Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

BDRSuite - kopia zapasowa i replikacja środowiska Hyper-V
BDRSuite - kopia zapasowa i replikacja środowiska Hyper-V

Niezliczona liczba firm korzysta z hiperwizora Microsoft Hyper-V do obsługi obciążeń produkcyjnych. Z każdą nową wersją systemu Windows Server, Microsoft wprowadza do Hyper-V szeroką gamę nowych funkcji i usprawnień. Windows Server 2022 z Hyper-V to na dzień dzisiejszy najpotężniejsza wersja Hyper-V, która podob...

Czytaj więcej...

Jak ochronić swoje hasło przed złamaniem [4 wskazówki]
Jak ochronić swoje hasło przed złamaniem [4 wskazówki]

W 2021r. ponad 92% gospodarstw domowych w Polsce miało dostęp do internetu (GUS*). Jednocześnie kolejny rok z rzędu wzrosła liczba cyberataków (KPMG**). To pokazuje, że skala zagrożenia jest ogromna. Receptą na bezpieczeństwo w sieci są mocne hasła chroniące dostęp do wrażliwych danych. Jednakże, wciąż wśr&oacut...

Czytaj więcej...

Pędząca inflacja a rozwój biznesu. Cloud computing szansą?
Pędząca inflacja a rozwój biznesu. Cloud computing szansą?

Kryzys związany z pojawieniem się pandemii odcisnął piętno na polskich biznesach. Teraz pojawia się nowe, być może jeszcze większe wyzwanie - pędząca inflacja w Polsce. Jak wynika z badań Intrum, aż 60 proc. respondentów deklaruje, że nie ma odpowiednich kompetencji, aby skutecznie zarządzać negatywnym wpływem i...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Deepfake: Nie ufaj własnym oczom, bo mogą cię mylić
Deepfake: Nie ufaj własnym oczom, bo mogą cię mylić

Wołodymyr Zelenskij nakazuje poddać się Ukrainie. Tom Cruise instruuje, jak używać detergentów, a Salvador Dali ożywa - co łączy te historie? To wierutna bzdura, a do jej stworzenia wykorzystano technologię deepfake. Jeżeli ransomware nie dał wystarczająco popalić zespołom ds. bezpieczeństwa, to na horyzoncie po...

Czytaj więcej...

Szyfrowanie backupu to najczęstsza strategia cyberprzestępców
Szyfrowanie backupu to najczęstsza strategia cyberprzestępców

Niemal wszystkie ataki (94%) wykorzystujące oprogramowanie ransomware obejmują próby zniszczenia kopii zapasowych firmy – wynika z Ransomware Trends Report 2022 firmy Veeam. W 7 na 10 przypadków przestępcom udaje się to przynajmniej częściowo. Aż 76% firm przyznaje, że zapłaciły okup. Jednak co czwa...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet FortiGate 4200F - firewall z procesorem siódmej generacji

firewall fortinet fortigate 4200fFortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował nową zaporę sieciową FortiGate 4200F. Urządzenie to wyposażono w układ NP7 - stworzony przez Fortinet procesor sieciowy siódmej generacji, który zapewnia skalowalność i wydajność wymaganą przez administratorów dzisiejszych sieci, ale też jest gotowy na ich rozbudowę w przyszłości.

Przedsiębiorstwa powinny mieć zagwarantowaną możliwość szybkiej rozbudowy i dostosowywania zabezpieczeń sieciowych do zmieniających się warunków biznesowych. Bez względu na to, czy firma przekształca swoją sieć ze względu na konieczność obsługi rosnącej liczby zdalnych pracowników, czy też wdraża nowe projekty cyfrowe, wydajność i skalowalność mają kluczowe znaczenie. Niestety, wiele rozwiązań ochronnych nie jest w stanie zapewnić szybkości i skalowalności w cenie, na którą większość firm może sobie pozwolić. Wynika to z faktu, że ich producenci nie zainwestowali w technologię spełniającą wymagania współczesnego cyfrowego miejsca pracy w efektywny kosztowo sposób. Zmusza to przedsiębiorstwa do zakupu rozwiązań zabezpieczających o minimalnej wydajności i skalowalności. W rezultacie, gdy dochodzi do krytycznego zdarzenia lub gdy firma szybko się rozwija, firewalle stają się raczej wąskim gardłem, zamiast zapewniać komfortową i bezpieczną pracę.

"Dziś więcej przedsiębiorstw niż kiedykolwiek wcześniej wymaga od firewalli wdrażanych w centrach danych wysokiej wydajności i skalowalności. W niektórych przypadkach funkcjonalność kupowanych urządzeń jest zbyt zaawansowana, co zmusza administratorów do zarządzania skomplikowanymi funkcjami ochronnymi, których nie potrzebują, aby tylko sprostać wymogom wydajności. W urządzeniu FortiGate 4200F firma Fortinet dostarcza sprzętowo akcelerowane, wysokowydajne rozwiązanie, któremu może dorównać bardzo niewielu konkurentów podczas przesyłania olbrzymich ilości danych przez łącze 100 Gb/s. Gwarantuje ono aż 8 milionów połączeń na sekundę dzięki zastosowaniu wspomaganej sprzętowo akceleracji VXLAN w celu odseparowania sieci fizycznych od wirtualnych. Bardzo korzystny jest też zapewniony przez Fortinet współczynnik ceny do wydajności oraz możliwość wykorzystania nowego rozwiązania w wielu rodzajach zastosowań" - stwierdził Zeus Kerravala, założyciel i główny analityk w ZK Research.

Firewall Fortinet FortiGate 4200F, dzięki integracji z platformą Fortinet Security Fabric, zapewnia bezpieczeństwo sieci i aplikacji, bez konieczności decydowania się na kompromisy w zakresie skalowalności czy wydajności. Sprzętowa akceleracja, zapewniana przez procesor sieciowy siódmej generacji Fortinet NP7, gwarantuje od 5 do 15 razy lepsze wartości współczynnika wydajności procesów ochronnych (Security Compute Rating)* niż porównywalne rozwiązania firm konkurencyjnych.

Dzięki tak dużej wydajności FortiGate 4200F zapewnia szybką analizę pakietów sieciowych, przyspiesza proces wewnętrznej segmentacji oraz gwarantuje bezpieczeństwo firmowych informacji w centrum danych, jak też przetwarzanych przez telepracowników na brzegu sieci w dużej skali.

Wpływ sieci na korzyści biznesowe z FortiGate 4200F
Dzięki zastosowaniu w FortiGate 4200F procesora siódmej generacji Fortinet NP7, w firmach korzystających z tego urządzenia radykalnie może wzrosnąć szybkość, skala i wydajność przetwarzania informacji w ich centrach danych. Urządzenie to z powodzeniem może być stosowane do zabezpieczania krytycznych operacji biznesowych w podmiotach z wielu różnych branż, w tym w sektorze usług finansowych, opieki zdrowotnej, edukacji, zaawansowanych badań naukowych i handlu elektronicznego na dużą skalę.

