Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

NOWY Veeam Backup for AWS v2

Veeam AWSVeeam Software, lider rynku rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, które umożliwiają zarządzanie danymi w chmurze (Cloud Data Management), ogłosił kilka nowości w zakresie Amazon Web Services (AWS), w tym dostępność Veeam Backup dla AWS v2. Firma Veeam uzyskała również status AWS Storage Competency, potwierdzając tym samym, że oferta firmy Veeam umożliwia rozwiązanie problemów klientów i realizację ich celów biznesowych.

Rozwiązanie Veeam Backup for AWS, wprowadzone na rynek w czwartym kwartale 2019 roku, dostarczyło autorski system do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych w Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2), który jest zarówno ekonomiczny, jak i bezpieczny. Jest on dostępny wyłącznie w AWS Marketplace zarówno w wersji bezpłatnej, płatnej jak i zawierającej własną licencję (BYOL). Rozwiązanie Veeam Backup for AWS może zostać wdrożone jako samodzielne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych po awarii w systemach AWS lub zintegrowane z platformą Veeam. Ta oferta zapewnia przy tym bezproblemową mobilność w chmurze i możliwość przenoszenia danych w celu tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania i migracji w dowolnym środowisku - chmurze, wirtualnym lub fizycznym.

"Badania ESG obrazują, że ochrona aplikacji i danych bez względu na to, gdzie "żyją", jest jednym z kluczowych zadań biznesowych i informatycznych. W związku z wieloma krytycznymi obciążeniami i zestawami danych występującymi obecnie na platformach chmury o dużej skali, organizacje muszą dokładnie przyjrzeć się swoim procesom i rozwiązaniom w zakresie ochrony danych w tych środowiskach, aby zapewnić spełnienie warunków umów SLA dotyczących odzyskiwania danych na wszystkich platformach. Strategia firmy Veeam polegająca na dostarczaniu kompleksowego wsparcia technicznego znajduje potwierdzenie w najnowszych funkcjach systemu AWS, które stanowią również doskonałą okazję dla partnerskiego ekosystemu firmy Veeam do oferowania swoim klientom szerszego zestawu rozwiązań" -  komentuje Christophe Bertrand, Senior Analyst w ESG.

"Prace badawczo-rozwojowe firmy Veeam nad przyszłymi wydaniami zawsze opierały się na informacjach zwrotnych od naszych użytkowników i partnerów, a najnowsza wersja rozwiązania Veeam Backup for AWS nie różni się pod tym względem od innych. Nieustannie przypominamy naszym użytkownikom i partnerom, że to klient jest odpowiedzialny za zapewnienie ochrony i bezpieczeństwa swoich danych, niezależnie od tego, czy są one przechowywane lokalnie, czy w chmurze - tym bardziej, teraz gdy dane mają większą wartość niż kiedykolwiek. W pierwszym kwartale 2020 roku firma Veeam zwiększyła ilość danych chronionych w usłudze Amazon Simple Storage Service (Amazon S3) o ponad 20x w skali rok do roku. Ostatnie wydania w AWS Marketplace, jak również osiągnięcia w zakresie AWS Storage Competency nie tylko wzmacniają nasze zaangażowanie w byciu liderem w zarządzaniu danymi w chmurze, ale także w dalsze rozszerzanie ochrony danych z wykorzystaniem technologii Veeam na klientach AWS" - powiedział Danny Allan, CTO i starszy wiceprezes ds. strategii produktów w firmie Veeam.

Rozwiązanie Veeam Backup for AWS szybko zyskało uznanie wśród użytkowników, którzy chcą chronić swoje zadania na platformie AWS. Najnowsza wersja rozwiązania Veeam Backup for AWS zawiera wiele ulepszeń i nowych możliwości, które były najbardziej oczekiwane przez klientów i partnerów:
• AWS disaster recovery w celu ochrony przed awariami regionalnymi poprzez powielanie i odzyskiwanie migawek Amazon Elastic Block Store (Amazon EBS) na kontach AWS i AWS Regions.
• Integracja z nowo opublikowanym interfejsem API śledzenia zmienionych bloków (CBT) w celu zmniejszenia okna kopii zapasowych, a także kosztów obliczeń i przechowywania.
• Spójne z aplikacją snapshoty (application consistent snapshots) i kopie zapasowe uruchomionych instancji Amazon EC2 bez wyłączania lub odłączania dołączonych woluminów Amazon EBS.
• Interfejs API Public RESTful do bezpiecznego łączenia zewnętrznych aplikacji i przepływów pracy w celu integracji z systemem Veeam Backup for AWS i zarządzania nim.

Status firmy Veeam jako Advanced Technology Partner (APN) w sieci partnerskiej AWS został podwyższony wraz z niedawnym osiągnięciem statusu AWS Storage Competency. Firma Veeam odniosła znaczący sukces, pomagając klientom w ocenie, wdrażaniu i wykorzystywaniu technik i technologii skutecznego przenoszenia, wykorzystywania i ochrony danych „do i z” w systemach AWS, w tym archiwizacji, tworzenia kopii zapasowych i ich przywracania, oraz przywracania ciągłości działania/odtwarzania awaryjnego i podstawowej pamięci masowej.

"Przenieśliśmy nasze serwery on-premises do AWS, gdy zaczynał się COVID-19, jednak już w przeszłości używaliśmy Veeam do tworzenia kopii zapasowych. Kopie zapasowe zostały utworzone w ciągu niecałej godziny przy użyciu Veeam Backup for AWS, a wkrótce potem zostały skopiowane. Wiele opcji tworzenia kopii zapasowych, łatwych do skonfigurowania i wdrożenia. Gorąco polecam" - powiedział Calvin Larsen, Technology Director w Neurobrands LLC.

Firma Veeam nadal wsłuchuje się w opinie klientów i partnerów, a w najbliższych miesiącach planuje wprowadzenie dodatkowych usprawnień w zakresie tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych dla systemów AWS i Veeam Backup & Replication. Dzięki jeszcze łatwiejszej ochronie danych i możliwości przenoszenia w środowiskach chmury typu "on-premises" i AWS, klienci firmy Veeam będą mieli niezrównany wybór i elastyczność w zakresie dostępności i efektywności kosztowej danych.

Cena i dostępność
Najnowsza wersja Veeam Backup for AWS jest już dostępna w AWS Marketplace.
Klienci mogą wdrożyć w pełni funkcjonalną darmową edycję, która zapewnia kopię zapasową 10 instancji Amazon EC2. Opcje odpłatne obejmują ofertę pay-for-what-you-use do samodzielnego tworzenia kopii zapasowych AWS i odzyskiwania danych po awarii lub opcje zintegrowane z platformą Veeam, które wykorzystują elastyczne uniwersalne licencje Veeam.

Więcej informacji: https://www.veeam.com/pl/aws-backup.html

Źródło: Veeam Software

Logowanie i rejestracja