Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Test Synology DiskStation DS214+

Synology DiskStation DSD214+Firma Synology, z siedzibą w Tajpej na Tajwanie, specjalizująca się w rozwoju i produkcji urządzeń pamięci masowej (NAS - Network Attached Storage), skierowanych do użytkowników domowych jak i firm, dostarczyła do naszej redakcji dwudyskowy, wolnostojący serwer sieciowy Synology DS214+ wyposażony w dwurdzeniowy procesor Marvell Armada XP taktowany zegarem 1.33 GHz i 1 GB pamięci RAM DDR3, pracujący pod kontrolą Synology Disk Station Manager (DSM) - następcę modelu DiskStation DS213+, który również gościł w naszej redakcji.

Urządzenie testowaliśmy głównie pod kątem funkcjonalności pożądanych w sektorze małych i średnich firm, gdyż przede wszystkim do tych odbiorców serwer jest kierowany. W opisie nie mogło zabraknąć odniesień do poprzednika.

Zapraszamy do lektury.


Budowa i wyposażenie

Synology DS214+ dostarczono w solidnym tekturowym pudełku, niemal identycznym jak model sprzed roku. Na kartonie, poza swoim logo i typem serwera, producent umieścił specyfikację urządzenia i charakterystykę najważniejszych funkcji dostępnych z poziomu systemu operacyjnego. W karton wkomponowano rączkę, ułatwiającą jego przenoszenie.
 

Synology DiskStation DS214+ reviewCzarna obudowa niewielkiego serwera w kształcie prostopadłościanu, swoim rozmiarem jest zbliżona do DS213+ i przypomina urządzenia typu barebone czy nettop. Kontrast dla matowych ścian bocznych stanowią finezyjne wloty powietrza wkomponowane w logotyp producenta. W odświeżonym modelu zrezygnowano z błyszczącej osłony kieszeni dysków twardych, które to w porównaniu do poprzednika zyskały zamki, zabezpieczające dyski przed nieautoryzowanym dostępem.

Synologyu DS214+ Review

DS214+ NAS benchmark

Na przedniej ścianie z prawej strony znajdują się wskaźniki LED sygnalizujące aktywność urządzenia (STATUS / LAN 1 / LAN 2), przycisk Copy pozwalający na skopiowanie danych z podłączonego urządzenia do folderu współdzielonego na serwerze, gniazdo USB 2.0 oraz przycisk zasilania. (W stosunku do poprzednika zrezygnowano z  gniazda kart SD, a diody aktywności dysków twardych zostały umieszczone w górnej części kieszeni).  W prawym dolnym rogu, pod przyciskiem zasilania naniesiono typ urządzenia - DS214+.

DS214+

Blisko 2/3 tylnej ściany zajmuje 92mm wentylator, którego zadaniem jest utrzymanie temperatury we wnętrzu urządzenia na poziomie pozwalającym na komfortową pracę podzespołów. Z poziomu systemu zarządzającego urządzeniem można określić prędkość wentylatora wybierając jeden z trybów: chłodzenia lub cichy.

DS214+

Podobnie jak w wypadku starszego brata, w wypadku DS214+ w każdym z trybów, wentylator pracuje stosunkowo cicho i nie powinien drażnić nawet osób wrażliwych na wszelkiego rodzaju odgłosy dobiegające z otoczenia.

Poniżej wentylatora znajdują się 2 gniazda LAN, 2 porty USB 3.0, złącze eSATA,  gniazdo zasilania, przycisk Reset, Kensington Security Slot oraz naklejka z adresami MAC kart sieciowych i numerem seryjnym urządzenia.

Podstawa oparta jest na gumowanych nóżkach.

Synology nie wyposaża fabrycznie swoich urządzeń w dyski twarde, pozwalając użytkownikowi wybrać odpowiednie napędy w zależności od potrzeb.

Przed uruchomieniem urządzenia należy zamontować przynajmniej jeden dysk w kieszeni hot-swap, zabezpieczonej zamkiem. W porównaniu z poprzednikiem, kieszenie DS214+ zostały wyposażone w elementy pozwalające na szybki, beznarzędziowy montaż. Oczywiście, napędy mogą być również przykręcone za pomocą dołączonego zestawu śrubek. Ponadto kieszenie wyposażono w liczne gumowe podkładki mające za zadanie tłumienie drgań wywołanych wibracjami talerzy dysków.

DS214+

Wewnątrz kartonu znajduje się serwer NAS zabezpieczony kartonowym wypełnieniem oraz kolejne pudełko zawierające: zasilacz, kabel zasilający, dwa kable sieciowe (skrętka UTP CAT.5e), dwa klucze do kieszeni dyskowych, zestaw śrubek do montażu dysków, broszura powitalna oraz informacje na temat zasad licencjonowania produktów Synology.

Synology DS214+

Producent zrezygnował z dołączania oprogramowania na płycie CD/DVD, co naszym zdaniem jest jak najbardziej słuszne, gdyż oprogramowanie jest dość często aktualizowane, tym samym, wersje pakietów na płycie najprawdopodobniej byłyby starsze od tych dostępnych online.

Logowanie i rejestracja