Oto kilka przykładów zastosowań FortiGate 4200F:
• Przedsiębiorstwa finansowe, wymagające zdalnego dostępu do danych na dużą skalę: W obliczu nieustannych zmian na świecie firmy z różnych branż coraz częściej umożliwiają zdalnemu personelowi szybkie połączenie przez internet z korporacyjnymi aplikacjami oraz przechowywanymi centralnie danymi. Ponieważ szybkość działania bezpośrednio przekłada się na produktywność, Fortinet zadbał, aby FortiGate 4200F zapewniał bardzo wysoki współczynnik wydajności szyfrowania IPsec - jest ona 10-krotnie większa niż średnia branżowa. Dzięki temu firmy mogą zapewnić sobie ciągłość biznesową i bez przeszkód kontynuować bieżącą działalność.
• Dostawcy usług chmurowych i duże przedsiębiorstwa, które muszą dokonywać segmentacji sieci wirtualnych na dużą skalę: Typowe rozwiązania ochronne, które korzystają z programowej segmentacji Virtual Extension LAN (VXLAN) zapewniają niską wydajność i wprowadzają duże opóźnienia, co wydłuża czas transferu danych. W FortiGate 4200F wbudowano sprzętowy moduł VXLAN, który gwarantuje bardzo szybką i bezpieczną komunikację, bez wpływu na wydajność.
• Duże przedsiębiorstwa produkcyjne i energetyczne, wykorzystujące własne zasoby do zarządzania ryzykiem: Zmniejszenie powierzchni ataku, szczególnie w dzisiejszych dynamicznych środowiskach IT, jest niezbędne do ochrony krytycznych aplikacji i infrastruktury. Zapewnienie zaufanego dostępu do aplikacji i osiągnięcie zgodności z przepisami wymaga od przedsiębiorstw dokonania segmentacji sieci w dużej skali. FortiGate 4200F, dzięki 5-krotnie szybszej niż średnia branżowa inspekcji pakietów SSL (w tym TLS 1.3) zapewnia najlepszą na rynku cenę i wydajność.
• Dostawcy usług internetowych i duże sklepy online, wymagający wydajnej transmisji danych: Zapewnianie przepustowości łączy na wcześniej niespotykanym poziomie oraz obsługa dziesiątek milionów na sekundę połączeń generowanych przez użytkowników jest obowiązkowe w przypadku działalności w branży online. FortiGate 4200F zapewnia 15-krotnie większą niż średnia branżowa liczbę połączeń na sekundę oraz 8-krotnie większą wydajność pracy wbudowanego firewalla, dzięki czemu zagwarantowany jest komfort pracy użytkowników.
• Farmaceutyczne agencje badawcze, przedsiębiorstwa przemysłu naftowego i gazowego oraz organizacje rządowe, które przesyłają olbrzymie ilości danych: Obecnie przedsiębiorstwa mają trudności z bezpiecznym transferem ogromnych zbiorów danych (np. plików o wielkości 1 TB) służących do prowadzenia m.in. wykorzystywanych w najnowocześniejszych badaniach analiz sztucznej inteligencji. FortiGate 4200F pozwala na szybki transfer dużych zbiorów danych dzięki obsłudze wielu strumieni o przepustowości 100 Gb/s.

"W ciągu ostatnich tygodni wiele firm, które chciały zapewnić swoim pracownikom zdalny dostęp do firmowych zasobów na dużą skalę, stanęło wobec wyzwania związanego z brakiem wydajności oraz skalowalności użytkowanych zintegrowanych firewalli oraz rozwiązań zapewniających łączność VPN. Z tego powodu przedsiębiorswa korzystające z tradycyjnych zapór sieciowych nie mogą zapewnić równoległego korzystania z wielu aplikacji i zostały zmuszone do rozbudowy posiadanej infrastruktury lub nawet zainstalowania całkowicie nowych urządzeń. Rozwiązanie FortiGate 4200F, zbudowane na bazie procesora sieciowego Fortinet 7. generacji (NP7), wyznacza nowy paradygmat w zakresie bezpieczeństwa sieci. Gwarantuje 10-krotnie większą wydajność w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami dostępnymi w tej samej cenie, dzięki czemu klienci mają zapewnioną skalowalność znacznie większą niż ich oczekiwania albo mogą wydać mniej, aby uzyskać wymaganą wydajność. W obu przypadkach są na wygranej pozycji" - powiedział John Maddison, EVP of products and CMO, Fortinet.

* Security Compute Rating to współczynnik wydajności, z jaką realizowane są procesy zabezpieczające infrastrukturę sieciową, który porównuje szybkość pracy zapór sieciowych nowej generacji firmy Fortinet, zbudowanych z wykorzystaniem specjalnego układu sprzętowego (ASIC) z powszechnie dostępnymi konkurencyjnymi rozwiązaniami, w podobnej kategorii cenowej, w których zastosowano zwykłe procesory.

Źródło: Fortinet