Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware Workstation 16 oraz Fusion 12 z obsługą Kubernetes

VMware KubernetesFirma VMware, lider w dziedzinie wirtualizacji oraz innowacji dla biznesu, zaprezentowała najnowsze wersje swoich rozwiązań do wirtualizacji dla stacji roboczych - VMware Fusion i VMware Workstation. Wprowadzone aktualizacje niosą ze sobą ważną zmianę: od teraz aplikacje VMware wspierają obsługę aplikacji kontenerowych zbudowanych w Kubernetes.

Nowa funkcjonalność zwiększa możliwości narzędzi oraz wydajność maszyn wirtualnych (VMs). Najnowsza wersja Fusion wprowadza również nowe wydanie Fusion Player dostępnę wcześniej tylko dla platformy Windows. Jest ono dostępne zarówno z bezpłatną licencją do użytku osobistego, jak również z płatną licencją do użytku komercyjnego.

"Programiści mogą teraz przenosić aplikacje Kubernetes z etapu testowania/tworzenia do produkcji. Stworzyliśmy spójny model operacyjny CI / CD, który - w naszej bezpłatnej wersji Player - jest dostępny dla wszystkich programistów" - mówi Lee Caswell, vice president, marketing, Cloud Platform Business Unit, VMware.

Bogatsze wsparcie dla programistów
Najnowsze aktualizacje wspierają deweloperów dostarczając rozszerzenia do silnika kontenerowego CLI-vctl jednocześnie są one dostępne na Workstation na platformę Windows. Dzięki Fusion lub Workstation programiści będą mogli obsługiwać więcej niestandardowych klastrów Kubernetes z obsługą „rodzaju” - narzędzia do uruchamiania lokalnych klastrów Kubernetes przy użyciu kontenerów jako „węzłów”. W celu sprawdzenia przepływów zadań przed wysłaniem ich do centralnego rejestru, takiego jak Harbor, kontenery utworzone za pomocą vctl można testować w lokalnych klastrach Kubernetes.

Z kolei aplikacje zbudowane z wykorzystaniem kontenerów można zaimplementować na większych platformach VMware Cloud Foundation 4 z klastrami produkcyjnymi Tanzu. Dodatkowo, użytkownicy Fusion i Workstation będą mogli łączyć się z VMware vSphere 7 za pośrednictwem ESXi i vCenter w celu zdalnej obsługi maszyn wirtualnych i realizacji czynności administracyjnych. Obsługując najnowsze fizyczne i wirtualne funkcje sprzętowe, Fusion i Workstation zapewniają natychmiastową mobilność i kompatybilność obciążeń między komputerami stacjonarnymi i centrami danych.

Warto podkreślić, że przygotowując się do nowej wersji systemu macOS 11.0 Big Sur, VMware w pełni wykorzystała hipernadzorcę Apple i nowe interfejsy API, eliminując potrzebę rozszerzeń jądra i obsługując macOS 11 jako hosta i gościa.

Nowe funkcje VMware Fusion i Workstation:
● DirectX 11 i OpenGL 4.1 - Obsługa gier i aplikacji w Direct3D w wersji 11 lub OpenGL 4.1
● Windows 10, tryb Hyper-V - Produkty VMware Workstation obsługują uruchamianie maszyn wirtualnych, kontenerów i klastrów Kubernetes na komputerach z systemem Windows 10 w wersji 2004 i włączonym trybem Hyper-V.
● Dark Mode - Workstation Pro and Player UIs, otrzymały funkcję trybu ciemnego, który został dostosowany do najnowszych wersji systemu Windows 10, w tym niedawno wydanej wersji 2004.
● Kompatybilność z eGPU - Fusion Player i Pro będą obsługiwać urządzenia eGPU, pomagając zmniejszyć obciążenie zasobów przez proces renderowania grafiki z wewnętrznego zintegrowanego lub oddzielnego GPU na znacznie mocniejszy zewnętrzny.
● Ulepszony dostęp - kontrola dostępności zgodna z VPAT Section 508, pomagająca użytkownikom w pełni korzystać z zalet maszyn wirtualnych.

Ceny i dostępność
Wprowadzony VMware Fusion 12 Player, będzie podlegał takiemu samemu modelowi cen i licencjonowania co Workstation Player, czyli do użytku osobistego jest dostępny bezpłatnie, a do użytku komercyjnego wymaga licencji. Nowe licencje VMware Fusion 12 Player i Workstation 16 Player będą dostępne za 149 USD, a licencje na uaktualnienia za 79 USD.

Narzędzia VMware Fusion 12 Pro i VMware Workstation 16 Pro będą dostępne w trzecim kwartale 2020 r. Aktualizacje dla każdego będą dostępne za 99 USD, a nowe licencje za 199 USD.

Źródło: VMware VMware

Logowanie i rejestracja