Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 21 cze 2017, 02:06 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 19 maja 2017, 14:34
Posty: 2
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam jestem nowy na forum (jeśli wpisałem temat do złego działu proszę moderatora o jego przeniesienie) i można powiedzieć że nowy w temacie wirtualizacji.
Mam już doświadczenia z wirtualizacją, bo testowałem różne rozwiązania w Windows Server 2012 R2 ( rozwiązania które chciałem wdrożyć w firmie w której pracuję). Postanowiłem bardziej zgłębić temat pisząc o wirtualizacji ( a konkretnie o skalowalności maszyn wirtualnych prace magisterską.

W związku z tym mam ogromną prośbę do forumowiczów biegle poruszających się w temacie skalowalności o wszelką pomoc i udostępnienie materiałowa jak macie. Chciałbym w miarę dokładnie zglebić temat wiec proszę o mała podpowiedz jakie tematy powinienem uwzględnić, omawiając w swojej pracy. Pomoże mi to w ułożeniu jakiegoś planu pracy, ewentualnie spisu treści. Jeśli uważacie, że dla osoby, która jest początkująca temat skalowalności byłby zbyt złożony może lepszym tematem była by: "Niezawodność maszyn wirtualnych" (automatyczne radzenie sobie z sytuacjami w których z powodu awarii sprzętu trzeba migrować maszynę wirtualną).
Z góry dziękuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 cze 2017, 15:06 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 07 cze 2009, 00:20
Posty: 9
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Temat ciekawy, a jak już możez się podeprzeć praktyką w realnym środowisku to super.
Nie łatwo znaleźć ogólne materiały poświęcone temu tematowi. Już jesteś sfokusowany na Microsoft czy jeszcze inne platformy bierzesz pod uwagę? Kiedy planowana obrona?

Warto w tym teacie przejśc przez kwestie tego z jakimi problemami w tej kwestii poradzić sobie administratorzy. Z jednej strony jest parcie na niezawodność środowiska, a z drugiej ograniczone koszty. Innym razem, choć rzadziej, kupuje się sprzęt na wyrost i nie obsadza hostów zbyt dużą liczbą VM (tak na wszelki wypadek). Innym razem budując środowisko myśli się (odpowiedzialni za finanse) o tym co dziś nie zwracając uwagi na to, jak ono będzie ewoluowało w najbliższym czasie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 cze 2017, 15:48 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 19 maja 2017, 14:34
Posty: 2
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Hej Krystek
Jeśli chodzi o platformę . Przyznam szczerze, że jak na razie nie mam doświadczenia z pracy z Linuksem, ale skoro nieograniczanie się do Jednej platformy miałoby fajnie poszerzyć spektrum tematu to cóż myślę, że warto byłoby się nie ograniczać do Windows. Obrona wstępnie planowana na wrzesień, ale cóż mam świadomość tego, że to trudne zadanie i nie mogę nie napisać tego do września (mam możliwość ewentualnego przedłużenia, nawet o rok) nie chciałbym tego robić aż tak długo, ale cóż w wakacje się temu poświecę zupełnie i wierze, że mogę sporo zdziałać.

Myślałem o tym żeby w pierwszej części napisać o tym czym w ogóle jest Wirtualizacja,? porównać kilka dostępnych środowisk VMware,VirtualBox, HyperV przytoczyć pojęcie skalowalności opisać właśnie te podejścia do budowy środowiska o których Ty piszesz w swoim poście (to już jest jakaś konkretna podpowiedź) tylko nie wiem czy to dobry pomysł ? Czy da się jakiś fajny problem badawczy z tego zrobić ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 cze 2017, 20:29 
Offline
V-aplikacja
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2009, 13:02
Posty: 77
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 1 razy
A ja Ci chciałem polecić byś tę skalowalność spróbował ugryźć od strony chmury, porównując obecną sytuację w firmie i pojawiające się problemy z tym w jaki sposób je można rozwiązać kożystając z rozwiązań cloudowych. Ale skoro chcesz się bronić po wakacjach to niestety za mało czasu. No chyba, że czas obrony przesuniesz na wiosnę ;-) ale i tak byś się musiał sprężać.

_________________
Shadow-MAN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 lip 2017, 22:36 
Offline
V-aplikacja
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 mar 2013, 00:26
Posty: 59
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 2 raz
Jak chcesz porównać środowiska dobrze było by mieć fizyczną możliwość instalacji i testów różnych środowisk ja swoją pracę inż ogarnołem na Debian + XEN oraz VMWARE ESXI. Opisałem jak przebiega instalacja, konfiguracja i użytkowanie na codzień oraz opisałem wykorzystanie wirtualizacji w bankowości ;) OBRONIONE :]

_________________
http://wirtualizacja.blogspot.com/

SuperMicro X10SLL+-F/Intel Xeon E3-1231v3@3,4Ghz/SilentiumPC FERA3 HE1224/FractalDesign Define R/Samsung DDR3ECC (4x8GB)/LSI SAS2008/2xWD 10TB/4xHGST 4TB/1x512MB NVME/1xKingstone SSD 128MB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 11 sie 2017, 10:30 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 11 sie 2017, 10:25
Posty: 1
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Bardzo ciekawy temacik. Będę prawdopodobnie bronił się z podobnego tematu (wirtualizacja etc.) w przyszłym roku, dlatego jak tylko się obronisz to proszę daj znać jak poszło i jak wyglądała Twoja praca, chociaż mniej więcej :)

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 12 wrz 2017, 15:44 
Silver - zaglądasz tutaj jeszcze? Udało się zebrać materiał? Podzielisz się :) mi tez by się przydał...


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl