Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej
Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej

To, jak rozwijała się infrastruktura chmur obliczeniowych w ciągu ostatnich 15 lat, jest jednym z fenomenów i najważniejszych w historii przykładów konwergencji rozwiązań obliczeniowych i komunikacyjnych. Dzięki tego typu platformom przedsiębiorstwom zapewniona została niespotykana wcześniej możliwość szy...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Test punktu dostępowego Zyxel NWA50AX z Wi-Fi 6
Test punktu dostępowego Zyxel NWA50AX z Wi-Fi 6

Na początku czerwca otrzymaliśmy od firmy Zyxel Networks do testów urządzenie NWA50AX, punkt dostępowy PoE 802.11ax (Wi-Fi 6). Choć z urządzeniami obsługującymi najnowszy standard bezprzewodowej transmisji danych mieliśmy już do czynienia to urządzenie od Zyxel-a jest pierwszym oferującym wsparcie dla standardu ...

Czytaj więcej...

Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?
Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?

Tylko 11% polskich firm korzystało z usług w chmurze publicznej w 2018 roku. Średnia dla Unii Europejskiej była ponad dwa razy wyższa (26%), a Finlandia zanotowała rekordowy wynik 65%. Dynamiczny wzrost ilości danych, zmiany wymagań klientów czy regulacje takie jak RODO przyspieszają proces cyfryzacji w przedsię...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT
The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT

Coraz większą popularność zyskują podkasty. Nie są tak angażujące jak różnorodne filmiki tematyczne, tym samym możemy je odsłuchać w trakcie domowych czynności, joggingu, spaceru czy nawet prowadząc samochód. Dla mnie największą wartość stanowią audycje związane z pracą zawodową i zainteresowaniami, inspi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowości od VMware: vSphere 7, Tanzu i Cloud Foundation 4

VMware Cloud Tanzu Kubernetes vSphere 7W dniu dzisiejszym VMware, dostawca oprogramowania zapewniającego działanie najbardziej złożonej na świecie cyfrowej infrastruktury, otwiera nowy rozdział w historii - informując o rozszerzeniu portfolio usług IT do tworzenia nowoczesnych aplikacji kontenerowych i chmurowych.

Aplikacje biznesowe i konsumenckie są dziś podstawą cyfrowej transformacji. Dostarczają spersonalizowane doświadczenia konsumentom oraz gwarantują firmom wzrost przychodów. Jak jednak pogodzić potrzebę szybkiego tworzenia nowoczesnych aplikacji przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa operacji IT i całego biznesu? By sprostać temu wyzwaniu i wesprzeć modernizację firmowych środowisk, firma VMware udostępnia szereg nowych produktów m.in. VMware Tanzu, VMware Cloud Foundation 4 oraz najnowszą wersję VMware vSphere 7.

VMware, lider w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla biznesu, udostępnia klientom biznesowym platformę Tanzu, zestaw produktów i usług służących do tworzenia, uruchamiania i zarządzania nowoczesnymi aplikacjami zarówno w maszynach wirtualnych, jak i w kontenerach Kubernetes. Rozwiązanie będzie wspierane zaktualizowaną platformą VMware Cloud Foundation oraz narzędziem Tanzu Kubernetes Grid. To część konsekwentnie realizowanej strategii firmy VMware, która chce umożliwić klientom sprawną modernizację IT i obsługę dowolnych aplikacji na każdym urządzeniu, z jakiejkolwiek chmury.

"Dzisiaj otwieramy nowy rozdział w naszej historii i wypuszczamy na rynek kompleksowy zestaw narzędzi do obsługi nowoczesnych aplikacji. Chcemy pomóc naszym klientom w ich drodze do pełnej innowacyjności. Dajemy programistom swobodę w tworzeniu i zarządzaniu aplikacjami chmurowymi. Od teraz mogą też w pełni wykorzystać potencjał Kubernetes. Chcemy jednocześnie pomóc administratorom w zarządzaniu tym całym nowym obliczem firmowego IT" - mówi Pat Gelsinger, prezes VMware.

Innowacyjne aplikacje z VMware Tanzu
VMware Tanzu to portfolio produktów i usług, które umożliwiają przedsiębiorstwom szybsze dostarczanie nowoczesnego oprogramowania. Klienci mogą korzystać z platformy, aby zautomatyzować cykl życia aplikacji, uruchomić zasoby Kubernetes oraz ujednolicić i zoptymalizować operacje w środowiskach chmurowych.

Dzisiaj VMware wprowadza na rynek pierwsze produkty z portfolio VMware Tanzu:
• VMware Tanzu Kubernetes Grid - to nowe narzędzie w portfolio VMware pomaga klientom instalować i uruchamiać środowiska Kubernetes na dowolnie wybranej infrastrukturze IT, bez względu czy mówimy o lokalnym centrum danych, usługach „hyperscalerów” czy środowiskach typu Edge.  Rozwiązanie to oparte na technologiach open source’owych jest w pełni obsługiwane przez środowiska VMware.
• VMware Tanzu Mission Control - zarządza klastrami Kubernetes, niezależnie od tego, gdzie działają. Administratorzy mogą ustawiać zasady dostępu, tworzenia kopii zapasowych, zabezpieczeń i innych elementów dla poszczególnych klastrów lub grup klastrów w różnych środowiskach. Z kolei programiści zyskują dostęp do zasobów Kubernetes za pośrednictwem interfejsów API w sposób samoobsługowy.
• VMware Tanzu Application Catalog - rozwiązanie udostępnia katalog oprogramowania typu open source od przejętej przez VMware firmy BitNami. Zawarte w nim aplikacje posiadają odpowiednie zabezpieczenia i są gotowe do wykorzystania w środowiskach produkcyjnych. Usługa umożliwia developerom wydajne i sprawne rozwijanie skonteneryzowanych aplikacji, jednocześnie pomaga administratorom IT spełniać surowe wymogi pod kątem firmowego bezpieczeństwa IT.

Hybryda na aplikacyjne czasy
Wraz z rozwiązaniami Tanzu na rynek trafi najnowsza wersja platformy VMware Cloud Foundation 4. Umożliwi ona tworzenie chmurowych środowisk hybrydowych, zawierających narzędzia do harmonijnego zarządzania koegzystencję wirtualnych maszyn i kontenerów. W tym samym czasie platforma zapewni tym środowiskom odpowiednie mechanizmy wbudowanego bezpieczeństwa oraz zwirtualizowane zasoby obliczeniowe, dyskowe i sieciowe. To platforma stworzona z myślą o połączeniu dwóch światów: deweloperów i administratorów IT. W jej skład wejdą m.in. najnowsze wersje vSAN 7, vRealize 8.1 czy NSX-T. Dzięki rozwiązaniom Tanzu Runtime Services oraz Hybrid Infrastructure Services programiści zyskują dostęp do zasobów Kubernetes za pośrednictwem interfejsów API w sposób samoobsługowy.

Najnowsza wersja platform VMware dostarczają programistom i administratorom IT taki model operacyjny, który pozwala na uruchomienie chmury w lokalnych serwerowniach, przy jednoczesnym swobodnym wykorzystaniu chmur publicznych. To narzędzie, które ma dać firmom dostęp do najnowszych technologii, umożliwiających jak najszybsze wdrożenie innowacji w środowiskach produkcyjnych. Przedsiębiorstwa będą mogły w prosty i przejrzysty sposób zarządzać kontenerami i maszynami wirtualnymi bez względu czy działają w chmurze AWS, Azure, Google, Oracle czy IBM.

VMware vSphere doczekał się przełomowej aktualizacji
Największą zmianę niesie jednak wprowadzenie VMware vSphere 7. Największa od dekady aktualizacja sztandarowej platformy wirtualizacyjnej VMware umożliwi uruchamianie zarówno tradycyjnych maszyn wirtualnych, jak i  kontenerów. Administratorzy korzystający do tej pory z vSphere będą mogli więc wdrożyć i zarządzać kubernetesową infrastrukturą kontenerów wszędzie tam, gdzie działa vSphere: w chmurze lokalnej, hybrydowej czy publicznej.

"Rynek jest w trakcie fundamentalnej zmiany, w jaki sposób firmy tworzą, wdrażają i zarządzają swoimi aplikacjami. Zarówno Oracle, jak i VMware są gotowe, aby pomóc klientom w tej zmianie. Współpracując z firmą VMware, będziemy dalej zachęcać programistów i administratorów IT do tworzenia i dostarczania aplikacji na nowoczesnej, wysokowydajnej i zautomatyzowanej infrastrukturze Oracle Gen 2 Cloud. Wykorzystując portfolio VMware Tanzu, VMware Cloud Foundation i VMware vSphere będziemy stale podnosić ich wydajność i produktywność" - dodaje Vinay Kumar, wiceprezes ds. zarządzania.

"Nowoczesne aplikacje mają ogromny potencjał, by pchnąć biznes w stronę nowej epoki innowacji. Cieszy nas więc, że VMware rozwija narzędzia Tanzu. Dzięki nim stale podnosimy zadowolenie naszych klientów, ktorzystających z chmury Azure i technologii VMware" - komentuje Jason Zander, wiceprezes ds. Microsoft Azure.

Źródło: VMware

Logowanie i rejestracja