Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Serwer VPN
PostZamieszczono: 20 sie 2014, 19:59 
Offline
V-aplikacja
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 mar 2013, 00:26
Posty: 59
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 2 raz
Witam. Chciałbym jako VM postawić serwer VPN na 2 do 4 użytkowników. Zastosowanie: stworzenie sieci LAN dla konsol XBOX czyli np. podpinam się pierwszym kompem z dwiema kartami sieciowymi lan1 podpięty do routera skąd mam internet podłączam się do VPN-a a do lan2 podpinam xboxa który ma być podpięty siecią VPN i analogicznie mój kolega podłącza się tak samo... Jest jeden warunek xbox-y podpięte do komputerów mają się widzieć w sieci VPN jak by były podpięte tzw. systemlink czyli xbox z xboxem bez dostępu do internetu. Czy jest to wogóle wykonalne ? Mogę zrobić jakiś rysunek poglądowy jak by to miało wyglądać.

_________________
http://wirtualizacja.blogspot.com/

SuperMicro X10SLL+-F/Intel Xeon E3-1231v3@3,4Ghz/SilentiumPC FERA3 HE1224/FractalDesign Define R/Samsung DDR3ECC (4x8GB)/LSI SAS2008/2xWD 10TB/4xHGST 4TB/1x512MB NVME/1xKingstone SSD 128MB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Serwer VPN
PostZamieszczono: 21 sie 2014, 11:46 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:46
Posty: 27
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 1 razy
Powiem tak - jeżeli pc kolegi (u Ciebie może to robić ta virt) będzie routował ruch to tak, w innym wypadku nie.

Przypadek, który opisujesz zakłada, że pc łączy sie do Twojej sieci lan za pośrednictwem tunelu vpn. I tak też się stanie, połączy się pc, nie xbox. To, że podłączysz xboxa do pc nic nie zmienia ponieważ jak wspomniałem wyżej pc nie jest routerem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Serwer VPN
PostZamieszczono: 27 sie 2014, 15:48 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:46
Posty: 27
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 1 razy
Być może wprowadziłem Cię w błąd.
Nie wiem jaki masz OS, ale prawdopodobnie win 7. Po kliknięciu ppm na połączenie sieciowe-> zakładka udostępnianie-> i zaznacz checkbox "zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się przez połączenie internetowe tego komputera".
Sprawdziłem i dla VPN również jest taka możliwość. Przyznam, że nie wiem jak to się ma do rzeczywistości bo nigdy tego nie używałem, ale to o czym napisałeś ma prawo zadziałać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Serwer VPN
PostZamieszczono: 07 wrz 2014, 10:39 
Offline
V-aplikacja
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 mar 2013, 00:26
Posty: 59
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 2 raz
Można dwie wirtualki dać 1 u mnie druga u kumpla. Nawet na VMWare Workkstation i mając karte lan na USB to ja przypiszemy fizycznie do wirtualki tylko jak to oprogramować aby xboxy podpiete do tyvh sieciowek sie tylko widzialy bez dostepu do neta ;)

_________________
http://wirtualizacja.blogspot.com/

SuperMicro X10SLL+-F/Intel Xeon E3-1231v3@3,4Ghz/SilentiumPC FERA3 HE1224/FractalDesign Define R/Samsung DDR3ECC (4x8GB)/LSI SAS2008/2xWD 10TB/4xHGST 4TB/1x512MB NVME/1xKingstone SSD 128MB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl