tracker for Data Replication & Protection 1H’20” („Monitorowanie rynku oprogramowania do replikacji i ochrony danych w I połowie 2020 roku”). Veeam znalazł się w nim na pierwszym miejscu pod względem udziału w rynku według przychodów w regionie EMEA. W I połowie 2020 r. osiągnął również największy wzrost przychodów rok do roku wśród 5 czołowych dostawców, a także generalnie w porównaniu z innymi dostawcami i ogólną średnią dla rynku.
• W 2020 r. Veeam udostępnił 16 wersji głównych swoich produktów (ponad 25 włącznie z aktualizacjami) oraz udostępnił mnóstwo nowych funkcji. Dotyczy to rozwiązań takich jak: Veeam Backup & Replication v10, Veeam ONE v10,Veeam Backup for Nutanix AHV v2, Veeam Service Provider Console v4, Veeam Backup for Microsft Azure v1, Veeam Availability Orchestrator v3, Veeam Backup for Microsoft Office365 v5 i Veeam Backup for AWS v3.
• Od chwili udostępnienia w lutym 2020 r. pakiet Veeam Backup & Replication v10 odnotował 650000 unikalnych pobrań. Oznacza to ponad jedno pobranie na minutę, co stanowi najlepszy dowód prostoty, elastyczności i niezawodności tego produktu. Wersja 10 została wyposażona w ponad 150 nowych funkcji i rozszerzeń, takich jak efektywna obsługa sieciowych pamięci masowych (NAS), natychmiastowe odtwarzanie danych w środowiskach obejmujących wiele maszyn wirtualnych oraz wzmocniona ochrona przed atakami typu ransomware. Wszystkie te funkcje ochrony danych sprawiają, że rozwiązanie do zarządzania danymi w chmurze (Cloud Data Management) stało się bardziej dostępne i mobilne, a ponadto można je łatwiej rozszerzać.
• Veeam wciąż udostępnia nowe funkcje i rozszerzenia, które nadają się idealnie dla środowisk stosowanych  w przedsiębiorstwach. Przyniosło to wzrost o 250% rok do roku w obszarze dużych transakcji.
• Wśród klientów firmy Veeam znajduje się obecnie 82% firm z rankingu 500 i 69% z rankingu Global 2000. Do najważniejszych klientów należą takie przedsiębiorstwa, jak Airbus Defence & Space, Alpha Bank, Avnet, Broward County Schools (FL), Dassault Aviation, Datev, Deloitte, Engie, Hero MotoCorp, Hertz, IBM Cloud, Pernod Ricard, Penske Australia and New Zealand, Puma, Quinnipiac University, Rabobank, Royal Dutch Shell, Siemens i Wenatchee Valley College.
• Sprzedaż licencji VUL (Veeam Universal License) wzrosła o 56% r/r. Jest to pierwsza w branży przenoszalna licencja zapewniająca elastyczność infrastruktury informatycznej i mobilność obciążeń w przedsiębiorstwach, które korzystają ze środowisk hybrydowych i wielochmurowych.
• W 2020 r. Veeam zdobył ponad 20 nagród branżowych, w tym miejsce na liście Forbes 2020 Cloud 100 już piąty rok z rzędu. Ta prestiżowa lista jest ostateczną wersją rankingu 100 najlepszych na świecie przedsiębiorstw korzystających z chmur prywatnych. Publikuje ją magazyn Forbes we współpracy z Bessemer Venture Partners i Salesforce Ventures.
• Umowy o współpracy technologicznej i odsprzedaży zawarte przez Veeam z firmami Hewlett Packard Enterprise (HPE), Cisco, NetApp, i Lenovo przyniosły wzrost przychodów o 16% r/r.

"Mogę stwierdzić ze 100-procentową pewnością, że mamy niezawodny system ochrony danych. Jeśli nasze systemy zostaną zaatakowane i uszkodzone przez szkodliwe oprogramowanie ransomware, będziemy mogli odzyskać wszystkie nasze dane i wrócić do normalnego działania" - Steve Garcia, dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji w Wenatchee Valley College.

"Veeam wspiera nasze operacje bankowe i zadania o największym znaczeniu dla przedsiębiorstwa, takie jak ochrona danych, utrzymanie ciągłości biznesowej i usuwanie skutków awarii, zachowanie zgodności z przepisami i obniżenie całkowitego kosztu posiadania. Zapewnia nam najwyższy poziom wszystkich tych operacji i zadań przy minimalnych nakładach pracy" - Efthymios Bekas, zastępca dyrektora, dział systemów informatycznych, Alpha Bank.

Źródło: Veeam Software

Logowanie i rejestracja