Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 29 paź 2018, 22:28 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 02 maja 2009, 15:23
Posty: 26
Podziękował: 6 raz
Pomógł: 1 razy
Kiedy można się spodziewać wyników?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 29 paź 2018, 23:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Jeszcze dziś w tym wątku odpowiedzi na pytania. Za obliczenia zabierzemy się jutro...

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 29 paź 2018, 23:42 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Poniżej odpowiedzi na pytania konkursowe. Na ew. uwagi i protesty ;) czekamy do jutra, do godziny 12:30.

Pytanie 1:
Wymień nazwy minimum pięciu aplikacji jakie można zainstalować na serwerach NAS QNAP, które rozszerzają możliwości urządzenia w zakresie tworzenia kopii zapasowych danych.

Odpowiedź:
Listę aplikacji QNAP znajdziesz na stronie producenta jak również w artykule opisującym testy NAS-a QNAP TS-677.

Pytanie 2:
Podaj nazwę oraz nazwę kodową (pod jaką rozwijano rozwiązanie), wprowadzonego na rynek w br. webowego narzędzia Microsoft, ułatwiającego zarządzanie infrastrukturą Windows.

Odpowiedź: Jest to konsola Windows Admin Center rozwijana pod nazwą kodową Project Honolulu

Pytanie 3:
Wymień po minimum 3 funkcjonalności wprowadzone w tegoricznych edycjach hypervisorów firm Citrix oraz VMware.

Odpowiedź: Odpowiedź na pytanie znaleźć można między innymi we wpisach: VMware vSphere 6.7 Update 1, VMware vSphere 6.7 U1 - #VMworld 2018, VMware vSphere 6.7 wydany!, Citrix XenServer 7.6 dostępny do pobrania, Citrix XenServer 7.5 CR oraz XenServer 7.4.

Pytanie 4:
Firmy planujące korzystanie z zasobów publicznej chmury obliczeniowej mogą (poza pewnymi wyjątkami) uruchomić swoje aplikacje/środowisko w wybranym przez siebie regionie. Podaj ile aktualnie regionów na terenie Europy udostępniają trzej globalni gracze na rynku chmurowym: Google Cloud, Amazon AWS oraz Microsoft Azure.

Odpowiedź:

Na dzień 25-10-2018
Google Cloud - 5 regionów
Amazon AWS - 4 regiony
Microsoft Azure - 8 regionów

To pytanie sprawiło sporo problemów, szczególnie tym z Was, którzy nie posłużyli się mapami, lecz dokumentacją. Wówczas nie trudno o to by trafić na nieaktualne dane, a liczby te zmieniają się niemal z dnia na dzień.

Szukając odpowiedzi na to pytanie najwygodniej posłużyć się dostępnymi mapkami:
Azure
Google Cloud
Amazon AWS

Jeśli ktoś poza liczbą Regionów podał liczbę stref dostępności zwanych odpowiednio Availability Set, Availability Zone, Zone, braliśmy pod uwagę jedynie część odpowiedzi dotyczącą Regionów. W związku z tym, że to pytanie budziło trochę wątpliwości poniżej skrócone wersje definicji.

Regiony - odseparowane od siebie geograficznie lokalizacje, w których możemy uruchamiać nasze środowisko chmurowe.
Strefy dostępności - odseparowane od siebie lokalizacje w obrębie regionów, obejmujące zbiory fizycznych budynków z fizyczną infrastrukturą, celem wyeliminowania problemów w warstwie fizycznej. Awaria sprzętowa w jednej strefie dostępności nie powinna mieć wpływu na inne strefy.

Co ważne, liczbę stref dostępności w danym regionie jawnie podają Google i Amazon. Microsoft z kolei dla części usług pozwala na wybór Availability Set, w stosunku do części (np. SQL) sam gwarantuje wysoką dostępność bez konieczności definiowania AS.

Pytanie 5:
Podaj nazwę 3 usług będących odpowiednikiem w chmurach Amazon AWS i Microsoft Azure z obszaru zarządzania ruchem sieciowym i konfiguracji sieci.

Odpowiedź:
Tutaj lista jest długa i obejmuje np.:
Sieć wirtualna - Amazon Virtual Private Cloud (VPC) | Azure Virtual Network
DNS - Amazon Route 53 | Azure DNS
Analiza Ruchu Sieciowego - Amazon VPC Flow Logs | Azure Network Watcher
Load Balancer - AWS Elastic Load Balancing (ELB) | Azure Load Balancer i Azure Application Gateway
Load Balancing w obrębie DNS - Amazon Route 53 | Azure Traffic Manager
itd...

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 paź 2018, 11:36 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:07
Posty: 115
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 17 raz
Wyników kiedy można się spodziewać:)?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 paź 2018, 14:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
@forall

Najpóźniej jutro późnym wieczorem, ale może uda się jeszcze dziś.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 paź 2018, 18:53 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:07
Posty: 115
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 17 raz
Ok:-) Pewnie i tak nie będzie podium :-(((


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 paź 2018, 23:16 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Panowie! Wiem, że z niecierpliwością czekacie na wyniki, ale proszę o jeszcze trochę czasu.

W związku z tym, że wielu z Was przesyłało odpowiedzi kilka razy na to samo pytanie (niepokojąc się brakiem, bądź opóźnieniem wiadomości z autorespondera) jak również poprawiając/uściślając wcześniejszą odpowiedź, przesuwamy termin ogłoszenia wyników (nie mogę zarwać nocy na analizie pytań bo jutro czeka mnie długa podróż). Kontrolnie możecie sprawdzić ten wątek jutro pomiędzy godziną 20:00 a 22:00 CET ;-) Jeśli jutro ich nie będzie to na 100% pojawią się w piątek, w godzinach wieczornych! Przepraszam za obsuwę.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 31 paź 2018, 08:33 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:07
Posty: 115
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 17 raz
@Washi czekamy zatem z niecierpliwością na ogłoszenie wyników. Czy jutro czy w piątek, na pewno się pojawią :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 31 paź 2018, 09:31 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 22 maja 2010, 17:44
Posty: 14
Lokalizacja: Frankfurt
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Washi pisze:
Panowie! Wiem, że z niecierpliwością czekacie na wyniki, ale proszę o jeszcze trochę czasu.

W związku z tym, że wielu z Was przesyłało odpowiedzi kilka razy na to samo pytanie (niepokojąc się brakiem, bądź opóźnieniem wiadomości z autorespondera) jak również poprawiając/uściślając wcześniejszą odpowiedź, przesuwamy termin ogłoszenia wyników (nie mogę zarwać nocy na analizie pytań bo jutro czeka mnie długa podróż). Kontrolnie możecie sprawdzić ten wątek jutro pomiędzy godziną 20:00 a 22:00 CET ;-) Jeśli jutro ich nie będzie to na 100% pojawią się w piątek, w godzinach wieczornych! Przepraszam za obsuwę.

Przepraszam ;)

Zawaliłem to pytanie z Regionami ale to przed głupią dokumentację Azure. Fuj Azure!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 02 lis 2018, 08:33 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:07
Posty: 115
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 17 raz
Washi buduje napiecię :-) Ciągle czekamy :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl