Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 09 mar 2013, 04:10 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 11 paź 2011, 01:42
Posty: 3
Podziękował: 2 raz
Pomógł: 0 razy
Witam,
zastanawiam się nad zakupem sprzętu, który posłuży mi do nauki i zabawy z wirtualizacją. Do tej pory bawiłem się wirtualizacją na... netbooku, który niestety 3 wirtualek na raz nie uciągnie :D
Zdecydowałem się na taki sprzęt: http://allegro.pl/dell-1950-xeon-5130-4 ... 42160.html, który dodatkowo chcę doposażyć w dodatkowe 4GB ramu.
Myślę, że trochę uda mi się podziałać na takim sprzęcie na początek, ale zastanawiam się nad czymś innym. Nigdy nie miałem w rękach sprzętu w obudowie RACK 1U. Jako, że tego sprzętu chciałbym używać również do innych rzeczy (choćby surfing i cinema ;D) to chciałbym tam też włożyć mocniejszą kartę graficzną. I tu zaczyna się problem. Czy do takiej obudowy wcisnę jakąś sensowną kartę HD ? Niby jest PCI-E, ale obawiam się o miejsce dla takiej karty, nawet z zastosowaniem przejściówki kątowej. A może lepiej zrezygnować z obudowy RACK 1U i zakupić serwerowego desktopa ?
A może łączenie sprzętu serwerowego i mocnej grafiki to w ogóle jakieś nieporozumienie ?
Proszę o Wasze opinie :)
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 mar 2013, 15:56 
Offline
V-desktop
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lis 2008, 00:46
Posty: 185
Podziękował: 3 raz
Pomógł: 6 raz
Może być z grafiką problem. Karty serwerowe nawet superwydajne te z serii AMD FirePro albo Matroxy, to nieco inny sprzęt niż karty desktopowe. I nie chodzi tu tylko o miejsce bo do desktopa też można kupić niskoprofilową, wydajną kartę z pasywnym chłodzeniem, a problem może być z kompatybilnością. Niestety ze sprzętem serwerowym to nie jest tak, że jak masz sprzęt ze slotem X, który znajduje się w serwerze i go podłączysz to będzie działał. Musiałbyś dotrzeć do listy kompatybilnego sprzętu i sprawdzić czy dostaniesz coś o dobrych parametrach w zadowalającej cenie.

Wykorzystanie serwera do celu surfowania po Internecie czy obejrzenia filmu może uprzykrzyć głośność wentyli w zasilaczach. Nie mam pojęcia jak głośny jest ten serwer ale często dwa redudantne zasilacze serwerowe to już idą tak głośno jak dwie suszarki do włosów.

_________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą - Gabriel García Márquez



za ten post cougar otrzymał podziękowanie od: majki
  Ocena: 50%
Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 23 mar 2013, 00:28 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 11 paź 2011, 01:42
Posty: 3
Podziękował: 2 raz
Pomógł: 0 razy
Dziękuję bardzo za praktycznie wyczerpującą odpowiedź :)

Zdecydowałem się jednak na sprzęt desktopowy i jego będę męczył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 11 kwie 2013, 08:48 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 02 mar 2013, 07:49
Posty: 219
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 1 razy
Do czego potrzebujesz grafiki ? :O
bez sens....

_________________
Pierwszy w Polsce projekt o domowym labie :)

http://www.VirtualOlivia.com | fb.com/VirtualOlivia | youtube.com/VirtualOlivia

Problemy z sieciami ? serwrami ? VMware ? Potrzebuje korepetycji z zakresu IT ?
kontakt [at] ines.com.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 wrz 2014, 14:36 
Offline
V-aplikacja
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 mar 2013, 00:26
Posty: 59
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 2 raz
Zapewne do tego aby zrobić oprócz wirtualnych maszyn jedną do użytku jako zwykły komputer z systemem i do grania ;)

_________________
http://wirtualizacja.blogspot.com/

SuperMicro X10SLL+-F/Intel Xeon E3-1231v3@3,4Ghz/SilentiumPC FERA3 HE1224/FractalDesign Define R/Samsung DDR3ECC (4x8GB)/LSI SAS2008/2xWD 10TB/4xHGST 4TB/1x512MB NVME/1xKingstone SSD 128MB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl