Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?
Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?

Tylko 11% polskich firm korzystało z usług w chmurze publicznej w 2018 roku. Średnia dla Unii Europejskiej była ponad dwa razy wyższa (26%), a Finlandia zanotowała rekordowy wynik 65%. Dynamiczny wzrost ilości danych, zmiany wymagań klientów czy regulacje takie jak RODO przyspieszają proces cyfryzacji w przedsię...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Internet of Things, Big Data i Cloud - technologie, które rozwiną Twój biznes!
Internet of Things, Big Data i Cloud - technologie, które rozwiną Twój biznes!

Zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku jest jednym z podstawowych celów każdego biznesu. Wykorzystanie technologii, takich jak Internet of Things, Big Data czy usług chmurowych (Cloud) pozwala usprawnić procesy i zwiększać efektywność działań w firmie. Sprawdź, jak skutecznie i bezpiecznie wykorzystać te możl...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej
Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej

To, jak rozwijała się infrastruktura chmur obliczeniowych w ciągu ostatnich 15 lat, jest jednym z fenomenów i najważniejszych w historii przykładów konwergencji rozwiązań obliczeniowych i komunikacyjnych. Dzięki tego typu platformom przedsiębiorstwom zapewniona została niespotykana wcześniej możliwość szy...

Czytaj więcej...

The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT
The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT

Coraz większą popularność zyskują podkasty. Nie są tak angażujące jak różnorodne filmiki tematyczne, tym samym możemy je odsłuchać w trakcie domowych czynności, joggingu, spaceru czy nawet prowadząc samochód. Dla mnie największą wartość stanowią audycje związane z pracą zawodową i zainteresowaniami, inspi...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware Workstation 16 oraz Fusion 12 z obsługą Kubernetes

VMware KubernetesFirma VMware, lider w dziedzinie wirtualizacji oraz innowacji dla biznesu, zaprezentowała najnowsze wersje swoich rozwiązań do wirtualizacji dla stacji roboczych - VMware Fusion i VMware Workstation. Wprowadzone aktualizacje niosą ze sobą ważną zmianę: od teraz aplikacje VMware wspierają obsługę aplikacji kontenerowych zbudowanych w Kubernetes.

Nowa funkcjonalność zwiększa możliwości narzędzi oraz wydajność maszyn wirtualnych (VMs). Najnowsza wersja Fusion wprowadza również nowe wydanie Fusion Player dostępnę wcześniej tylko dla platformy Windows. Jest ono dostępne zarówno z bezpłatną licencją do użytku osobistego, jak również z płatną licencją do użytku komercyjnego.

"Programiści mogą teraz przenosić aplikacje Kubernetes z etapu testowania/tworzenia do produkcji. Stworzyliśmy spójny model operacyjny CI / CD, który - w naszej bezpłatnej wersji Player - jest dostępny dla wszystkich programistów" - mówi Lee Caswell, vice president, marketing, Cloud Platform Business Unit, VMware.

Bogatsze wsparcie dla programistów
Najnowsze aktualizacje wspierają deweloperów dostarczając rozszerzenia do silnika kontenerowego CLI-vctl jednocześnie są one dostępne na Workstation na platformę Windows. Dzięki Fusion lub Workstation programiści będą mogli obsługiwać więcej niestandardowych klastrów Kubernetes z obsługą „rodzaju” - narzędzia do uruchamiania lokalnych klastrów Kubernetes przy użyciu kontenerów jako „węzłów”. W celu sprawdzenia przepływów zadań przed wysłaniem ich do centralnego rejestru, takiego jak Harbor, kontenery utworzone za pomocą vctl można testować w lokalnych klastrach Kubernetes.

Z kolei aplikacje zbudowane z wykorzystaniem kontenerów można zaimplementować na większych platformach VMware Cloud Foundation 4 z klastrami produkcyjnymi Tanzu. Dodatkowo, użytkownicy Fusion i Workstation będą mogli łączyć się z VMware vSphere 7 za pośrednictwem ESXi i vCenter w celu zdalnej obsługi maszyn wirtualnych i realizacji czynności administracyjnych. Obsługując najnowsze fizyczne i wirtualne funkcje sprzętowe, Fusion i Workstation zapewniają natychmiastową mobilność i kompatybilność obciążeń między komputerami stacjonarnymi i centrami danych.

Warto podkreślić, że przygotowując się do nowej wersji systemu macOS 11.0 Big Sur, VMware w pełni wykorzystała hipernadzorcę Apple i nowe interfejsy API, eliminując potrzebę rozszerzeń jądra i obsługując macOS 11 jako hosta i gościa.

Nowe funkcje VMware Fusion i Workstation:
● DirectX 11 i OpenGL 4.1 - Obsługa gier i aplikacji w Direct3D w wersji 11 lub OpenGL 4.1
● Windows 10, tryb Hyper-V - Produkty VMware Workstation obsługują uruchamianie maszyn wirtualnych, kontenerów i klastrów Kubernetes na komputerach z systemem Windows 10 w wersji 2004 i włączonym trybem Hyper-V.
● Dark Mode - Workstation Pro and Player UIs, otrzymały funkcję trybu ciemnego, który został dostosowany do najnowszych wersji systemu Windows 10, w tym niedawno wydanej wersji 2004.
● Kompatybilność z eGPU - Fusion Player i Pro będą obsługiwać urządzenia eGPU, pomagając zmniejszyć obciążenie zasobów przez proces renderowania grafiki z wewnętrznego zintegrowanego lub oddzielnego GPU na znacznie mocniejszy zewnętrzny.
● Ulepszony dostęp - kontrola dostępności zgodna z VPAT Section 508, pomagająca użytkownikom w pełni korzystać z zalet maszyn wirtualnych.

Ceny i dostępność
Wprowadzony VMware Fusion 12 Player, będzie podlegał takiemu samemu modelowi cen i licencjonowania co Workstation Player, czyli do użytku osobistego jest dostępny bezpłatnie, a do użytku komercyjnego wymaga licencji. Nowe licencje VMware Fusion 12 Player i Workstation 16 Player będą dostępne za 149 USD, a licencje na uaktualnienia za 79 USD.

Narzędzia VMware Fusion 12 Pro i VMware Workstation 16 Pro będą dostępne w trzecim kwartale 2020 r. Aktualizacje dla każdego będą dostępne za 99 USD, a nowe licencje za 199 USD.

Źródło: VMware VMware