Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 06 paź 2012, 19:56 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 06 paź 2012, 19:33
Posty: 1
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to witam serdecznie wszystkich interesujących się wirtualizacją.
Piszę do Was w następującej sprawie: przymierzam się do pisania pracy magisterskiej z wirtualizacji. Dokładnie rzecz biorąc muszę stworzyć narzędzie, które umożliwi mi zarządzanie maszyną wirtualną. Tak sobie pomyślałem, że postawię sobie XenServer i na jego podstawie stworzę narzędzie podobne do XenCenter, za pomocą którego zarządzałbym maszynami. Oczywiście nie byłoby to narzędzie tak rozbudowane i zaawansowane jak XenCenter ale na pewno pozwalające zarządzać procesami i dające jakieś statystyki. Narzędzie to mogłoby wykorzystywać libvirta a samo mogłoby mieć postać strony z dostępem do maszyny. Promotor podpowiedział mi o możliwości pisania tego w pythonie ale przyznam się, że mało miałem na studiach styczności z pythonem. Jeśli macie jakieś przemyślenia na temat tego problemu to chętnie poczytam. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 paź 2012, 17:43 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 01 kwie 2009, 09:52
Posty: 161
Podziękował: 6 raz
Pomógł: 3 raz
Programista ze mnie żaden i w kwestii Pythona Ci nie pomogę. Ale gratuluje ambitnego tematu i trzymam kciuki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 24 paź 2012, 13:14 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 24 paź 2012, 13:09
Posty: 2
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
To samo sobie pomyślałam - pozazdrościć wyboru tematu i ambicji, żeby go zrealizować.

Z czystej ciekawości - jaki jest dokładnie temat pracy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl