Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 26 cze 2013, 21:30 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
ObrazekZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas konferencji Build Developer Conference 2013, odbywającej się w San Francisco, odbył się pierwszy publiczny pokaz Windows 8.1 (nazwa kodowa Blue).

-> Czytaj pełen tekst artykułu....

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 cze 2013, 22:40 
Offline
V-desktop
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lis 2008, 00:46
Posty: 185
Podziękował: 3 raz
Pomógł: 6 raz
Co do samego przycisku Start to IMHO, wprowadzenie go jest bez znaczenia. Osoby, którym go brakowało już z pewnością korzystają z programów typu Start8 itp. A ci, którzy do tej pory nie korzystali ze startu, to jego powrót pewno nie zrobi większego znaczenia. Co do reszty to muszę przetestować...

_________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą - Gabriel García Márquez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 cze 2013, 01:01 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 13 wrz 2009, 20:46
Posty: 15
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Ja też pozwolę sobie zabrać głos w sprawie powrotu Start.
Testować system bez przycisku można było już blisko półtora roku temu. Takie, a nie inne posunięcie MS sprawiło, że przez 10 miesięcy do czasu premiery Windows 8, użytkownicy nie pozostawili suchej nitki na systemie przez głupi przycisk start i kilka drobnych mniej istotnych rzeczy właśnie przez brak Startu nakręcanych. Kolejna fala krytyki popłynęła po premierze. Microsoft nie reagował, nie licząc się z komfortem pracy i wygodą użytkowników, zapominając o tym, że to producent ma służyć użytkownikowi, który wydaje grube pieniądze na jego produkty. Ba nie liczył się również z głosem partnerów, takimi jak np. Intel...

Teraz, po ośmiu miesiącach od premiery, a w sumie już od kilku tygodni, przedstawiciele Microsoft, opowiadają banialuki jaki to będzie wspaniały Windows 8.1, jak go poprawią. I w ogóle oni są wspaniali bo wsłuchują się w głos użytkowników. Niestety o rok za późno. Wsłuchać się w krytykę to należało przed rokiem i dodać ten Start i kilka drobnych usprawnień. A tak, mamy do czynienia z efektem Visty, pomimo, że system był całkiem niezły to zabiła go blogsfera i fora, z których płynął jad często generowany przez użytkowników, którzy nie mieli do czynienia z systemem ale słyszeli od kolegi....

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 cze 2013, 14:54 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 04 maja 2011, 12:56
Posty: 27
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 razy
Ja sam sobie zainstalowałem program, który mi przywraca przycisk Start. Zobaczę jak mi przypadną do gustu inne zmiany. Ale chciałbym, by wprowadzono jeszcze jedną - Aero - bo mamy piękne i wydajne laptopy z kilkurdzeniowymi procesorami 16 GB RAM i dyskiem SSD a strona graficzna systemu jest bliższa Windows 3.11 (pomijając modern UI).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 cze 2013, 00:27 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 06 paź 2010, 09:49
Posty: 30
Podziękował: 2 raz
Pomógł: 0 razy
W sumie MS poszedł do klientów w ten sam sposób co ostatnio Cyfra+ / nc+. Założył, że są głupcami jeśli nie mogą przyzwyczaić się do zmian i na tym się nieźle przejechał.

Ja zdążyłem się przyzwyczaić do braku Startu, ale było to na początku trochę uciążliwe. Mam nadzieję, że w 8.1 Modern UI będzie bardziej zoptymalizowane, bo teraz nic mnie nie zachęca do pracy w tym trybie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl