Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia
Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia

Aż 81 proc. menadżerów IT na świecie uważa, że wytwarzanie oprogramowania metodyką DevOps w sposób znaczący ogranicza czas potrzebny na stworzenie systemu IT lub aplikacji, a wdrożenie DevOps we własnej organizacji jest jednym z najważniejszych wyzwań dla ich firmy - wynika z badań firmy GitLab. Jednocześ...

Czytaj więcej...

Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?
Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?

Wraz z postępującą cyfryzacją przedsiębiorstw na znaczeniu zyskuje zjawisko BYOD, czyli Bring Your Own Device. Polega na wykorzystaniu przez pracowników prywatnych urządzeń, np. smartfonów i tabletów, do łączenia się z firmową siecią. Zjawisko dotyczy już 87% organizacji  i może narażać je na ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Test Synology DiskStation DS213+


Synology DiskStation DS213+

Firma Synology, z siedzibą w Tajpej na Tajwanie, specjalizująca się w rozwoju i produkcji urządzeń pamięci masowej (NAS - Network Attached Storage), posiadająca w ofercie szeroki wachlarz urządzeń, od jednodyskowych serwerów dla niewymagających użytkowników domowych po 12 dyskowe, rackowe serwery dla dużych firm wprowadziła w ostatnich tygodniach na rynek kilka nowych modeli. My przyjrzeliśmy się dokładnie DiskStation DS213+, dwudyskowemu aczkolwiek zaawansowanemu urządzeniu z oferty Synology.

Synology zapewnia, że to małe urządzenie sprosta wymaganiom firm z sektora SMB. Czy tak jest w istocie?

 


Budowa i wyposażenie

Synology DS213+ trafił do nas w niewielkim, eleganckim biało-zielonym kartonie, na którym poza nazwą znalazła się specyfikacja urządzenia i charakterystyka najważniejszych funkcji. W karton wkomponowano rączkę, ułatwiającą przenoszenie, zamieniającą karton w walizkę.

 

Synology DiskStation DS213+ Box


Wewnątrz kartonu poza NAS'em znajduje się zewnętrzny zasilacz wraz z kablem zasilającym, kabel sieciowy (skrętka FTP CAT 5e), płyta z oprogramowaniem, zestaw śrubek do montażu dysków, broszura powitalna oraz informacje na temat zasad licencjonowania produktów Synology.
 

Synology DiskStation DS213+ Case

 

 

Synology DiskStation


Czarna obudowa niewielkiego serwera w kształcie prostopadłościanu, swoim rozmiarem przypomina urządzenia typu barebone czy nettop. Całość została zaprojektowana stylowo. Kontrast dla matowych ścian bocznych stanowią finezyjne wloty powietrza wkomponowane w logotyp producenta oraz efektowna, błyszcząca, plastikowa osłona skrywająca kieszenie dysków twardych. W jej lewym, dolnym rogu znajduje się symbol modelu - DS213+. Producent w bardzo interesujący sposób zaprojektował mocowanie osłony. Otóż do tego celu wykorzystał gumowe 'kołki', dzięki czemu panel osadzony jest solidnie, a ponad to guma skutecznie eliminuje ewentualne drgania. Co ważne, każdy element do siebie doskonale pasuje a całość cechuje się solidnym wykonaniem.

 

Synology DiskStation DS213+


Na przedniej ścianie z prawej strony znajdują się diody LED sygnalizujące aktywność urządzenia (STATUS / LAN / DISK 1 / DISK 2), gniazdo kart SD, port USB 2.0, przycisk Copy pozwalający na skopiowanie danych z podłączonego urządzenia do folderu współdzielonego na serwerze oraz przycisk zasilania.
 

Synology DS213+


Blisko 2/3 tylnej ściany zajmuje 92mm wentylator, którego zadaniem jest utrzymanie temperatury we wnętrzu urządzenia na poziomie pozwalającym na komfortową pracę podzespołów. Z poziomu systemu zarządzającego urządzeniem można określić prędkość wentylatora wybierając jeden z trybów: chłodzenia, cichy, niskiego poboru mocy.

W każdym z trybów wentylator pracuje stosunkowo cicho i nie powinien drażnić nawet osób wrażliwych na wszelkiego rodzaju szumy dobiegające z otoczenia.

Poniżej wentylatora znajdują się 2 porty USB 3.0, gniazdo LAN, złącze eSATA, przycisk Reset, gniazdo zasilania, Kensington Security Slot oraz naklejka z adresem MAC i numerem seryjnym.

W spodnią część urządzenia wkomponowano liczne otwory wentylacyjne zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza oraz umieszczono gumowe nóżki.
 

DS213plus

Urządzenie napędzane jest przez dwurdzeniowy procesor Freescale z koprocesorem zmiennoprzecinkowym, taktowany zegarem o częstotliwości 1,067 GHz. Na procesorze zamontowano duży niskoprofilowy radiator. Na płycie znajduje się również zegar SL28504BZX-2 Silicon Labs, gigabitowy kontroler sieciowy Realtek RTL8211E, kontroler USB 3.0 dostarczony przez NEC'a oraz Hub USB 2.0 Genesys Logic GL850G.


Bez dysku ani rusz…


Synology nie wyposaża fabrycznie swoich urządzeń w dyski twarde, pozwalając użytkownikowi wybrać odpowiednie napędy w zależności od potrzeb.

 

DidkStation

 

DS213plus

 

Przed uruchomieniem urządzenia należy zamontować przynajmniej jeden dysk w kieszeni hot-swap. Dostęp do dysków nie został zabezpieczony zamkiem. Podczas montażu dysków, który jest stosunkowo prostą, zajmującą kilkadziesiąt sekund czynnością zwróciliśmy uwagę na gumowe podkładki znajdujące się na ściankach kieszeni oraz w otworach poprzez, które wkręca się śruby mocujące dyski. Elementy gumowe mają za zadanie tłumienie drgań wywołanych wibracjami talerzy dysków i nie przenoszenie ich na obudowę. W trakcie testów okazało się, że elementy wytłumiające zdały egzamin.

 

DS213+

 

 

Logowanie i rejestracja