Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Test dwukieszeniowego NAS-a Thecus N2310

Thecus N2310 NASDo naszego redakcyjnego labu dotarł NAS Thecus N2310. To pierwsze urządzenie tajwańskiej firmy Thecus, dostawcy rozwiązań typu Network-Attached Storage (NAS), Direct-Attached Storage (DAS) oraz Network Video Recorders (NVRs), działającej na rynku od 2004 roku. Dwukieszeniowy serwer kierowany jest do użytkowników domowych i sektora SOHO. Urządzenie pracujące pod kontrolą bazującego na linuksie systemu Thecus OS, wyposażone jest w procesor SoC AMCC APM 86491 z częstotliwością taktowania 800 MHz oraz 512 MB pamięci RAM DDR3. Serwer oferuje wsparcie dla RAID 0, 1 oraz JBOD z możliwością wymiany dysków podczas pracy. Przyjrzeliśmy się szczegółowo temu jak NAS Thecus N2310 spisuje się w codziennej pracy, uwzględniając funkcje wykraczające poza scentralizowane magazynowanie danych.


Budowa i wyposażenie

Thecus N2310 dostarczany jest w niewielkim, estetycznym, błyszczącym kartonie koloru białego z plastikowym uchwytem, mającym formę niewielkiego kuferka. Na pudełku, poza zdjęciem, logotypem i specyfikacją serwera, znajdują się informacje na temat głównych funkcjonalności, dane producenta oraz wielokrotnie powtarzane, (nie sposób też nie zauważyć) intrygujące hasło Best-in-Class Value.

Thecus N2310 karton Box

Sam serwer, jak większość dwukieszeniowych NAS-ów, ma kształt zbliżony do prostopadłościanu z estetycznie zaokrąglonymi górnymi krawędziami. Obudowa  została wykonana w całości z tworzywa sztucznego, częściowo matowego a częściowo błyszczącego. Do jakości materiału czy samego designu nie można mieć zastrzeżeń, a brak elementów metalowych w obudowie urządzenia za niewielką cenę jest zrozumiały. Warto zwrócić, uwagę na to, iż z rozmiarem 135x97x207 mm i wagą 0.79 kg, urządzenie Thecusa jest jednym z najmniejszych i najlżejszych NAS-ów dwukieszeniowych na świecie.

Thecus NAS N2310 recenzja

Thecus N2310 przód obudowa

Przednią ściankę urządzenia wypełniają dwie kieszenie hotswap na dyski twarde [9]. Obok nich, z prawej strony, w pionie ulokowano 6 diod LED (Zasilanie [1], Status systemu [2], Dysk 1 [3], Dysk 2 [4], Sieć [5] oraz USB [6] która migocze w trakcie kopiowania danych). Pod diodami znajdują się dwa przyciski, kopiowania USB [7] oraz zasilania [8].

Thecus N2310 obudowa serwer NAS

Na tylnej ścianie znajduje się 60 mm wentylator [6] którego pracę słychać, aczkolwiek nie powinno to być uciążliwe oraz 2 porty USB (1x 3.0 [1] i 1x 2.0 [2]), port LAN [3], przycisk RESET [4], gniazdo zasilania [5] oraz Kensington Lock.

Thecus N2310 jest cichy podczas normalnej pracy, chociaż testowaliśmy już serwery, które oferowały wyższą kulturę pracy. Wentylator na maksymalnych obrotach pracuje tylko w czasie rozruchu.

NAS Thecus N2310 tył

Na spodniej części znajduje się naklejka z typem i numerem seryjnym urządzenia. Dzięki gumowym nóżkom urządzenie stoi stabilnie nawet na śliskiej powierzchni biurka. Ponadto minimalizują one przenoszenie ewentualnych drgań na podłoże.

Kieszenie na dyski twarde typu hot-swap wykonano z plastiku, z metalowymi dodatkami w postaci sprężynki i śrubek. W ramkach kieszeni znajdują się otwory pozwalające na montaż zarówno 3,5" jak i 2,5" napędów. Producent nie wyposażył kieszeni w antywibracyjne elementy gumowe, jak również nie przewidział możliwości zabezpieczenia dysków w postaci zamka i kluczyka.

Jak  większość producentów serwerów NAS, Thecus sprzedaje swoje urządzenia bez dysków twardych. Nabywca urządzenia może, w zależności od potrzeb, wybrać odpowiednie napędy z dużej listy kompatybilnych modeli.

W kartonie poza solidnie zapakowanym NAS'em, znajdowało się pudełko z akcesoriami, a w nim zewnętrzny zasilacz wraz z kablem zasilającym, kabel sieciowy, płyta z przewodnikiem, instrukcją instalacji i oprogramowaniem, zestaw śrubek do montażu dysków, karta gwarancyjna i broszura informacyjna.

Thecus N2310

Rodzaj wybranego materiału determinuje cena urządzenia. Jednak z całą odpowiedzialnością należy stwierdzić, że jakością materiałów i wykonaniem, Thecus N2310 nie ustępuje o wiele droższym modelom od konkurencji.

 

Logowanie i rejestracja