Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Test Synology DiskStation DS213+


Synology DiskStation DS213+

Firma Synology, z siedzibą w Tajpej na Tajwanie, specjalizująca się w rozwoju i produkcji urządzeń pamięci masowej (NAS - Network Attached Storage), posiadająca w ofercie szeroki wachlarz urządzeń, od jednodyskowych serwerów dla niewymagających użytkowników domowych po 12 dyskowe, rackowe serwery dla dużych firm wprowadziła w ostatnich tygodniach na rynek kilka nowych modeli. My przyjrzeliśmy się dokładnie DiskStation DS213+, dwudyskowemu aczkolwiek zaawansowanemu urządzeniu z oferty Synology.

Synology zapewnia, że to małe urządzenie sprosta wymaganiom firm z sektora SMB. Czy tak jest w istocie?

 


Budowa i wyposażenie

Synology DS213+ trafił do nas w niewielkim, eleganckim biało-zielonym kartonie, na którym poza nazwą znalazła się specyfikacja urządzenia i charakterystyka najważniejszych funkcji. W karton wkomponowano rączkę, ułatwiającą przenoszenie, zamieniającą karton w walizkę.

 

Synology DiskStation DS213+ Box


Wewnątrz kartonu poza NAS'em znajduje się zewnętrzny zasilacz wraz z kablem zasilającym, kabel sieciowy (skrętka FTP CAT 5e), płyta z oprogramowaniem, zestaw śrubek do montażu dysków, broszura powitalna oraz informacje na temat zasad licencjonowania produktów Synology.
 

Synology DiskStation DS213+ Case

 

 

Synology DiskStation


Czarna obudowa niewielkiego serwera w kształcie prostopadłościanu, swoim rozmiarem przypomina urządzenia typu barebone czy nettop. Całość została zaprojektowana stylowo. Kontrast dla matowych ścian bocznych stanowią finezyjne wloty powietrza wkomponowane w logotyp producenta oraz efektowna, błyszcząca, plastikowa osłona skrywająca kieszenie dysków twardych. W jej lewym, dolnym rogu znajduje się symbol modelu - DS213+. Producent w bardzo interesujący sposób zaprojektował mocowanie osłony. Otóż do tego celu wykorzystał gumowe 'kołki', dzięki czemu panel osadzony jest solidnie, a ponad to guma skutecznie eliminuje ewentualne drgania. Co ważne, każdy element do siebie doskonale pasuje a całość cechuje się solidnym wykonaniem.

 

Synology DiskStation DS213+


Na przedniej ścianie z prawej strony znajdują się diody LED sygnalizujące aktywność urządzenia (STATUS / LAN / DISK 1 / DISK 2), gniazdo kart SD, port USB 2.0, przycisk Copy pozwalający na skopiowanie danych z podłączonego urządzenia do folderu współdzielonego na serwerze oraz przycisk zasilania.
 

Synology DS213+


Blisko 2/3 tylnej ściany zajmuje 92mm wentylator, którego zadaniem jest utrzymanie temperatury we wnętrzu urządzenia na poziomie pozwalającym na komfortową pracę podzespołów. Z poziomu systemu zarządzającego urządzeniem można określić prędkość wentylatora wybierając jeden z trybów: chłodzenia, cichy, niskiego poboru mocy.

W każdym z trybów wentylator pracuje stosunkowo cicho i nie powinien drażnić nawet osób wrażliwych na wszelkiego rodzaju szumy dobiegające z otoczenia.

Poniżej wentylatora znajdują się 2 porty USB 3.0, gniazdo LAN, złącze eSATA, przycisk Reset, gniazdo zasilania, Kensington Security Slot oraz naklejka z adresem MAC i numerem seryjnym.

W spodnią część urządzenia wkomponowano liczne otwory wentylacyjne zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza oraz umieszczono gumowe nóżki.
 

DS213plus

Urządzenie napędzane jest przez dwurdzeniowy procesor Freescale z koprocesorem zmiennoprzecinkowym, taktowany zegarem o częstotliwości 1,067 GHz. Na procesorze zamontowano duży niskoprofilowy radiator. Na płycie znajduje się również zegar SL28504BZX-2 Silicon Labs, gigabitowy kontroler sieciowy Realtek RTL8211E, kontroler USB 3.0 dostarczony przez NEC'a oraz Hub USB 2.0 Genesys Logic GL850G.


Bez dysku ani rusz…


Synology nie wyposaża fabrycznie swoich urządzeń w dyski twarde, pozwalając użytkownikowi wybrać odpowiednie napędy w zależności od potrzeb.

 

DidkStation

 

DS213plus

 

Przed uruchomieniem urządzenia należy zamontować przynajmniej jeden dysk w kieszeni hot-swap. Dostęp do dysków nie został zabezpieczony zamkiem. Podczas montażu dysków, który jest stosunkowo prostą, zajmującą kilkadziesiąt sekund czynnością zwróciliśmy uwagę na gumowe podkładki znajdujące się na ściankach kieszeni oraz w otworach poprzez, które wkręca się śruby mocujące dyski. Elementy gumowe mają za zadanie tłumienie drgań wywołanych wibracjami talerzy dysków i nie przenoszenie ich na obudowę. W trakcie testów okazało się, że elementy wytłumiające zdały egzamin.

 

DS213+

 

 

Logowanie i rejestracja