Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Test Synology DiskStation DS214+

Synology DiskStation DSD214+Firma Synology, z siedzibą w Tajpej na Tajwanie, specjalizująca się w rozwoju i produkcji urządzeń pamięci masowej (NAS - Network Attached Storage), skierowanych do użytkowników domowych jak i firm, dostarczyła do naszej redakcji dwudyskowy, wolnostojący serwer sieciowy Synology DS214+ wyposażony w dwurdzeniowy procesor Marvell Armada XP taktowany zegarem 1.33 GHz i 1 GB pamięci RAM DDR3, pracujący pod kontrolą Synology Disk Station Manager (DSM) - następcę modelu DiskStation DS213+, który również gościł w naszej redakcji.

Urządzenie testowaliśmy głównie pod kątem funkcjonalności pożądanych w sektorze małych i średnich firm, gdyż przede wszystkim do tych odbiorców serwer jest kierowany. W opisie nie mogło zabraknąć odniesień do poprzednika.

Zapraszamy do lektury.


Budowa i wyposażenie

Synology DS214+ dostarczono w solidnym tekturowym pudełku, niemal identycznym jak model sprzed roku. Na kartonie, poza swoim logo i typem serwera, producent umieścił specyfikację urządzenia i charakterystykę najważniejszych funkcji dostępnych z poziomu systemu operacyjnego. W karton wkomponowano rączkę, ułatwiającą jego przenoszenie.
 

Synology DiskStation DS214+ reviewCzarna obudowa niewielkiego serwera w kształcie prostopadłościanu, swoim rozmiarem jest zbliżona do DS213+ i przypomina urządzenia typu barebone czy nettop. Kontrast dla matowych ścian bocznych stanowią finezyjne wloty powietrza wkomponowane w logotyp producenta. W odświeżonym modelu zrezygnowano z błyszczącej osłony kieszeni dysków twardych, które to w porównaniu do poprzednika zyskały zamki, zabezpieczające dyski przed nieautoryzowanym dostępem.

Synologyu DS214+ Review

DS214+ NAS benchmark

Na przedniej ścianie z prawej strony znajdują się wskaźniki LED sygnalizujące aktywność urządzenia (STATUS / LAN 1 / LAN 2), przycisk Copy pozwalający na skopiowanie danych z podłączonego urządzenia do folderu współdzielonego na serwerze, gniazdo USB 2.0 oraz przycisk zasilania. (W stosunku do poprzednika zrezygnowano z  gniazda kart SD, a diody aktywności dysków twardych zostały umieszczone w górnej części kieszeni).  W prawym dolnym rogu, pod przyciskiem zasilania naniesiono typ urządzenia - DS214+.

DS214+

Blisko 2/3 tylnej ściany zajmuje 92mm wentylator, którego zadaniem jest utrzymanie temperatury we wnętrzu urządzenia na poziomie pozwalającym na komfortową pracę podzespołów. Z poziomu systemu zarządzającego urządzeniem można określić prędkość wentylatora wybierając jeden z trybów: chłodzenia lub cichy.

DS214+

Podobnie jak w wypadku starszego brata, w wypadku DS214+ w każdym z trybów, wentylator pracuje stosunkowo cicho i nie powinien drażnić nawet osób wrażliwych na wszelkiego rodzaju odgłosy dobiegające z otoczenia.

Poniżej wentylatora znajdują się 2 gniazda LAN, 2 porty USB 3.0, złącze eSATA,  gniazdo zasilania, przycisk Reset, Kensington Security Slot oraz naklejka z adresami MAC kart sieciowych i numerem seryjnym urządzenia.

Podstawa oparta jest na gumowanych nóżkach.

Synology nie wyposaża fabrycznie swoich urządzeń w dyski twarde, pozwalając użytkownikowi wybrać odpowiednie napędy w zależności od potrzeb.

Przed uruchomieniem urządzenia należy zamontować przynajmniej jeden dysk w kieszeni hot-swap, zabezpieczonej zamkiem. W porównaniu z poprzednikiem, kieszenie DS214+ zostały wyposażone w elementy pozwalające na szybki, beznarzędziowy montaż. Oczywiście, napędy mogą być również przykręcone za pomocą dołączonego zestawu śrubek. Ponadto kieszenie wyposażono w liczne gumowe podkładki mające za zadanie tłumienie drgań wywołanych wibracjami talerzy dysków.

DS214+

Wewnątrz kartonu znajduje się serwer NAS zabezpieczony kartonowym wypełnieniem oraz kolejne pudełko zawierające: zasilacz, kabel zasilający, dwa kable sieciowe (skrętka UTP CAT.5e), dwa klucze do kieszeni dyskowych, zestaw śrubek do montażu dysków, broszura powitalna oraz informacje na temat zasad licencjonowania produktów Synology.

Synology DS214+

Producent zrezygnował z dołączania oprogramowania na płycie CD/DVD, co naszym zdaniem jest jak najbardziej słuszne, gdyż oprogramowanie jest dość często aktualizowane, tym samym, wersje pakietów na płycie najprawdopodobniej byłyby starsze od tych dostępnych online.

Logowanie i rejestracja