Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 23 mar 2018, 20:10 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 23 mar 2018, 18:54
Posty: 3
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam. Problem polega na tym, iż próbuję uruchomić zestaw programów:
1. aplikacja konsolowa napisana w c#,
2. baza danych MySql,
Po poprawnym uruchomieniu podanego zestawu programów aplikacja napisana w c# (nic szczególnie zaawansowanego, pobierz dane od usera, zapisz dane, zwróć dane z bazy) szaleje i zwraca "pomylone"/przekłamane dane .
Dana aplikacja 1. pracuje poprawnie na fizycznym komputerze z Windows 10 Pro wersja 1709 oraz na testowym DEBIAN + emulator MONO.

Próbowałem na zwirutalizowanych systemach Windows 10 Pro, idąc ścieżką, iż powodem problemów jest system, zainstalowałem Windows Serwer 2012 R2 Build 9600 Zmienił się zakres błędów. Zmieniałem bazy danych, i instalowałem je na innych fizycznych maszynach używając na nich tylko aplikacji 1. = zero poprawy. Zainstalowanie Debiana + Mono = zero poprawy. Każda z 3 konfiguracji generuje inne błędy. Próbując wyeliminować całkowicie problem sprzętowy i esxi użyłem innego serwera i esxi 6.0 = zero poprawy. Wyczerpałem już wszystkie pomysły. Spotkał się już ktoś z podobnym problemem, aby aplikacje napisane w c# działały mu tylko poprawnie na fizycznym hoście?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 24 mar 2018, 13:24 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 24 kwie 2009, 19:23
Posty: 7
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Zupełnie nie znam się na programowaniu, ale z przedstawionego przez Ciebie opisu wynika, że problemem może być sprzęt. Lecz nie chodzi tu o zmianę hosta wirtualizacyjnego, a sprzęt wirtualny. Czy aplikacja nie odwołuje się do np. dysku, karty sieciowej, graficznej itp?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 mar 2018, 17:42 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 23 mar 2018, 18:54
Posty: 3
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Wszystkie dane trzymam w bazie danych MySql. Testowałem już twój tok rozumowania eliminując bazę danych z hosta zwirtualizowanego osiągając sytuację, iż program napisany w C# łączył się z bazą danych na sąsiednim fizycznie postawionym komputerze. Program wszystkie dane przechowywał w pamięci ram, wiec dysk, karta graficzna odpada (aplikacja konsolowa). Odpaliłem dziś Sharka i dane są ok wiec karta sieciowa odpada. Coś się dzieje z danymi przetwarzanymi na hoście wirtualnym wszystkie inne możliwości wykluczam licznymi testami. Po nitce do kłębka, ale ciężko mi zejść niżej.

Nowe dzisiejsze testy przyniosły nowe informacje:starsza wersja mono pod Debianem zmniejszyła liczbę błędów i więcej funkcji działa poprawnie. Odpalenie aplikacji na Windows XP skutkuje tymi samymi problemami co Windows Serwer.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl