Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: oVirt?
PostZamieszczono: 31 sty 2018, 16:51 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 31 sty 2018, 15:55
Posty: 1
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Witam wszystkich!

Otrzymałem zadanie wykonania migracji starego serwera (z 2009 r.) z Windows server 2008 R2 (AD/MSSQL 2008/magazyn pików) na nową maszynę. Stary serwer wykorzystywany w środowisku biurowym głównie do udostępniania plików CAD (duże pliki i duża ich liczba) oraz jako serwer bazodanowy (mała baza 1 GB). Grupa robocza około 20 osób.

Nowy sprzęt zakupiony - Dell R730xd 1x E5-2620 v4, 32GB RAM, kontroler RAID H730p 2GB (write cache z potrzymaniem bateryjnym), karta 2x1GbE + 2x10GbE BASE-T, 2xPSU/ 2xSSD 480 GB Intel seria 3500 (pod system) / 2xSSD 1.92TB SATA SanDisk Cloudspeed ECO II (pod magazyn plików).

Dodatkowo na backup mam małego NAS Synology HDD 2x2TB/7200 w raid1 (LAN 1GB)

Chciałbym rozdzielić kontroler domeny z magazynem plików, dlatego szukam optymalnego systemu do wirtualizacji open source. Zacząłem testować XEN 7.3, ale okazuje się wersja free od listopada 2017 jest mocno ograniczona. Zacząłem się rozglądać nad innymi rozwiązaniami i zaciekawił mnie projekt oVirt (KVM). Dodatkowo myślę na wykorzystaniu FreeNAS (VM) pod magazym plików z kontrolą AD.

Czy wykorzystanie oVirt w środowisku produkcyjnym nie będzie dużym ryzykiem?
Co polecacie w tej konfiguracji? Zależy mi na największej wydajności hardware (chcę wykorzystać potencjał SSD w raid 1 )oraz możliwości zarządznia VM przez GUI, to tego backup VM. Czasem zdarza się, że muszę przywrócić jakiś uszkodzony plik projektu CAD, dlatego myślę o możliwości wykorzystania snapshot. Obecnie robię 2 razy dziennie backup różnicowy magazynu plików i to mi załatwia sprawę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: oVirt?
PostZamieszczono: 01 lut 2018, 01:33 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 04 cze 2009, 14:11
Posty: 9
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 2 raz
Z określeniem XenServera jako mocno ograniczonym nie należy przesadzać. Owszem trochę funkcji wycięto ale i tak w obecnej postaci zmiata darmowego ESXi czy Hyper-V. Ograniczenia dotkną najbardziej tych, którzy korzystali z dotychczasowych 'power funkcji' (chyba że jeszcze się coś zmieni).

Musisz przede wszystkim sprawdzić jakie funkcjonalności są dla Ciebie niezbędne.

Działasz na Windows Server 2008 R2, pamiętaj że EOL dla niego przypada w 2020 roku. To tylko dwa lata. Może zmianę sprzętu warto połączyć z migracją systemu?

oVirt całkiem nieźle się rozwija, ale wspiera dosyć mały zestaw systemów. Aktualnie bez Windows Server 2012/2016.

Może przetestuj XenServer i oVirt, a zobaczysz które rozwiązanie sprosta Twoim oczekiwaniom.



za ten post LimeQ otrzymał podziękowanie od: badenbaden
  Ocena: 50%
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl